Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Искам да започна да захранвам дъщеря си като навърши 4 месеца след няколко дни.Интересувам се как и колко дълго да и давам сокчета? Rolling Eyes Досега сме само на кърма(не иска да пие вода).
Цитирай

Банкя

И ние сме на кърма, но от един месец вече давам сокчета от прясно изцедена ябълка и морков, пробвала съм и някои други плодове, но рядко. Даването на сок въобще не ми попречи на кърменето, въпреки че давам с биберон сока (след като достигнахме ок 40мл), но ако се притесняваш можеш да даваш с лъжичка.
Аз направих така:
1. Купих едни хубави, сладки, жълти ябълки от Била (казаха ми хората там, че са австрийски и имат някакъв сертификат, че са чисти).
2. Старателно измивам и обелвам ябълката и я изстисквам в сокоизстисквачката след което прецеждам през марля, да няма частици
3. 1-ви ден = 1 чаена лъжичка между храненията, 2-ри ден = 2 чаени лъжички и така докъм 8-ми ден, когато се събра количество от ок. 40 мл и започнах да му го давам от шише, по 20 мл сутрин между храненията и вечер между храненията, или наведнъж.
Така процедирах и с моркова и после започнах да давам понякога и миксове от двете или едното с малко количество от някой друг плод (пъпеш, диня). Знам, че не се смесват повече от два пресни плода, заради целулозата.
Цитирай
Аз също давах сок от биберон без това да пречи на кърменето. След като детенцето стане на 1 месец вече прави разлика между биберон и гърдата и не се лъже да се отбива (знае си интереса Very Happy ) Добре е да се започне с ябълка, след това с морков и накрая двете заедно.
Аз го направих по следната схема: 10 дни само ябълка  (между храненията:
1 -2 ден: 20мл
3-5 ден: 2 пъти по 20 мл
6-7 ден: 2 пъти по 20-30мл
8-10 ден:2 пъти по 40мл
След това прилагаш схемата за моркова, но там достигаш до 2 пъти по 40мл за 5 -6 дни. След това ако искаш даваш смесен сок от двата плода.
Ние не успяхме да спазваме стриктно схемата,защото толкова му харесаха соковете, че пищеше окато не изпие наведнъж 70-80мл, така че давах един път дневно цялата доза. според доктора няма проблем.
Аз също минавах допълнително през цедка след сокоизтисквачката за да е по-бистър сока. Докторът ми каза, че като свикне така, мога да спра да прецейдам допълнително като прелюдия към плодовите пюрета, но смятам че още е рано да пробвам.
Успех с захранването със сокчета  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

София, на брулени хълмове

Цитат на: Anonymous
Аз също давах сок от биберон без това да пречи на кърменето. След като детенцето стане на 1 месец вече прави разлика между биберон и гърдата и не се лъже да се отбива (знае си интереса Very Happy ) Добре е да се започне с ябълка, след това с морков и накрая двете заедно.
Аз го направих по следната схема: 10 дни само ябълка  (между храненията:
1 -2 ден: 20мл
3-5 ден: 2 пъти по 20 мл
6-7 ден: 2 пъти по 20-30мл
8-10 ден:2 пъти по 40мл
След това прилагаш схемата за моркова, но там достигаш до 2 пъти по 40мл за 5 -6 дни. След това ако искаш даваш смесен сок от двата плода.
Ние не успяхме да спазваме стриктно схемата,защото толкова му харесаха соковете, че пищеше окато не изпие наведнъж 70-80мл, така че давах един път дневно цялата доза. според доктора няма проблем.
Аз също минавах допълнително през цедка след сокоизтисквачката за да е по-бистър сока. Докторът ми каза, че като свикне така, мога да спра да прецейдам допълнително като прелюдия към плодовите пюрета, но смятам че още е рано да пробвам.
Успех с захранването със сокчета  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Гостът съм аз  Smile
Цитирай

До хладилника, който обичам

Каквато и схема да избереш, моето мнение е, че дъщеря ти е още мъничка и няма нужда да бързаш със захранването. Щом е само на кърма (браво!) по принцип се препоръчва захранването (което включва всичко, дори и сок) да започне след навършени 6 месеца. На запад се започва с каша - оризова най-често, тук - с плодово или зеленчуково пюре по избор на майката.
Аз лично захраних моята сладурка на 6 месеца с оризова каша.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.