Водите ли момчетата си на козметик?

  • 11 422
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Младежа цъфти от дребни пъпки и черни точки, взимам му козметика за пубери, ползва я от време на време, ама много се изкушавам да го заведа на някоя кака да го понатисне малко. Не знам и как ще реагира, ако му го предложа. Кажете какво мислите.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Не бих завела девойката на козметик, засега това ми е мнението.
Имам приятел, който има акне тежка форма, обиколил кого ли не, та съветът ми е от него.
Пък и ме е гнус от такива пипания.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Въпреки че при пуберите най-често се прибягва до козметик когато вече е доста късно, моята козметичка прави чудеса, използва специални продукти за пубери, работи внимателно, а има и подход към децата. По нейно мнение, ако нещата не се хванат навреме, това може цял живот да не успее да се поправи (малко преувеличава, май). На нея й имам пълно доверие, тя е високо квалифицирана, освен това е обучавана и при дерматолог, при когото изпраща клиентите си, ако смята, че проблемът не е чисто козметичен, а ако проблемът наистина е дерматологичен, изчаква мнението на специалиста, дали може или не може да използва конкретни продукти или процедури. На дъщеря ми оправи лицето за около месец, сега само го поддържаме и постепенно изчистваме петънцата, останали от предишните пъпки. Нови пъпки вече се появяват изключително рядко, кожата е по-балансирана, доколкото това е възможно в разгара на пубертета. При нея без проблем идват и момчета, не се чувстват потиснати или стресирани от това.

# 3
  • Мнения: 11 908
Задължително!

Намирам го за част от здравната култура и грижа за добрата кожа.

Моето дете е още малко, но вече съм го водила на консултация при козметичката си, която е изключителен специалист.В определени ситуации насочва към дерматолог.

На детето , независимо от възрастта може да се обясни, че това е вид профилактика, както преглед при зъболекар, напр. Първият, непосредствен резултат е здравето, след това идва ред и на красивата, сияйна кожа.

# 4
  • Мнения: 804
За момче или момиче, най-добре е да се потърси добър дерматолог.  Peace

# 5
  • Мнения: 12 662
Определено за - при добра кака в добър салон, естествено. Както ги описваш, не са страшни, редовно почистване и козметика ще свършат работа.

# 6
  • Мнения: 753
Мислех си за козметичката тези дни........ newsm78, но имам доста притеснения.
Взех му от продуктите на Гарние/бяха даже на промоция/, тези с четчицата. За 2 седмици има много добър ефект.Вярно, тормозя го всяка вечер да го ползва, защото сам няма да се сети.
За козметичката се чудя, защото е момче и може би ще му е неудобно, освен това имам приятелка, която от луксозен и прехвален козметичен салон си докара Стафилокок с който се бори вече една година...... #Cussing out

# 7
  • Мнения: 22
Да,но той сам си ходи на почистване само.Всички процедури които целяха премахване на акнето не помогнаха.Оправи се от хомеопатия,но пък му харесва да ходи в секи месец на почистване на запушените пори.

# 8
  • Мнения: 5 685
Аз съм за!
Моят син в десети клас го заведох при моята козметичка въпреки, че малко трудно го склоних. Обясних му, че това е добре от хигиена гладна точка.Казах,че всеки един човек държаш на външния си вид и хигиена посещава козметични студиа. Записах му последен час за да не го види никой, така пожела той. В крайна сметка остана доволен от резултата.

# 9
  • Мнения: 6 031
Все още не съм ги водила...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз съм водила и двамата големи на козметик. Момче и момиче са. Никога не се е притеснявал моят тийн, че ходи на такива процедури. И аз купувам козметика. Ползват я непрекъснато, но все си напомняме, за да е редовно и да има наистина смисъл. Моите нямат акне или някакви огромни проблеми - обичайните черни точки и омзняване явно. Ходят веднъж на по два-три месеца за почистване. Има чудесен ефект и ми се струва полезно. Аз самата никога през живота си не съм ходила на козметик, не ми се е налагало, но децата заведох. Само най-малкия все още не съм водила. Той в момента е в седми клас и това лято изведнъж се наложи да прави също почистване с козметика. Но от двамата големи вече си знаем урока и засега с него се въздържаме от козметик. Но ако преценя, че се налага ще заведа и него.

# 11
  • Мнения: 24 467
Младежа цъфти от дребни пъпки и черни точки, взимам му козметика за пубери, ползва я от време на време, ама много се изкушавам да го заведа на някоя кака да го понатисне малко. Не знам и как ще реагира, ако му го предложа. Кажете какво мислите.
Да. За черни точки и малко пъпки- записвам час, а той сам си се води. Не сме имали проблеми от естеството, което те вълнува. За мен е нормално по- скоро такива да няма. И момчетата и момичетата се нуждаят еднакво от подобно освежаване и почистване на лицето.
Ако има сериозен проблем, обаче, бих заложила на кожен лекар. В нашия случай и козметик върши работа. Вие преценете.

# 12
  • Мнения: 2 401
Дара, и аз за седмокласник питам, защо се въздържаш с него?
Джуди, не е сериозен проблема, просто пъпчици, които ме дразнят, него-не.  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 3 752
За момче или момиче, най-добре е да се потърси добър дерматолог.  Peace
Peace
От май месец водя девойката на дерматолог.С днешното посещение станаха 4.И всеки път питам:да посетим ли козметик?И отново отговора е:не!
Почиства с почистваща гел-пяна на Авен.Маже с Триакнеал пак на Авен.Преди това месец спа с някаква маска.Маза се и с далацин.В момента пие антибиотик.Днес ни изписа още един крем,но прочетох,че е кортикостероид и май ще изчакам за него да попрочета още малко...Крема е Fucidin-H.

# 14
  • Мнения: 12 662
Нали може да му секне пътечката. Някои козметички разбират повече от дерматолози.  А вашият дерматолог явно пробва. 

Общи условия

Активация на акаунт