Детски ясли и градини в Русе-4

  • 104 055
  • 866
  •   1
Отговори
# 525
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ще споделя, но още не сме тръгнали  Grinning
Скрит текст:
Не мога да събера материал- урина за изследването  Mr. Green, моля помагайте ! Не иска да седне на гърнето, а специалните пликчета, дето се лепят за дупето- все не свършват работа, защото много рядко пишка и все не уцелваме момента- или са празни, или са се разплискали вече ! ooooh!. Има ли други начини ?????
Сутрин,разсъбличаш детенце по голо дупе...нежно подухваш....и си в готовност в ръка с пликчето.
До 5мин.трябва да има резултат.
Изпробвано.... Laughing Peace

# 526
  • Русе
  • Мнения: 319
Ще споделя, но още не сме тръгнали  Grinning
Скрит текст:
Не мога да събера материал- урина за изследването  Mr. Green, моля помагайте ! Не иска да седне на гърнето, а специалните пликчета, дето се лепят за дупето- все не свършват работа, защото много рядко пишка и все не уцелваме момента- или са празни, или са се разплискали вече ! ooooh!. Има ли други начини ?????
Сутрин,разсъбличаш детенце по голо дупе...нежно подухваш....и си в готовност в ръка с пликчето.
До 5мин.трябва да има резултат.
Изпробвано.... Laughing Peace
Благодаря, devi4ca!
То за днес пропуснахме момента, пък и лабораториите не работят, но утре със сигурност ще опитам .  Grinning

# 527
  • Мнения: 11
сигурно ще се повторя ,но не намирам отговоря и за това питам.Защо не мога да си вляза в профила и ми изписва "Invalid authorisation specification" Rolling Eyes

# 528
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Нямам време да изчета назад, съжалявам за което...но да не би да е имало някаква промяна по системата, защото ми казва, че няма потребител с такова (моето) егн...а регистрирах малката още февруари мин.год. Добре, че реших да погледна  ooooh!

# 529
  • Мнения: 66
здравейте, искам да попитам дали има някакви правила за преместване на дете от една ясла в друга - дали от самите директори зависи или трябва пак да участваме в класиране...искам да преместя детето си от ясла N16 в N8.

# 530
  • Русе
  • Мнения: 319
Здравейте,
бях обещала да дам отзиви за частна детска градина Смехорания.
Моята дъщеря е на 2г и 8 месеца и я записах там, въпреки че няма 3 год /взвмат ги от 2г/.
Ето, че вече 1 месец ходим там и тя много бързо свикна. Е, имаше в началото проблеми от сорта "Не искам да ходя, искам при баба...", но след първите 2 седмици нещата коренно се промениха. Сега ходи с голямо желание. Мисля, че адекватното внимание на персонала си оказа влияние, защото постоянно я ангажират с "работа" и не й остава време да мисли за баба и мама.
Записах я на "извънкласни" дейности- Йога, Танци и Приложни изкуства. Всеки ден ми носи някаква "Творба".
Предполагам, че останалото се отнася и за държавните ясли, но нямаме база за сравнение с тях, тъй като не сме посещавали- като например това, че започна да заспива самостоятелно, започна да се престрашава да сяда на гърнето, всеки ден нови изречения... и др.подобни дейности.

Днес обаче силно се изненадах, че най-накрая са ни приели на държавна ясла .... Shocked
И останах силно замислена  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Сега пък да я местя ли в държавната, или да си караме тук. Много се колебая, защото заплащаната месечна такса никак не е пренебрежителен аргумент от една страна. От другата страна е това, че детето тъкмо свикна и започна да ходи с желание, както и това, че много се занимават с нея . Виждам какъв стрес е за детето това тръгване на детско заведение, а също такъв стрес ще е и промяна на самото заведение.
Едва ли някой от вас ще може да ми даде съвет, но ако сте имали подобна дилема- може да споделите опит. Ще се замисля над всяко мнение, дадено от вас и ... до понеделник трябва да реша.
 Hug

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 09:24 от didib

# 531
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте,
бях обещала да дам отзиви за частна детска градина Смехорания.
Моята дъщеря е на 2г и 8 месеца и я записах там, въпреки че няма 3 год /взвмат ги от 2г/.
Ето, че вече 1 месец ходим там и тя много бързо свикна. Е, имаше в началото проблеми от сорта "Не искам да ходя, искам при баба...", но след първите 2 седмици нещата коренно се промениха. Сега ходи с голямо желание. Мисля, че адекватното внимание на персонала си оказа влияние, защото постоянно я ангажират с "работа" и не й остава време да мисли за баба и мама.
Записах я на "извънкласни" дейности- Йога, Танци и Приложни изкуства. Всеки ден ми носи някаква "Творба".
Предполагам, че останалото се отнася и за държавните ясли, но нямаме база за сравнение с тях, тъй като не сме посещавали- като например това, че започна да заспива самостоятелно, започна да се престрашава да сяда на гърнето, всеки ден нови изречения... и др.подобни дейности.

Днес обаче силно се изненадах, че най-накрая са ни приели на държавна ясла .... Shocked
И останах силно замислена  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Сега пък да я местя ли в държавната, или да си караме тук. Много се колебая, защото заплащаната месечна такса никак не е пренебрежителен аргумент от една страна. От другата страна е това, че детето тъкмо свикна и започна да ходи с желание, както и това, че много се занимават с нея . Виждам какъв стрес е за детето това тръгване на детско заведение, а също такъв стрес ще е и промяна на самото заведение.
Едва ли някой от вас ще може да ми даде съвет, но ако сте имали подобна дилема- може да споделите опит. Ще се замисля над всяко мнение, дадено от вас и ... до понеделник трябва да реша.
 Hug
Само едно ще напиша::ако финансовия проблем не ви притеснява не бих местила детето ако съм на твое място категорично!
Адаптацията винаги е възможно,но често продължителна и болезнена за толкова малко дете.
Успех в избора!

# 532
  • Мнения: 14 133

Само едно ще напиша::ако финансовия проблем не ви притеснява не бих местила детето ако съм на твое място категорично!
Адаптацията винаги е възможно,но често продължителна и болезнена за толкова малко дете.
Успех в избора!

Peace Подкрепям.   Hug

# 533
  • Мнения: 372
Момичета, споделете как стои въпросът с водата за пиене в градините? В нашата градина минал някакъв господин от РИОКОЗ и казал, че не може да се ползва автомат за минерална вода! Миналата година са ползвали същия автомат като са го зареждали с марки вода, които РИОКОЗ са одобрили... Сега дават на децата вода от чешмата, а тя вече е студена  Tired

# 534
  • Русе
  • Мнения: 520
И при нас пият направо от чешмата. Това е положението, колкото и да не ми се иска нищо не мога да направя.

# 535
  • Русе
  • Мнения: 359
При нас се ползва автомат и в двете групи на децата ми в ЦДГ Русалка 2. Вика се фирмата която зарежда водата да направи профилактика на автомата струва около 15 лв и се оставят документите на учителките или мед.сестра. Мисля че на 6 месеца се изискваше такава профилактика.

# 536
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета, споделете как стои въпросът с водата за пиене в градините? В нашата градина минал някакъв господин от РИОКОЗ и казал, че не може да се ползва автомат за минерална вода! Миналата година са ползвали същия автомат като са го зареждали с марки вода, които РИОКОЗ са одобрили... Сега дават на децата вода от чешмата, а тя вече е студена  Tired
Ако водата е само минерална,то абсолютно е прав  Peace
Предлага се трапезна и изворна вода в такива туби за деца,по стандарт.
При нас има автомат,периодично извършват и профилактика.Водата е точно трапезна.
Преди бяха в градината  с кана с филтър и обикновена чешмяна вода.

# 537
  • Русе
  • Мнения: 3 711
При нас за щастие си е чешмяна и аз съм много доволна. Хич не съм фен на разните минерални, трапезни, ...автомати, чашки и всякакви там излишни неща за мен.

# 538
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз пък съм радостна,тъй като не смятам нашата чешмяна вода за чиста.... Laughing,още повече да лочат вода от чешмата в това време.
Ама всеки с предпочитанията си.

# 539
  • Мнения: 11
Здравейте, искам да попитам понеже сме на 10 месеца и разбрах, че трябва да кандитстваме за ясла от сега, изборът ни е между ясла 1 и ясла 4...някой знае ли коя е с повече места или коя  по-скоро да е на 1во място, когато кандидатстваме? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт