ДОМАШНИТЕ МЕЗЕТА

  • 171 750
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 152
Изглежда страхотно
И навярно толкова вкусно
Браво

# 346
  • Мнения: 154
Здравейте,търся рецепта за скумрия....баба ми я увиваше в хартия и я държеше в хладилника, в коремчето имаше подправки но дали я държеше в сол преди това не помня-бях дете...помагайте група  Hug

# 347
  • Мнения: 2 152
Здравейте,търся рецепта за скумрия....баба ми я увиваше в хартия и я държеше в хладилника, в коремчето имаше подправки но дали я държеше в сол преди това не помня-бях дете...помагайте група  Hug

Това много ми прилича на ОСОЛЕНА СКУМРИЯ
(правил съм съм я по следния начин:

Скумрията се почиства (особено онова черничкото по гръбнака от вътрешната страна), измива се и се подсушава. Обилно се натрива със захарта и солта отвън и отвътре. Количеството сол и захар са по равно - по около 1 с.л.
В корема се слага нарязан на едро копър (може и друга подправка - на вкус).

Така приготвения рибок се увива в хартия (амбалажна, хартиен плек) или хартия за печене така, че рибата да може да диша. Слага се на най-ниското място в хладилника и се "забравя" поне за седмица.

След това се вади, леко забърсва и е готова за финно рязане.
Върви си с овкусен лук (сол и оцет), маслинки и най-вече добре изстудена водка.

Поне аз друга технология за скумрия в хартия и хладилник не знам

# 348
  • Мнения: 69
Здравейте,търся рецепта за скумрия....баба ми я увиваше в хартия и я държеше в хладилника, в коремчето имаше подправки но дали я държеше в сол преди това не помня-бях дете...помагайте група  Hug
Може би  и тук се крие отговорът на въпроса ти.http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post_11.html

# 349
  • Мнения: 2 152
Надали баба й я правила по технологията на Пепи  Grinning

# 350
  • Мнения: 9 107
Надали баба й я правила по технологията на Пепи  Grinning



едва ли, но аз я правя по технологията на дядото на Мише  Mr. Green

mamaGuc, направи я по моя начин, но и сложи подправки в коремчето - дивесил, копър, черен пипер ? са само предположения обаче

# 351
  • Мнения: 2 152
Ех , Пепи не падаш по гръб - този път дядото на Мишето те отърва

# 352
  • Мнения: 9 107
ще боли сигурно  Mr. Green нали не мислиш, че аз съм я измислила тая сурова солена риба.  Тя, както и стареца и месеницата са от дядо и баба на Мише, коя съм аз, че да не уважавам рецептите им. Съвсем сериозно го казвам.  Мда , и чирпанските наденички. Те, както и стареца и солената риба са неща, които не бях и виждала, докато  ме взе той. При нас мама също правеше риба, но тя (и сега) я държи в саламура и после залива с вряло олио с ябълка.  Та най-вероятно всяка баба или дядо някъде са правили такава риба  Peace идеята е всеки намери тази, която на него му харесва

# 353
  • Мнения: 154
Благодаря на всички, но защо се слага сол и захар .....чудно ми е  Thinking

# 354
  • Мнения: 487
.

Последна редакция: сб, 29 ное 2014, 21:50 от Пиратка

# 355
  • Мнения: 3 727
Здравейте! Решила съм да си правя шунка и пъстарма и ще следя за рецепти.

# 356
  • Мнения: 2 152
Благодаря на всички, но защо се слага сол и захар .....чудно ми е  Thinking

солта и захарта са консерванти
солта ти е ясна, а захарта запазва цвета

# 357
  • Мнения: 2 643
От два дни тук е доста влажно и прибрах филето по съвет на баща ми вкъщи.днес го пипнах и е значително изсъхнало ,този "метод" да го прибера вкъщи правилен ли е , че нещо все ме чопли че греша Thinking

# 358
  • Мнения: X
Получава се засъхнала горна кора и отвътре ще е не добре изсъхнало . Суши се закачено на проветливо място и ако времето е влажно трудно изсъхва / да е сенчесто /.

# 359
  • Варна
  • Мнения: 10 547
Трябва да ви кажа,че във Варна голям зор виждам с тая влага ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт