Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 9

  • 46 887
  • 737
  •   1
Отговори

Анкета

Давате ли мед ?

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 17 ное 2013, 14:30

# 1
  • Мнения: 3 763
Записвам се с пожелание за здрави дечица и дано тази тема да не се изпише скоро! Praynig
Малка лисичке  bouquet

# 2
  • Мнения: 588
Да са ни живи и здрави дечицата! Praynig
  bouquet

# 3
  • Мнения: 21 158
И да се включа в пожеланията за здрави дечица !   bouquet

# 4
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Лисичке, благодаря за новата тема!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз мисля, че кръвна картина ще даде най-ясен отговор дали да пие АБ и какъв да е. Даже и секрет ако вземат, най-добре ще е, че много се ширят тия стрептококи...
newsm78 Че ще даде отговор дали е вирусна история или бактериална  ок. Но не знам как кръвната картина ще даде отговори какъв да е аб. Такъв отговор се дава само при направена микробиология и изолирана бактерия  Peace
И не съм съгласна, че винаги кръвната картина е показател...Последния път, когато каката пи аб, беше с перфектна кръвна картина, CRP в норма, но въпреки това с УНГ решихме, че не може да кашля 3 седмици и изписа зинат - е как пък кашлицата спря веднага  Thinking Та нека да не обобщаваме какво дава най-верен резултат, всяко дете е различно, изледванията се правят в лаборатория и трябва цялостаната картина да се гледа Peace
Та дадахо аб без повишени левкоцити, без повишено CRP утайка и се реших проблема с 3 седмичното кашляне. Микробиология също беше чиста. Означаваше ли, че трябваше да пиша детето алергично или да я оставя да продължи да кашля? Щото буквално след втория  прием кашлицата намаля, а на третия ден липсваше.....тааа...всеки сам си решава...

# 6
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
Лисичке,    bouquet за темата!
Здрави деца и родители също  Hug

Има ли начин да се редктира заглавието -да е по кратко...
Винаги трябва да изтривам в началото  преди да пусна поста...
   Praynig

# 7
  • Мнения: 8 150
EmiR кръвната картина е верен покзател.
И моя кашляше миналата година един месец и смених 4 сиропа докато попаднах на правилният.
Кашлицата спря след вторият прием.
Всеки сам решава за собственото си детет но лично аз на перфектна кръвна картина и CRP в норма АБ няма да дам. И бих търсила алтернатива.

# 8
  • Мнения: 18 241
Хоп и аз в новата темичка. Дъщеря ми след като в сряда вечерта вдигна 39.1 t, вчера вече ѝ нямаше нищо, а днес е направо като нова.

Искам да попитам давали ли сте добавка АФА (пак водорасли, но не толкова за имунитет)? Препоръчват ми ги, а аз четох разни изследвания, че точно АФА-та отделят токсин и за деца хич не са препоръчителни. И понеже този, който ми ги препоръчва е специалист за проблем, с който се борим в момента, но подозирам, че е и дистрибутор на известна марка хранителни добавки, подхождам малко подозрително.

# 9
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 655
И аз сред вас. На дъщеря си давам мед (вече), на сина си - още не.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 504
EmiR кръвната картина е верен покзател.
И моя кашляше миналата година един месец и смених 4 сиропа докато попаднах на правилният.
Кашлицата спря след вторият прием.
Всеки сам решава за собственото си детет но лично аз на перфектна кръвна картина и CRP в норма АБ няма да дам. И бих търсила алтернатива.
Знам..помня, че и тогава така реагира...Не ми се спори..казах, че всеки сам си решава... Ако нямаше бактериална инфекция, просто щеше да продължи да кашля, нищо друго не дадох освен аб и бях сигурна, че това ще я оправи. Децата ми рядко вдигат Т, също така при наличие на изолирана бактерия и клинична картина CRP e  било в норма, така че..смятам, че моите наблюдения за моите си деца са най-точните..споделям ги с УНГ то и решаваме заедно. Също така споделям и опит...щото последните страници в темата се напълниха с доста неточности, както и обобщаваши изводи, а както се казва парен каша духа . За ползата и вредата от сиропите за кашлица също не е малка...така че...хубаво е, че чак на 4 тата седмица сте попаднали на верния сироп  Peace
И не на последно място 1 2 антибиотика на година - не мисля, че е проблем....Не говоря за пиене непрекъснато...Но чак пък толкова да са вредни....при определени проблеми да доста належащи....

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
С отричането на АБ не визирах теб, но понеже подскачаш много възмутено, да обясня.

Подскачам, защото го приех лично. Детето ми се измъчи, аз покрай него - също, отгоре на всичко го водих и при ЛЛ, и при друг лекар на частно, дадох един куп пари и за прегледи, и за лекарства ... и накрая - нищо.

Проблемът е, че са много малко лекарите, които процедират по описания от теб начин...  иначе съм съгласна с написаното ... на теория, а на практика не съм намерила лекар, който да го приложи... за съжаление.

Както и да е. Пуснах кръвни изследвания, ще видим какво е положението.

п.п. И  EmiR е права за:
И аз мисля, че кръвна картина ще даде най-ясен отговор дали да пие АБ и какъв да е. Даже и секрет ако вземат, най-добре ще е, че много се ширят тия стрептококи...
newsm78 Че ще даде отговор дали е вирусна история или бактериална  ок. Но не знам как кръвната картина ще даде отговори какъв да е аб. Такъв отговор се дава само при направена микробиология и изолирана бактерия  Peace

# 12
  • Мнения: 58
Гласувах в анкетата с Да.
Давам му пчелни продукти, всеки ден в чая, който пие.

Има ли начин да се редктира заглавието -да е по кратко...
Винаги трябва да изтривам в началото  преди да пусна поста...
   Praynig

на мен не ми пречи, къде и какво триеш? Дори въобще не се занимавам със заглавието.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
По анкетата мед давам, но детето не го обича и не го насилвам. Пие клеева тинктура, но тази година още не съм я започнала.
На бебето естествено не давам.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 504
Каква е целта на анкетата? Давам мед в чая, но за да не слагам захар и защото е по-полезен.....Не смятам, че 1 лъжица мед е достатъчна, ако ще и ежедневно за оцеляване в бацилника  -  ДГ. Също такава давам и плодове и зеленчуци Wink, както и сурови ядки....и децата обичат да ги ядат..всичките тези неща..но няма как като ги взема от ДГ да ги натъпча с всичко това, затова давам и други природни имуностимуланти.

Общи условия

Активация на акаунт