Поликистозни яйчници и бременност- ново

  • 12 228
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте, до сега само четях форумите, но сега реших и аз да попитам. Имам два проблема свързани с поставената ми диагноза поликистозни яйчници. До сега съм се лекувала при д-р Н. Генов с Диане и Андрокур. След първия курс имах напълно изчезване на поликистозите и на съпътстващите ги признаци. Сега обаче има рецидив според доктора и отново пия лекарствата. Със съпруга ми имаме намерение след спирането на лекарствата, да пробваме да забременея.
Та на въпросите:
1. Вярно ли е, че жените с ПКЯ са в опасност от спонтанен аборт в 45 % от случайте /това прочетох в една статия/ и че има опасност от развитие на диабет по време на бремеността?
2. Можете ли да ми препоръчате някой друг специалист, който евентуално да следи бремеността с оглед опасността от посочените проблеми. А и посоченият акушеро-гинеколог искам да го сменя отдава, а сега вече след като прочетох мненията във форума за него категорично се реших.

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Здравей, аз съм със СПКЯ и инсулинова резистентност.
От това, което съм чела в нета за съжаление наистина пише, че жените със СПКЯ имат висок процент вероятност от спонтанни аборти. НО това не означава, че точно ти ще си в тази група.
Пиша в американски форум, където групата със СПКЯ нямаше спонтанни аборти, забремняха след по-продължително време, но просто овулацията им беше всеки месец на различен ден, късна овулция или цикъл без овулация.
За втората питанка- изследвана ли ти е кръвната захар? Моята си беше висока и това насочи ендокринолога да ми изпише лекарство, с което я свалям, както и подходяща диета.
Аз бих те посъветвала да си намериш ендокринолог и гинеколог отделно, които да работят в екип по време на опитите за забремняване и дано при една успешна и скорошна бременност.
Аз не съм пила противозачатъчнни. Цикълът ми беше от 26 до 86 дни, без овулация. След като започнах лечение  имам овулация, имам 4 неуспешни бременности (но аз имам допълнителни проблеми). Когато правихме опити(сега сме в почивка) във втората част на цикъла приемах утрогестан тъй като имам къса лутеална фаза и нисък прогестерон.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз съм с поликистозни яйчници, по принцип с хламидии, обърната матка и смъкната матка...Сега съм бременна, както виждаш. Имах отлепване на плодния сак в началото на бременността, но пих Утрогестан и нещата се задържаха. След това имах малко по-сериозни контракции, пих Гинипрал и се оправих. По принцип ме спряха от работа, но не се спирам по цял ден и се чувствам добре. Мисля, че не трябва да се шашкаш. Изпий си Диането/аз го пих 6 месеца/ и три месеца по-късно забременях.
Желая ти успех!

# 3
  • Мнения: 164
 Много ви благодаря за отговорите.  Simple Smile
Аз досега не съм си изследвала кръвната захар, а само хормоните. Просто до скоро не знаех, че мога да имам такъв проблем. Гинекологът ми, който е и ендрокринолог никога не ми е назначавал изследване на кръвната захар. Но след като се разрових из нета научих и за опасността от повишаване на инсулина.
Ценен ми беше и съветът за ендокринолог и гинеколог отделно. Не се бях сещала:)
Наистина много благодаря.
Ако имате някакви препоръки за гинеколог и ендокринолог, моля пишете!

# 4
# 5
  • Мнения: 5 140
И аз да се включа.
Аз също имах поликистозни яйчници 2мм удебелени, ову не съм имала, защото фоликулите са се натрупвали на яйчниците.
Забременнях веднага след лапарото така трябваше. Бременността ми мина почти нормално, освен че ми тежеше корема и получавах контракции от 6 -тия месец, но удържах фронта до края на осмия, Ния се роди точно в първия ден на деветия месец.
Нямаме никакви проблеми нито аз, нито тя.
Лапарото ми го прави д-р Попов в Шейново, много добър специалист за мен.

# 6
  • Мнения: 164

   Много благодаря за линковете. Ще трябва да избера някои от ендокринолозите, но се чудя дали първо да избера гинеколог и той да ми препоръча ендокринолог или обратното. Вие как мислете

# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
и аз съм с ПКЯ.Забременях след лапароскопия и стимулация с Клостилбегит.За съжаление аз съм в тези % със спонтанните аборти.

# 8
  • Мнения: 164
Радвам се, че си забременяла въпреки проблемите. Мислиш ли, че спонтанните аборти могат да се предотвратят, ако си под лекарско наблюдение. Защото, лекарят при който се лекувам ми каза, че нямало опасност от спонтанни аборти при "добро проследяване на бремеността", всяка седмица до 5 месец???

# 9
  • Мнения: 4 915
Аз съм с ПКЯ, три години правихме опити да забременея, 2 от които - ходене по доктори, едно лапаро и другото - стимулации на овулацията.

При д-р Коларов, който е гинеколог-ендокринолог ходех 1,5 год. Нямаше резултат, направих си почивка от 6 месеца заради нова работа и после реших да отида в Eндокринологичния институт - имат звено за стерилитет. Писах на завеждащия отделението и-мейл и ето какво ми отговори:

Hubawo bi bilo da se vidim, moje i v SBALENG, no e jelatelno da doidete v nachaloto na zikala, t.e. parvite 3 -4 dni sled nachaloto na menstruaziata. I oshte neshto: sa isledwane e dobre da ne ste priemali hormonalni sredstwa pone 2 meseza.
Това е сайта му: http://free.bol.bg/phkumanov/

До него обаче така и не стигнах, защото докато си чаках цикъла, разбрах, че съм бременна.  Shocked  Grinning

Бременността ми проследи д-р Коларов, доволна бях, но определено трябва да го ръчкаш с въпроси - ако види интерес и любопитство, отговаря подробно и търпеливо.
За опасност от аборт не ми е споменал, а и аз не бях чела инфо по въпроса.  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 3 123
Радвам се, че си забременяла въпреки проблемите. Мислиш ли, че спонтанните аборти могат да се предотвратят, ако си под лекарско наблюдение. Защото, лекарят при който се лекувам ми каза, че нямало опасност от спонтанни аборти при "добро проследяване на бремеността", всяка седмица до 5 месец???
Понякога дори всеки ден да те гледат,може да стане белята-не всичко зависи от лекаря.Аз до 9-та седмица ходих само веднъж,но при следващата бременност,ще поправя тази грешка.

# 11
  • Мнения: 507
Аз също съм с ПКЯ. След доста дълго време лечение с Диане и други противочатъчни /от което имаше ефект само докато ги пиех/, не постигнах нищо, напротив. Всеки рецидив беше, как да кажа, все по-голям, в смисъл кистите ми се увеличаваха. Цикъла ми ставана още по-нередовен, нямах овулация. На 3-тия месец след стимулация с Клостилбегит и Дуфастон, забременях и да чукам на дърво до сега не съм имала никакъв проблем.  Praynig Дори бременноста ми до момента протича много леко, за мое учудване. Защото и аз, като теб се бях притеснила страшно много дали ще мога да задържа бебето. Е вече съм на финалната права и дано от тука на там, също да нямам проблеми.  Praynig
Пожелавам ти скорошна бременност, която да е лека и успешна като мойта.
Успех  Hug  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 164
  Благодаря Gery D за пожеланието. Grinning Аз също съм убедена, че тези лекарства имат само поддържащ ефект. Докато ги пия и няколко месеца след това, до година, всичко е ОК. Но оттам нататък, всичко отначало. Дори последния път, преди да започна с Диането и Андрокура, се бях изплашила, че ще остана без коса, защото косопадът ми беше толкова силен, че не можеше да се спре с никакви шампоани и ампули. Сега след 3 месеца лекарства, напълно спря. Но въпросът е, че ефектът е временен. Ти имала ли си такива козметични проблеми?
Можеш ли да ми кажеш при кой лекар си ходила преди да забременнеш и кой ти следи бремеността, защото аз сега разглеждах Белия списък и съвсем се обърках. Определено обаче искам да сменя д-р Генов, при който ходя от няколко години. newsm78

# 13
  • Мнения: 507
Здравей,
Не съм имала козметични проблеми когато пих противизачатъчни, но имах проблеми с килограмите. Да ти кажа, когато почивах между приемите свалях, и после пак качвах, въпреки, че през цялото време съм била все на диети.  Embarassed
Незнам, но на мен лично не са ми помогнали с нищо. Поне така мисля.
Аз ходя при един лекар, който открих 4 - 5 месеца преди да забременея и съм доволна от него. Той е възрастен, но много разбран и внимателен човек. Работил е завеждащ клиниката по стерилитет в Майчин дом. Той ми предписа стимулациите с Колостилбегит и Дуфастон, и сега той ми следи бременността. Казва се  проф. Хаджиев и кабинета му е в бившата 3-та поликлиника, която се намира на ул. "Искър" 22, ет. 3, кабинет 14.  телефони: 02 8512733 - този е домашен и GSM 0888 276865.
Приемаше в понеделник и вторник следобяд, а в сряда сутрин. Сега май ходи и в четвартък, но не съм сигурна. Той ще ти каже най-добре, ако решиш да му се обадиш. Не помня дните, зашото аз ходя при него само в сряда, просто не ми е удобно следобяд.

Питай и другите момичета, ако искаш, те също ходят при добри специалисти и могат и те да ти препоръчат някой.
Но според мен, трябва да се посъветваш и с друг лекар.

Успех, ако има нещо което искаш да ме питаш, пиши ми   bouquet

# 14
  • Мнения: 157
Панирана съм,защото днес ми казаха, че трябва да ми направт операция на яйчниците...преди няколко години ги лекувах с ДИАНЕ-35, защото се бяха появили доста пъпки по лицето ми. Мислех, че всичко е минало, но сега съм омъжена от година и 5 месеца, а нямаме дете все още и реших да ида на лекар...А те винаги казват, че трябва да се направи операция...Страх ме е...За няколко часа изчетох толкова много в сайтовете в интернет, сега сигурно ще накупя невен и турта и ще пия чайове, заедно с ДИАНе-35, което ми предписа лекаря. Толкова ли трудно ще се окаже да имам бебе?

Общи условия

Активация на акаунт