Намалете употребата на яйца

  • 2 794
  • 52
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според доклада на WWF, в яйцата от свободни кокошки у нас има най- високо ниво на опасни химикалиот цяла  Европа.....Втори сме в света, след Египет по този показател
Виновник за това е Марица изток......



Ето цитат от статията:
European countries were also on the eggs’ ‘danger list’. Hens’ eggs from two new European Member States – the Czech Republic and Slovakia – had levels above the specified European dioxin levels, with Slovakian eggs almost three times over the limit. Eggs from Kovachevo in Bulgaria contained dioxins that exceeded the European Union limit by a factor of more than 20.

цялата статия можете да прочетете тук:
http://www.panda.org/about_wwf/what_we_do/toxics/news/index.cfm?uNewsID=20554

От тук можете да изтеглите изследванията, с графиките и т.н.....

http://www.oztoxics.org/ipepweb/egg/Sampling%20Report%201.html



И това са само яйцата, а кой знае какво мляко пием и какво месо ядем......
Предлагам масово да емигрираме, защото ми омръзна да ни тровят... Cry...А ние си мислим, че тук има екология

# 1
  • Мнения: 3 861
 Sick
Ще се мре, то е ясно... #Cussing out

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Добре де, какво да ядем? Sick
Намериха и чума по свинете, птичият грип си се подвизава свободно.
Май най-добре да я караме постарому, пък докъдето стигнем.

# 3
  • Мнения: 25 551
Брех, тази "Марица-изток"! 40 и кусур години не ни тровеше, сега как така изведнъж започна? newsm78
Първо беше "Козлодуй", сега "Марица-изток", да се готвят ВЕЦ-овете... На прости аборигени като нас собсвено производство на еленергия не ни се полага!
А пък ние в Ст. Загора се притесняваме от други неща:
http://news.stz.bg/news-show.php?cat=&id=3615

# 4
  • Мнения: 1 410
Яйцата ми ги произвеждат далече от Марица-изток и не смятам да ги ограничавам.

Това за мен са глупости. Всичко се прави с цел.  Crossing Arms

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За Марица изток отдавна се знае, че е най- големия замърсител в цяла Европа, но ми е инересно защо от евросъюза не ни карат да я затворим, ми са се втренчили в АЕЦ-а

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Яйцата ми ги произвеждат далече от Марица-изток и не смятам да ги ограничавам.

Това за мен са глупости. Всичко се прави с цел.  Crossing Arms

Позицията, която заемаш според мен е най- елементарната ....Много е лесно да се правим, че не ги знаем тези неща, нали...И за козметиката не е вярно и за тефлона не е........
Точно за това се казва, че знанието е отговорност...прави живота ти по- труден, но изпълнен с повече избори.....
Ти решаваш да си заровиш главата....о.к.
аз само ви информирам

# 7
  • Мнения: 4 546
ами да ни научат да фотосинтезираме - то за ядене вече всичко е вредно,, че и скъпо.  Confused хем ще сме здрави, хем и доходите ще си вдигнем

# 8
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Яйцата ми ги произвеждат далече от Марица-изток и не смятам да ги ограничавам.

Това за мен са глупости. Всичко се прави с цел.  Crossing Arms

Позицията, която заемаш според мен е най- елементарната ....Много е лесно да се правим, че не ги знаем тези неща, нали



Елементарно е да вярваш и на всичко което пише в пресата или дават по телевизията.
Зад всички истерии с луда крава , птичи грип и т.н. стоят много  икономически интереси . За това ни пробутват 20 - годишно пилешко и говеждо месо - защото са много загрижени за лошото качество на българските продукти .

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
Абе Тецовете съществуват от 50 години. Как пък досега нищо им нямаше на яйцата. Що се хващате за тези глупости. Как всичко растеше в околността, пък сега и едни домати не могат да узреят? И що ли ще се строи нов ТЕЦ, след като са замърсители. Гледат да ни замажат очите и да правят каквото си искат с ракетите. Това е страшното.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вижте тук става въпрос за мащабно изследване, не са изследвали само нашите яйца, за да ни кажат колко са вредни, а съпоставят....освен това тази организация няма икономически интереси в България

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
и никой не се опитва да ни замаже очите, защото ние и без това сме като коне с капаци....
Ако ни кажат за ракетите, пак ще измислим нещо, за да не се затормозяваме .......

# 12
  • Мнения: 194
 

  Ако започнем много да размишляваме по този въпрос, в крайна сметка ще стигнем до извода, че по-добре да не се храним, да не пием и да не дишаме. Просто всичко около нас е или изкуствено или замърсено или опасно/ това е пресилено определение от такива статии /
 
И къде предлагаш да емигрираме ???

 На мен не ми е известна държава с кристално чисти вода, въздух, храна.

 Не можем да живеем както нашите прабаби и дядовци. И?
 
 Нямам намерение нито да намаля яйцата за мен и семейството ми, нито пилешкото месо, нито киселото и прясно млякото/тези дни коментираха, че било правено само от сухо мляко/. И не защото не търся информация, не защото не ме е грижа за детето ми, а просто защото това е част от днешния свят.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Само да ви напомня, че скоро ще станем  първи и по смъртност в Европа...и тогава да ви видим........Българите са започнали масово да измират на по 50- 60 години, раждат се ужасно много деца с малформации, стерилитета се е покачил ужасно много........
За какво говорим.....за нашата чиста България ли? Това е мита, а не другото.......Не знам друга държава, чиято столица да се намира до най- големия металургичен комбинат и замърсител за района- Кремиковци.......Градове като Стара загора да са непрекъснато обгазявани и хората нищо да не правят по въпроса...да има села като Гълъбово, където бременните от първия ден лежат за задържане и т.н......

# 14
  • Мнения: 9 899
тези неща ще се оправят ли, като намалим яйцата?

Общи условия

Активация на акаунт