ЮЛСКИ бебчета - тема 5

  • 22 808
  • 724
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 328
Близначе,ужас.Как успя?Има ли кой да ти помага с дечурлигата?  Sad
Мисти,аз не съм маниачка на тема чистота.

Последна редакция: нд, 20 окт 2013, 20:27 от **Baby**

# 646
  • Мнения: 2 237
Ми мен си ме боли кръста от как Бобето мина 6-те кила...А тия дни го разнасях повечко и...Sad Ама пих сега Диклофенак и усещам как отпуска леко. Иначе майка е тука, та поне малко помага.

Бейби, спешъли фор ю, както и за всички имащи зли свекита  Mr. Green

# 647
  • Мнения: 2 328
Хахаха  Mr. Green Култово е!!!

Последна редакция: нд, 20 окт 2013, 20:27 от **Baby**

# 648
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Ето ме и мен!
Джина от апатия е нeписането  Hug!Иначе сме добре мило ми стана,че се интересуваш!Напоследък нямам много време,че Кирил реши през деня да не спи Sad да ето днес се събуди в 7.20 и заспа сега в 18.00 и по лошото е че само мрънка и иска да е ръцете ми,но не просто да го държа,а и да обикалям из стаите като луда Crazy!На всичкото отгоре като сме навън не иска в количката ами пак е в ръцете ми!Е започнах да се скапвам,че нали съм си сама по цял ден.Мойто мило се прибира вечер в 8 ,а тогава той вече спи,и ми казва "виж колко е кротък " #Crazy.Съответно нямам време за нищо и кърмата ми намалява.Дано да е само временно,че не виждам Praynig!
Помрънках и аз  hahaha!

Последна редакция: нд, 20 окт 2013, 19:35 от ani88

# 649
  • София
  • Мнения: 1 467
Момичета, идвам да си дам днешната сводка! Simple Smile

Момчето ми е по-добре, започнал е да му действа антибиотикът, вече не е 40С температура за щастие. НО! Тея лекари в ОБ, по-конкретно в педиатричното отделение, са просто абсурдни! Днес ходихме 2 пъти. Първият път се качихме с баба ми- аз да видя детето за малко, а баба ми да смени свекърва ми. Ми не успяхме. Сестрите не смеят да ни пуснат в отделението, трябва лекарката да разреши, а лекарката фучи и тряска врати, изобщо не можах да я доближа и да говоря с нея.
После се върнахме в часа за свиждане и благоволиха да ме пуснат вътре за 10 минути с уговорката много бързо да вървя по коридора, че да не съм дразнела великата докторка! ooooh! А бабите се размениха за 2-3 часа след дълги пазарлъци между свекърва ми и вездесъщата лекарка- не можело да излиза свекърва ми отделението, щом тя  е почнала, тя щяла да си кара до края. Казвам ви, по- зле от затвор е- там поне пускат затворниците на разходка из двора, тук- ядец. Мааааксимум до коридора! Утре, ако не ми мине котка път, ще ходя да говоря с началника на отделението, така не става просто.
А детенцето ми милото, като отидохме сутринта и не ни пуснаха, си слагаше ръчичката на стъклото на заключената врата и си допирахме дланите през матовото стъкло и ми казваше, че иска да съм при него и ме обича. Наистина ме заболя сърцето, душицата ми Heart Eyes

Близначе, съчувствам ти много, аз често закъсвам така и е ужасно наистина Sad

Ани, не съм забравила за уговорката да се видим, но при нас всяка седмица има екшън Sad Надявам се скоро да успеем!  Hug

wwwaz, не знам кога се изяснява цветът на очите. Мъжът ми до първи клас е бил със сини, сини, сини, сега е със зелени. Племенникът ми до година и половина беше със сиви, ама невероятно сиви очи, сега е на почти 7 и е  с шоколадово кафяви. И двете ми деца са с категорично кафяви очи от мигана раждането. Божа работа.

Така... чела съм ви всички, но това запомних, а трябва да бягам.

Лека и спокойна вечер ви желая!

# 650
  • Мнения: 251
Терп, стискам палци. За Окръжна болница направо не искам да говоря.... Казаха ли ви поне кога ще го изпишат?

# 651
  • Мнения: 4 841
Терп то дано бързо му минава, че да се прибере. Иначе борбата с тяхната система едва ли ще е толкова лесна.

Ого днес ми повърна на фонтан  Shocked До сега не го беше правил това. Днес времето беше страхотно и ходихме да видим на ММ дядо му до село, че той горкия остава в периферия и рядко стигаме до него. Зарадвахме човека и си поотморихме малко. Зар се отъркаля качествено в изорания двор и го къпахме с телената четка  Mr. Green Купихме си прясна рибка от един рибарник и минахме и през свекърва ми да оставим нейната рибка. На връщане вече към 19ч Ого не спря да реве в колата и го взех да го кърмя. Минахме през Кауфланд да пазаруваме и на излизане на фонтан. В сестра ми (и на нея носихме рибка) го окъпах със зет ми  Mr. Green (голям майтап) и като го извадихме от коритото и като се лисна това корито в краката ни  Joy и намокрихме "терлиците". Добре поне, че го къпахме в банята, та водата се лисна там  hahaha
Трябва да има и такива моменти, иначе на дърти години какво ще си спомняме  Mr. Green

Зар спеше като пън в кола, а Ого не иска. Стои и си гледа или просто реве  Shocked Що прави така това дете? Дали пък стола не му е удобен  newsm78

# 652
  • Мнения: 120
Привет!

Терп, благодаря - очетата ще има да ме изненадват, че при нас 50-50 сини, сиви, зелени или кафяви, скорошно оправяне на момченцето ти и няма да се даваш на ОБ. Не са лоши лекарите, но май все със скандали се оправят нещата... като си спомня как ни изписваха и каква разправия стана ooooh!

Близначе, бързо възстановяване и на теб, че Бобче има нужда от теб. Как ще ги носим по-нататък... не знам Tired

Агнес, слагаш ли допълнителни възглавнички в столчето, да не би да го запарват? Аз купих една, слагах я 2 пъти и сега я ползваме за възглавница на дивана. Малкия много обича да пътува по магистралата си спи като пич, но се изнервя из Софийските задръствания и започва да реве.

Катенце, бебешкият колаж на Маги е страхотен!

Мисти, тихо, тихо да споделяот четвъртък до сега съм свалила 1 кг с педалите (диета не спазвам). Поразрових се по темата и да обобщя - бързо въртене, на малка степен минимум 10 мин на ден Peace... леле какво въртене ме чака... и вода да се пие поне 2,5л

За кенгуруто ще изчакам още 1 месец страх ме е да не му прецакам кръста. Нашето също има твърда подложка за гръбчето.

Проходилка ... не знам още, чета и чувам за доста инциденти newsm78

Брей, останах очарована: едни приятели на свекърва ми (евреи) й дойдоха на гости и донесоха на малкия подарък много сладко костюмче  Grinning носят го от Израел специално... брей - реабилитираха евреите в моите очи. Досега колкото пъти съм имала вземане даване с евреи - все гледат да те прецакат.

# 653
  • Мнения: 1 350
Близначе,дано да ти мине бързо кръста!Много боли ,знам...Аз сутрин имам някакви тъпи болки в десния бъбрек...КОй знае кога ще си обърна внимание ooooh!
Ани88 и аз разнасям моят топчо по цял ден .Без ръце останах.Гледам да не му се вързвам много и често го оставям да плаче.Толкова изискващо бебе не съм предполагала ,че може да има.Само да ми е здрав.Терп,прегръщам те и от сърце ти желая скоро да сте заедно вкъщи всички Praynig Само като си помисля какво ти е ...далеч от детето.Сигурно полудяваш от притеснение.Дано възможно най-скоро да излезе оттам.Какъв е този ред в тези болници ,какво  е това чудо.Не разбирам.
Проходилка съм ползвала,но не за прохождане ,а някъде към 6 месечна възраст ,да стои прав докато се облека примерно.Не повече от 10 мин.дневно му се е събирало,но беше нещо страшно като тръгнехме да излизаме.
При нас сега най-големият кошмар е приспиването през деня.Дори и в количката не иска да спи.Мръщи се ,дере се ,надявам се да заспи от умора ,но не би...Преди у дома в шезлонга заспиваше ,сега не може.Ей го и сега плаче,плюва биба ,иска да го гушкам и да го нося.Ми няма да стане.Не иска и на гърда да заспива,много ме е яд.Това Тони ще излезе по-серт от батко си.
Дайте идеи как да го накарам да спи Praynig

# 654
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Тихичко само,че малкия спи Whistlingоф пак рева,но заспа!Да не си помислите,че беше лесно този път помогна Фенистила нали му давам заради имунизациите утре!Данче и аз се чудя как да го приспивам а не искам да заспива люляйки го или на ръце,че така ще свикне!Хмм не че сега не ми по цял ден в ръцете! newsm78
Терп ще се видим нека само детето да се оправи спокойно Hug!
Проходилка съм твърдо решила да не ползвам не виждам как помага за прохождане като децата само се возят на нея!Мойта племенчка така само се засилваше и вдигаше краката Laughing!Е вярно,че без кръст ще остана ама по добре така!

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 09:55 от ani88

# 655
  • Мнения: 61
Оле, много проблемни дни. Дано всичко лошо да минава бързо.
Ние сме си вече в Бургас. Пътя мина сравнително добре, но малката през повечето време беше будна. Слава богу не рева много. Заспа ми в 19.30 и чак до 8.30 с 2 хранения. Обаче... мерих я на нашия кантар и ми показва че е качила само 300 гр. Ще видим какво ще каже докторката в сряда. Може би ще почна захранването по рано. Давах й няколко пъти АМ ХИП, но тя огладнява много бързо след него и ми се струва че го изаква без да го усвоява. Някакви идеи. Да пробвам с друго мляко, но кое.
За приспиването - аз я приспивам на гърда. Та се чудя като спра да я кърмя как ще става  newsm78

# 656
  • Мнения: 4 706
wwwaz дано ти да имаш ефект от въртенето, че у нас ММ още ми разправя как дал 100лв за закачалка  Joy hahaha а аз докато бях мераклийка въртях по 40мин, така пишеше в упътването и полза никаква  Cry
Агнес най-вероятно не му е удобно столчето, няма какво друго да е.
Терп е то ангината откога пък стана толкова заразна  Thinking тя дъщерята така или иначе само от това е боледувала в живота си, но не ме е заразила нито веднъж, въпреки че аз съм кекава по принцип.
Данче преди един месец, имах същата работа болка в бъбрека - тъпа, и пих чай от червена боровинка, намерих я в един плод-зеленчук, и мнооого вода и да си кажа до другият ден, едва ходех до 00, сигурно някоя песъчинка изхвърлих, но до там беше  ooooh!не се е обаждал и дано де.  За приспиването през деня, мойта се научи да си лежи послушно на дивана, и докато си върша нещо по къщата явно и доскучава и си заспива сама, а следобяд в количката спи само докато клатя, но докато беше лошо времето, разбрах, че като я оставя в креватчето сама, принципа е същият, като сутрин на дивана, само дето следобяд, вече реве от умора и трябва първо да я утеша, после да я оставя в кревата.
Роси изчакай да видиш какво ще каже лекарката, щото има разлика в кантарите. Аз пък нямам кантар бебешки у нас, така че не си слагам на сърцето колко е качила, нали на консултациите си показва екстра качване, значи си е екстра. Много ми е интересно това приспиване на гърда, мойта вечер суче и дреме, обаче по някое време пълни гащите и дотам беше с приспиването. То и сутрин е така и затова после не мине и 1ч откак е станала и доспива на дивана за поне 30-40 мин.
Ани това за проходилката не е баш така, щото голямата ми проходи с проходилка, на около 9м ама падна, удари си главата, и спря, та после пак в проходилката и на точно 1г си ходеше по-стабилно. На сестра ми децата пък без проходилка, докато те купят то детето почнало само да си се изправя по мебелите и много рано проходиха, така че май си е до дете. Аз затова уж мисля да ползвам, но не бързам да купувам, да не се окаже, че не ми е нужна.

# 657
  • Мнения: 5
Здравейте мами имам проблем надявам се да ми помогнете.Моето девойче обърна режима спи по цял ден и се събужда в 22,23:00 часа и няма сън до 7,8 сутринта .Вече не издържам пробвах да я будя през деня,дори да я държа гладна за да може да постои 30-40 мин будна ,еми без резултат.Тревожиме  и това,че после не спи по 10-12 часа ,онзи ден стигна до 14.Заведох я на гастроентеролог предполагах,че може да са колики  и заради запека,откриха ни фисура и млечница,но предполагам ,че това безсъние не се дължи на тях

# 658
  • София
  • Мнения: 1 318
Ани, а защо фенистил? Обрив ли има Кирил?
Проходилка ще ползвам, слагала съм голямата в проходилка, не виждам нищо лошо. То само проходилка ми липсва, но се надявам до тогава някои от нещата да ги поразкарам. Между другото си ползвам и шезлонга, и люлката. Люлката е по-забавна, но пък шезлонга е по-широк.
Близначе, предлагам Любо да ти изпъне кръста, вместо да пиеш диклофенаци Sunglasses
Терп, казаха ли кога ще изписват Александър?
Данче, съчувствам т Аз дете гушкам само за хранене, преобличане и къпане. Не бих могла да издържа.
Глупи, надявам се понеделнишки да сте добре. Страшен сън си имала, добре, че не си ме намерила из офиса, че от сън щеше да е кошмар Laughing
juli-87, не мога да помогна със съвет, но определено мисля, че обръщането на режима не се дължи на фисура и млечница. Успех! Peace

# 659
  • Мнения: 4 841
Юли според мен варианта е да будиш детето през деня, но системно. Не да будиш ден, два и да се откажеш. Буди постоянно и за около седмица предполагам би трябвало да се нормализират нещата. Упоритост му е майката.

Големият ми син ги вършеше същите като бебе. Спеше денем пък нощем се редувахме аз и ММ, но пък той беше на работа все пак  ooooh! Накрая започнах да го будя денем на всеки три часа да яде.  Така малко по малко се получиха нещата.


Ваз или Уаз не знам как се чете  Mr. Green не слагам възглавничка. Столчето си е хубаво и голямо, за разлика от това, което ползвах с баткото. Денем в нас си заспива в него и си стои кротко, но в колата не ще диването  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт