Твърди израстък на китката на малкия

  • 1 935
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
На Виктор се е появила една твърда издутина на китката. Майка ми спомена нещо за мъртва кост, но не сме сигурни. Преди известно време се беше появила и изчезна за около 2 месеца, сега отново се появи. Изглежда не го боли, но знам ли какво може да стане в последствие. Накой има ли инфо какво точно е това и какъв лекар да търся за помощ? Oртопед?

# 1
  • Мнения: 331
ема има топче на вратлето, и на горния клепач. появи се като беше на 2 месеца. сега продължава да й стоят, одих я на очен хирург и на хирург - Д-р Оги. мисля,  че той е твоя човек, много е готин и разбран. пиши му в неговия форум, или на лични тук, или на е-мейла му, има го в профила. - http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5661

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 13:50 от мамамила

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Много ти благодаря, аз също се обадих и на една позната лекарка и тя ми каза, че става въпрос най- вероятно за киста на сухожилието и ако не изчезне се налагало оперативно отстраняване след консултация със специалист. Ще говоря и с д-р Оги обаче за още едно компетентно мнение

# 3
  • Мнения: 666
 На големия му се появи такъв твърд израстък на китката когато беше на 2 години , на 5 пък му се появи и на буската консултирах се с няколко лекари и те ми казаха да не ги барам , само ако се увеличават тогава , не съм обърнала внимание , но май вече са изчезнали

# 4
  • София
  • Мнения: 2 178
Може да е мъртва кост или мастно образувание. Моят, големият, имаше такъв твърд израстък на китката и GP-то ни прати при ортопед. Правиха му рентгенова снимка и установиха, че е мастно образувание. Нищо не сме правили - изчезна си само след време.

# 5
  • Мнения: 197
Дъщеря ми имаше на китката до кокал4ето -оказа се мъртва кост и го отстраниха оперативно.Но нека специалист да го види.УСПЕХ  bouquet

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Благодаря ви за отговорите  Heart Eyes Ходихме при доц. Бранков в Пирогов и той каза, че става въпрос точно за киста на сухожилие. Засега няма да се пипа, ще го наблюдаваме и ако се увеличи тогава ще се отсранява оперативно...

Общи условия

Активация на акаунт