Кога трябва да сяда?

  • 1 162
  • 32
  •   1
Отговори
мамита,

ние сме вече на 6 месеца и няколко дни и ще започваме да слагаме бебчо седнал отвреме-навреме

има ли някакви ограничения за времето на седене, т.е. нещо като: в началото само по 10 минути и т.н.

моля, споделете своя опит
благодаря предаврително от сърце  Grinning

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз започнах да го слагам по- малко,като постепенно увеличавах времето.Незнам дали има значение , но  така правех Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 950
не съм я слагала - тя сама седна в кошарката. после се дупеше по пет часа и накрая успяваше да седне, но когато тя си поиска - така ме посъветва педиатърката. аз съм на мнение, че по-късно - по-добре. но това за мен Wink

# 3
  • Мнения: 1 107
На нас педиатърката ни каза постепенно да увеличаваме минутките - днес 5, утре 10, вдругиден два пъти по 10, после 20 и т.н. Даже ни посъветва да го държим полуседнал в началото.

# 4
  • Мнения: 2 125
Аз започнах да го слагам по- малко,като постепенно увеличавах времето.Незнам дали има значение , но  така правех Rolling Eyes

 newsm10 И аз така! Подпирах с възглавници, да не вземе да се катурне! Mr. Green

# 5
  • Мнения: 967
не съм я слагала - тя сама седна в кошарката. после се дупеше по пет часа и накрая успяваше да седне, но когато тя си поиска - така ме посъветва педиатърката. аз съм на мнение, че по-късно - по-добре. но това за мен Wink
по принцип така е по-правилно и аз така постъпих, но ако си решила да я слагаш то трябва добре да я подпираш с възглавници и в началото само по няколко минути.

# 6
  • Мнения: 2 085
От около седмица дребния се опитва да сяда и непрекъснато мрънка ако е легнал.Като го държа на коленете си е много доволен, обаче дали не е вредно за него да седи като е толкова малък?

# 7
  • Мнения: 702
Не е вредно моята Габи сяда още от 4 месечна а на 6 стоеше напълно стабилна без да я подпирам с нищо.Щом бебо иска значи вече може  Wink всяко дете се развива с различен темп неможем да ги сложим в таблици  Wink

# 8
  • Мнения: 7 640
хубаво е да се подпомага детенцето- познавам бебе, което на 1 гад не можеше да седи поради незаинтересованост на майката, така да го нарека. После имаха много разправии по болници и рехабилитатори

# 9
  • Мнения: 507
Каката ни седна сама на 4,5м. А, бебо е вече на 5,5м., но предпочита да стой. Нещо хич не е заинтересован от седенето.

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Не е рано,то детето си показва.Мариела отдавна е само седнала или права,легнала е само ако спи  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 085
Да, и аз така мисля, ама нали ги знаеш бабите като почнат да опяват-"ще му се изкриви гръбчето"...и т.н.Та те посяха съмнението и затова се чудех

# 12
  • Мнения: 3 360
Не е рано,то детето си показва.Мариела отдавна е само седнала или права,легнала е само ако спи  Laughing

Не се тревожи-време си му е на детенце Laughingне е рано..въобще Naughty

# 13
  • Мнения: 3 089
важното е ти да не насилваш детето. иначе що да е рано - нека си се развива детето със свои темпове.

# 14
  • Мнения: 8 505
Не е рано.А и тя ще си покаже,когато се измори.

Общи условия

Активация на акаунт