Какви капки за нос използвате

  • 3 350
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
 newsm78Имам чувството че нищо не помага на гадните суполи.Помогнете мами-до сега само КОЛАРГОЛА помагаше но вече 6 дни го слагам-полза никаквао.Какви капки използвате вие.Благодаря ви предваритено.

# 1
  • Мнения: 513
Аз давам Ксилометазолин и отделно правя отвара с лайка в която слагам Вит.С и малко морска сол .

# 2
  • Мнения: 1 089
правя отвара от лайка и капя в нослето, ако няма подобрение или съм ги слагала вече 3 дни използвам виброцил или коларгол - 3%. Но много има значение какви са сополите - бистри, воднисти и т.н. И капки повече от 5 дни не се ползват. Ако няма подобрение от ползваните се сменят с други

# 3
  • Мнения: 1 809
При нас най-ефикасно действа капка Цитросепт разредена с 2 супени лъжици преварена вода PeaceТова ни спасява дори и при най -тежката хрема..

# 4
  • Мнения: 7 821
Слагала съм различни капки (Микосептонекс, Ксилометазолин, Виброцил, няколко правени и др.) за различните сополи, но винаги изписани от педиатъра! Поговори с ЛЛ.

Коларгола го изписват за гърлото, а не за сопола.

# 5
  • Мнения: 1 089

Коларгола го изписват за гърлото, а не за сопола.


Коларгола са капки за нос, но се ползват и за гърло, макар че кат осе сложат в носа те пак се оттичат в гърлото. Имат подсушавашт ефект и се ползват при бистри и течни сополи Wink

# 6
  • Мнения: 666
Виброцил, Биопарокс - само че те не са капки , а спрей с локален Аб и се използва за гърло и нос има си отделни представки

# 7
  • Мнения: 574
Задеца над 1 г може да се дават и прополисови капки за нос Прополис+невен(или + смрадлика). Страхотни са и имат бърз ефект.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Извинявам се предварително, но виждайки така зададена тема - въпрос и леко побеснявам. И тези които ме познават знаят какво ще напиша.


Как така  - Какви капки за нос ползвате?
Това да  не е - Какви превръзки ползвате, или каква  марка цигари пушите?

Става дума за лекарство в крайна сметка, и какво ако аз напиша. че слагам на дъщеря ми Резоксим капки за нос и ги слагам 10 дни, а не 3 дни както пише в листовката, и не по 3 капки, а по 10 капки във всяка ноздра и всъщност са капки за нос, но визирам нещо друго капейки Резоксим....и .т.н
Това означава ли, че сега ти отидеш в аптеката и ще купиш Резоксим - капки за нос и ще започнеш да ги капеш......

Капки за нос не се капят или сменят просто ей така, защото видиш ли Коларгол-а не помагал, това само ЛЕКАР може да ти каже, и по-специално НЕ джи пи, доколкото разбирам, а специслист УНГ, защото джи пи-то не е спец. УНГ, при положение, че Коларгол-а "не помага" би следвало да се обърнеш към УНГ.

Ама това - Какви капки за нос ползвате пак казвам е все едно да ти напиша, че ползвам носни кърпички за нос Kleenex.

п.п. а сега всиждам, че си и мама на по-голямо детенце и тези неща съм сигурна, че са ти ясни. и все пак.....

# 9
  • Мнения: 7 821

Коларгола го изписват за гърлото, а не за сопола.


Коларгола са капки за нос, но се ползват и за гърло, макар че кат осе сложат в носа те пак се оттичат в гърлото. Имат подсушавашт ефект и се ползват при бистри и течни сополи Wink

Да в носа се слагат  Wink, но именно това че се стичат в гърлото е важното.

# 10
  • Мнения: 88
Защо не пробваш с Коризалия. Това са хомеопатични таблетки за хрема и при нас винаги помагат

# 11
  • Мнения: 2 388
Здравей, моят син започна да има хрема от 20-тия ден на живота си. Съветвам те горещо профилактично всеки ден по наколко пъти. После да се аспирира нослето и да се почисти с памучно тампонче. След това аз слагах правени какпи, които всеки педиатър може да ти изпише. Но най-важното е да правиш тези промивки, защото така секретът не се задъжда и няма опасност да инфектира гърлото и ушите на мъничето.

Аз така успявам да се боря с хремата успешно
Успех

# 12
  • Мнения: 1 564
Виброцил,Стеримар,а на бебчо му помага физиологичния р-р.Също капя  и вит.С.

# 13
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Преди  време  използвах Виброцил ,  Олинт, но не  видях особен  ефект от  тях.Сега от  както  открих Цитросепт,  само  с  него  си  оправяме  сополките , поне  не уврежда  носната  лигавица , като  капките за нос . Можеш също  така да капеш витамин Ц в нослето, също- безврено.Друг  вариант - отвара от  лайка и витамин Ц , ако  обаче  детето  не  е алергично.Ако  обаче  хремата  продължава по-дълго ,  е  хубаво  да  си направите  микробиологично изследване, на  секрета .

Общи условия

Активация на акаунт