Късно ли е да родиш на 40?

  • 156 889
  • 4 586
  •   1
Отговори
# 3 345
  • Мнения: 9 684
В нашето семейство се разказва история за задръстена позната. Технте я водят я в София с надеждата да се поошлайфа, че била много смотана и не могли да и намерят съпруг. Действието се развива по комунистическо време. Водят я на Витоша, девойката се сурва по едно нанандолнище и пада в краката на някакъв младеж - италянец. Женят се и така и ..  

# 3 346
  • София
  • Мнения: 10 698
Не бих казала,моите две успешни бременности бяха рискови/не поради възраст държа да отбележа/ и не ме следеше обикновен АГ,такъв ползвах само да ми пуска болничните.
Да, но необикновеният е бил твой избор - такъв, който не работи по каса.


Не,просто с обикновен АГ нямах шанс и въобще не съм се занимавала с глупости- за три поредни нежелани аборта се нагледах на доста кадърни обикновени АГ-та Stop. Въобще не съм гледала каса или не каса,както и не кой и да е от репродуктивните гуро-та. Аз даже сега на профилактичен преглед няма да припаря до някой обикновен АГ. Stop

# 3 347
  • Мнения: 9 684
Много е важно да попаднеш на добър специалист, независимо дали се очаква бременността да е проблемна. Радвам се, че си успяла да откриеш подходящия специалист. Hug

# 3 348
  • Мнения: 306
Не мисля.Но и много зависи как се чувсташ физически и психически,и желаеш ли го наистина.Майка ми 2010та роди третото си дете на 41 г . Нямаше никакви услужнения,роди много сладко момченце,само разликата ни е малко голяма - 20 г. - като нищо може да е мое дете.

# 3 349
  • Мнения: 54 402
Искам да честитя дъщеричката Heart Eyes на Мамасита и да я поздравя, че си изпълни плана!   bouquet

# 3 350
  • София
  • Мнения: 5 883
Еха, дъщеричка, честито! Сега ще й се понаместят чакрите на Мамасита! Sunglasses Laughing

# 3 351
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Дъщеричка! Браво Мамаситке! Да ти е жива, здрава и като теб умничка  bouquet

# 3 352
  • Мнения: 6 365
Чакай де, още е рано да се говори за изпълнение на плана:) ще видим какво още ще поискат от мен, ама като гледам, аз съм най-големия будала, дето се прежалва да снабдява с внучета.

Сега ако стана и някакъв вид леля или вуйна, вече ще е още по-яко, ама не щат диванетата...

Между другото докато бях в Патологична един ден за преносване, там това с възрастта е много странно, защото на всички ни викат "момичета", ама на едната девойка сърце не ми даде да й кажа, че съм на близо 32- според нея това бил краят на репродуктивните способности. Да е жива и здрава да си ги роди по-младичка. Ама все пак на никого не препоръчвам първо раждане на късни години- за преносване бяхме 4-5 девойки, ама в БГ нали все се ражда по едно дете, все бяха първескини и видяха зор. Аз вече съм в категорията на тия, дето могат и на нивата да родят, дето се вика, така че оттук нататък възрастта ми е по-малък фактор, ама все пак ще гледам да не стана на сто години.

# 3 353
  • Мнения: 54 402
Мамасита, права си, ти беше казала до трето или до 35! Laughing

Действай! Hug

# 3 354
  • Мнения: 934
Честито,Мамасита! Simple Smile

Момченце и момиченце - най-хубавата комбинация Simple Smile

# 3 355
  • Мнения: 54 402
Да ти са живи и здрави дечицата, Мамасита, и дано си уцелила правилния татко!  bouquet

# 3 356
  • Мнения: 2 214
Честито и от мен  bouquet Съжалявам, че те обиждах, незнаех, че си бременна Hug
Скачай с батут сега Laughing

# 3 357
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Жените, които раждат на по-късен етап от живота си, живеят по-дълго, пише БГНЕС.


Изследване показва, че жените, които раждат последното си дете след 33-годишна възраст, имат два пъти по-голям шанс да отпразнуват 95-ия си рожден ден в сравнение с жените, които раждат за последно до 29-годишна възраст.


"Това не означава, че жените трябва да отложат раждането на деца, за да удължат живота си. Възрастта на последното раждане може да бъде показател за стареенето. Естествената способност да имаш дете на по-напреднала възраст може би показва, че репродуктивната система на жените остарява бавно, както и целият им организъм", казва д-р Томас Перлс от медицинския център към Бостънския университет в САЩ.


Учените са анализирали данни от социалното генетично изследване Long Life Family Study сред 551 семейства. Голяма част от членовете на тези семейства се радват на изключително дълъг живот.


Резултатите от изследването показват, че вероятно жените са виновни за еволюцията на генетичните варианти, които забавят остаряването.

# 3 358
  • Мнения: 14 654
Жените с по 3 деца, които познавам, винаги са родили третото около 35. Но първото е някъде около 25.

# 3 359
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, май не случайно няколко пъти е уточено, че става дума за последното, а не първото.

Общи условия

Активация на акаунт