Интериорен стил по аматьорски16

  • 53 849
  • 746
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Омасляване с четка? На мен защо ми дадода да се мъча с парцалче?  Twisted Evil Като звяр се гънах, докато втрия всичко.

Грета, не виждам проблем с тъмните северни стени. Моята е точно такава. Изобщо не се доближава да бункер. Но всеки си има собствено виждане за жилището си.

# 541
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Всичко ново е добре забравено старо - питайте бабите за почистване с паркетин и омасляване с паркетол. Laughing

# 542
  • София
  • Мнения: 3 290
Точно с паркетин се омаслява всяка година. Поне моята баба така правеше.

Явно за омасляването всеки си знае собствен чалъм. Аз малко се чудя как се омаслява през няколко години, при положение че има мебели. Мисля да процедирам както ми каза жената от Виал, защото мебелите ще ги слагаме лятото и има време и мегдан за ежемесечно омасляване. тя твърди, че ще изкара 10 години така. Е, ще се допитам и до дистрибуторите на Осмо за всеки случай.

А за стените, отивам да ровя за цветни холове и да си избирам цвят. Сегашните майстори са склонни да козируват.

# 543
  • Мнения: 1 091
Грета Ей, пускай по някоя тъмна цветна стена и насам. Струва ми се, че едната ми стена в хола плаче за потъмняване - шоколад или тъмен графит, или...знам ли нещо такова. Представям си как ще ми изпъкнат картините...

# 544
  • Мнения: 6 296
Грета Ей, пускай по някоя тъмна цветна стена и насам. Струва ми се, че едната ми стена в хола плаче за потъмняване - шоколад или тъмен графит, или...знам ли нещо такова. Представям си как ще ми изпъкнат картините...
thumbsup
А и една тъмна стена, освен акцент, доста стяга и обединява помещението. Нашият хол, когато беше боядисан целият "ванилия" Crazy, повече се приближаваше до безформен хамбар, отколкото сега, когато е в бяло и с една почти черна стена, която му придава форма. Ефектът е както, когато блондинка сложи очна линия, if you know what I mean. Laughing

# 545
  • Мнения: 1 091
Йе, Barbabeau, чудесно казано! Yes, I know what you mean, само като си цапна мааалко черно моливче и се променям  Flutter С интериора е същото, моят в хола е основно бял с малко сиво и приятно успокояващо бежово, та мисля, че и черна стена ще е супер. И цвят по диваните с възглавнички. Почвам да ръчкам за идеи и чакам Грета да ни пусне нещо.

# 546
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
А коя стена ви е тъмна - с прозорци или перпендикулярно на прозорците?

# 547
  • Мнения: 6 296
При мен - с прозорците. Рамкира ги, имаме хубав изглед. А и без това самата стена е обречена да бъде в сянка.

Околните стените, върху които пада светлината, са ми бели, отражатели. Иначе ще се погълне светлината и ще се намали.

# 548
  • София
  • Мнения: 3 290
Грета е много зле с цветовете, никакъв усет няма за съчетаване.

Харесвам от светло сиво до графит и едно бозаво зеленикаво. Сивото го гледам по разни картинки, но ми идва в повече бялото: первази(ще ги има), корнизи, рамки на врати, прозорци.

Мисля си за капучино, но наличният диван е графитен и май няма да се върже. Много искам тъмно лилаво, но няма да ме огрее.

Тъй като холът е отворен към към коридора, трябва да го съчетая и с гранитогреса. Него ще го купим в събота, а не съм решила какъв. Мъка, мъка.

# 549
  • Мнения: 1 100
Цитат
А коя стена ви е тъмна - с прозорци или перпендикулярно на прозорците?
При тъмните стени има една зависимост от гледна точка на вратата на стаята. Ако стената срещу вратата е тъмна, това я приближава оптически и стеснява помещението, за големи стаи това решение е идеално. Ако срещу тъмната стена има прозорци, това затъмнява помещението, защото тъмният цвят поглъща по-голямата част от светлината, а отразява съвсем малко, не помня проценти. Всички останали стени са подходящи. Това е по учебник.  Wink

# 550
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Значи аз не мога да направя тъмна стена, просто по тоя учебник у нас никак не е подходящо.

# 551
  • Мнения: 1 100
Все има някакъв вариант.  Simple Smile Не може всичко да е по учебник.

Аз точно една част от стена срещу прозорец, но пък отдясно на входа на стаята се каня да направя кафява, не вярвам много да ни затъмни хола. Не мога да угодя на всички правила.

# 552
  • Мнения: 11 747
У нас е грешно според този учебник, понеже всички стени са тъмни, но смея да твърдя, че не е лошо. Е, по- тъмно е от колкото ако бяха бели стените, но на нас ни допада и ни устройва.

# 553
  • Мнения: 1 117
аз също мисля, че стената с прозорците понася най-лесно да е тъмна. Принципно нея слънце не я огрява, тоест, тя няма как да отразява светлина.

# 554
  • София
  • Мнения: 3 290
Моята стена е само прозорци, само с една колона между тях. Учебниците казват ли нещо за моя случай?

Общи условия

Активация на акаунт