Стерилизирате ли на всяко ядене?

  • 7 047
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Rolling EyesАз съм стерилизирала всичко след всяко хранене докато децата станеха на 6м, след това след всяко хранене само изплоквах добре с веро. Не съм имала абсолютно никакви проблеми и с двете деца. Бях чела, че до 6м е задължителна стерилизацията след това можело и да не се стерилизира.
[/size][/color]

# 16
  • Мнения: 1 410
Стерилизирах до шест месеца,когато малкият започна да пълзи и всичко, което намереше пъхаше в устата, оттогава мия с гореща вода и веро.

Само, че не веро а сапун, защото по-лесно се отмива.
Сега стерилизирам веднъж в седмицата.
Не ми се струва необходимо след всяко хранене. Веднъж на ден е достатъчно.

# 17
  • Мнения: 2 069
След всяко хранене миех шишетата с бебешки шампоан Па-Па, след което стерилизирах. Така 6-7 месеца. Сега само мия с четка, а стерилизирам веднъж на седмица, даже и по-рядко понякога.

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз ползвах хапчетата на Чико за студена стерлизация, правех разтвор в голям съд с капак и там слагах всичко необходимо за стерлизиране, вадех каквото ми трябва за всяко хранене после измивах със гореща вода и пак слагах в съда с разтвора
Разтвора е годен 48 часа  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 302
Когато бяхме колкото вас на възраст, стерилизирах след всяко ядене, макар че педката каза че може веднъж на 24ч.

# 20
  • Мнения: 666
 Съветвам те да стерилизираш на всяко хранене аз все още стерилизирам биберона и лъжичките въпреки , че сме на 8 м

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Стерилизирах първите 2 месеца и то веднъж на ден.После започнах обилно измиване с вряла вода, сапун и четка и стерилизация на всичко всяка седмица.Това още 2 месеца и край!
Та наистина е въпрос на твой личен избор, като гледам колко разнообразни отговори има  Hug

# 22
  • Мнения: 153
Аз лично стерилизирах шишетата от мляко след всяко хранене, до 1 г. Така смятах за правилно.
Не ми е представлявало никаква трудност, само ги слагах в стерилизатора.
Когато захраних чинийките и лъжичките не съм стерилизирала, но те не са съдържали мляко и им беше достатъчно миене с гореща вода.
Изборът е твой!

И аз така правех. Дори и сега от време на време слагам шишето за вода с таблетките на Чико за студена стерилизация (защото са ми останали и да не ходят зян). Не мисля, че ще й навреди.

# 23
  • Мнения: 3 360
Шишетата от мляко-да!Останалите "съдчета" и лъжички само измивам добре. Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, не съм стерилизирала на всяко хранене. Изплаквах с гореща вода и пусках стерилизатора вечер, като заспи малкия. Сега стерилизирам шишето за млякото вечер веднъж на 3-4 дни.

# 25
  • Мнения: 1 645
Аз стерилизирах след всяко хранене.
Използвах хапчетата за студена стерилизация на Чико - става бълзо и лесно

# 26
  • Мнения: 390
Шишетата от мляко-да!Останалите "съдчета" и лъжички само измивам добре. Laughing

 И аз така.
Щом имаш стерилизатор, не е никакъв проблем- става за 5 минути.

# 27
  • Мнения: 779
Стерилизирах  всичко спреди всеко хранене до 6-7 месечна възраст.

# 28
  • Мнения: 445
И аз бебчо като беше на вашата възраст стерилизирах след всяко хранене. Като стана на 5-6 месеца само веднъж на ден. На 8 месец спрях да стерилизирам.

# 29
  • София
  • Мнения: 498
Светът около нас е пълен какви ли не бактерии...децата ни живеят в този свят и колкото по-бързо свикнат толкоз по-добре за тях. Аз лично до 3 мес. стерилизирах 1 път на ден ...след това на 2-3 дни веднъж...иначе всичко добре се измива с вряла вода. Мисля , че не е в интерес на децата да се вманиачаваме чак толкоз много...защо циганите са най - здрави...да не би да стерилизират  Simple Smile
това му се казва естествен имунитет.
Но всеки сам преценя за своето дете.

Общи условия

Активация на акаунт