Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 159 отговора
Привет, предстои ми в края на месеца планувана операция на фистула /вече диагностицирана/. Молбата ми е да споделите за постоперативния период. За съжаление едва по време на операцията ще се разбере дали ще по т.нар. метод с ластици....Прагът на болка при мен е много нисък  Mr. GreenЧувала съм за адски болки при стягането на тези ластици. Така ли е? Моля ви, не бъркай фистулата с киста или фисура, това са много различни неща  bouquet
Цитирай

Дами, моля ви....Аз ли съм единствената с фистула  Crying or Very sad
Цитирай

Добре. Явно съм сама, както и да е.....Операцията ще бъде на 18,10 и после ще споделя резултати тук. Дано на никой не му се налага да чете темата  Praynig
Цитирай

Добре, явно темата е само моя  Mr. Green Който се интересува мога да разкажа надълго и широко ка ке, що е.......
Цитирай

Привет! Радвам се, че си на линия. Надявам се, че операцията е минала гладко  и се чувстваш добре. Както вече ти писах на лични, аз се интересувам от този проблем заради мой близък. Така че ще съм благодарна за всички подробности, които споделиш - в темата или на лични - както ти е удобно. И предварително благодаря.
Цитирай

Здравей, нека бъде в темата споделено, за да може да се види от повече хора при нужда. Значи постъпих ден по-рано - вземане на кръв, урина, рентген сърце и бял дроб, кардиолог, алерголог, интернист. Последно ядене в 12 часа, до следващия ден глад. Вода до 22 часа може. Във въпросният ден те качват в операционната, вливат се 2 банки водно-солеви разтвор и се прави спиналната упойка - болка нулева. След малко ти става топло от кръста надолу и хирурзите почват. При мен свърши след 30 мин, в 11,40 бях готова. В пълно съзнание си. Овиха ми краката поотделно в силно стегнат ластичен бинт, който стои 24 часа. В 18,30 упойката ме отпусна. Болка нямах, но цялото легло беше в течности - това са препарати, които изтичат, нормално е. Аааа, забравих да кажа, катетър се слага като хване упойката веднага. Така, упойката пусна и се обади едно чувство за изхождане, силно чувство.... Сестрата ми даде спазмалгон, за да се заличат спазмите, че те влудяват. Те се дължат на тампона в ануса, който бил поставен. Същата вечер за да е спокоен пациента по желание дават 1 банка да ти изтече обазболяваще и едно хапченце диазепам - с него спиш като пън  Mr. Green
Минават 24 часа и ставаш с помощта на сестра, за да не паднеш. Болка пак няма. Махат бинта от краката, катетъра и света става по-добър  Party Първото пишкане е малко трудно, но нищо фатално - говориш си сама в тоалетната докато се изпишкаш, 1 минута работа. храната там която ми се даваше беше течно-кашава. На втория ден на обед се изходих както си му е реда - болка нулева. Неприятното е че трябва да си махнеш лепенките, да се измиеш /то де си се мил, де не.....срам срам/ и викаш сестра да ти сложи нова лепенка. Залежаване не е препоръчително изобщо. Само 24-те часа след спиналната не може, защото може да се получи главоболие невлияещо се от нищо за седмица-две. Спазих всичко - нямам го. Днес беше добре. Станах сутринта, изходих се, сама си махнах превръзката и помолих лекар да ми сложи нова/ все пак да види, знам ли...../ В 12 часа ме изписаха.
Моята фистула е 4 годишна  Crazy, без разклонения, върви в по-голямата си част подкожно, дълга е 4 см, неусложнена /каквото и да значи това/. Имам пръстен, тоест гумено конче, което се стяга на 1 седмица веднъж, за да пререже бавно канала. Това боляло. Дано не умра. Доктора каза, че ще ми сложи упойка, за да намали болката в някаква степен и да пия 1 аулин 1 час преди това. Прави се в кабинет - не в операционни и т.н. 2 пъти на ден по 10 мин се прави седяща баня с калиев перманганат, колко време не зная, но така или иначе ще се видим поне още 3-4 пъти. За всичко това платих 23 лв с ДДС. Храна е кашава, ям крем супа от картофи с мляко и масло, грис рядък, круши ОБЕЛЕНИ, абе супи повече, правя сокове, тоест ще правя сокове, обичам фрешове а имам и машина хубава за това. До момента аулин пия по 1 на ден, но само за мое спокойствие. Мога и без него. Е, има дискомфорт, но в сравнение с гноясалите  Sick неща е поносим. Днес питах доктора кога мога да започна да ходя пак на фитнес и той каза "Ми върви утре де, кой не ти дава". И така, това е. Ако мъжът ти събере смелост ще е добре. Ако мога да помогна в тези неща - разчитай и пиши или тук, или на ЛС.
Поздрави и бъдете здрави!  Hug
Цитирай

Много ти благодаря за споделените подробности, Nefertari. По всичко личи, че нещата с твоята операция са чудесни и дай Боже скоро да забравиш въобще, че си я правила.  Ако не е проблем - би ли ми казала в коя болница и при кой лекар си направи операцията. Казаха ли ти, след колко време ще можеш да правиш обичайните неща - спокойно седне на стол, шофиране  и т.н.
Цитирай

Ами аз и сега стоя седнала, пуснах прахосмукачка и пералня даже  Crazy Болница Лозенец - прегледа се плаща, не знам колко, аз имам застраховка там. С направление 7 плащаш после само 5,80 на ден примерно. Изследванията предварителните се плащат, не знам колко, и за тях имам покритие финансово.
Едит - тия операции се правят в коремна хирургия, паднах се при д-р Зашев, но присъства и Д-р Горнев - шефа тоест. Златни ръце!!!!
Цитирай

Привет! Още веднъж искам да ти благодаря за всички подробности, които сподели. За мен бяха изключително полезни. Пожелавам ти бързо възстановяване. А между другото - ходи ли вече на фитнес   Smile, както ти беше разрешил лекарят.
Цитирай

не съм ходила, сдухах се
Цитирай

6-ти ден след операцията. Проблеми на тоя етап няма. Утре е първото стягане на конците, ще ми сложат лека упойка и 1 аулин преди това да пия. Все така с 2 бани на ден х 10 мин с калиев перманганат и подходяща кашава храна. След денят Х /тоест утре/ ще пиша пак.
Цитирай

днес беше първото стягане на лигатурата. не болеше, усетих дамо дърпане, дори беше без упойка. сега боли малко неприятно напрежение се усеща, но нещата са под контрол. благословен да е този, който е измислил аулина  Mr. Green
Цитирай

Така : вчера аулина подейства за малко, вечерта стана нетърпимо, получих тремор, световъртеж, гадене и ми се понижи кръвното. В 23,30 часа мъжа ми извика бърза помощ. Сложиха ми трамал и нещо в устата против тремора. Спах като чук  Mr. Green до 8,30 часа. До момента не съм пила нищо, разполагам с още 1 ампула трамал в краен случай. Днес ядох повече, къпах се и пия мнооого сокове и вода. Това е ден 8 след операцията.
Едит  Оказа се, че като ми примериха кръвното снощи е било високо....Учудващо еднакви симптоми и при ниско, и при високо кръвно  newsm78
Цитирай

Ужас, nefertari. Всичко друго очаквах да прочета днес като вляза в бг-мама, но не и това.  Казваш, че болката е станала нетърпима. Само от стягането ли е прдизвикана?! Казаха ли ти, каква може да е причината за тази криза. Много странно. Аз си го обяснявам единствено с голямото напрежение, което ти се е натрупало около операцията. Дано нямаш повече такива случки. Пиши, как се развиват нещата.
Цитирай

Към дата днешна съм доста по-добре, само дето днеска напипах 2 външни хемороида...не ме болят, но толкова съм наплашена, че утре отивам на извънредна консултация

Едит не знам дали са хемороиди тоест, имам ги от поне 1-2 клас, но днес се надуха след обииилно изхождане  Mr. Green, не кърви, не боли, напипани случайно при миене с вода и сапунче.
Иначе се чувствам прекрасно, от 1 месец и половина насам вчера ми беше страхотен ден  bouquet
« Последна редакция: Пон., 28 Окт. 2013, 18:08 от nefertari30 »
Цитирай

1-14 от 159 отговора