Относно цигарите.

  • 4 095
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 934
Дано успееш .Успех от мен.

# 76
  • Мнения: 832
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. Мили пушещи кърмачки, моят съвет е - недейте да пушите докато кърмите. Помислете за децата - те и без това в достатъчно мръсна околна среда живеят, защо трябва да ги тровите допълнително.

Лесно е да се каже, явно или не пушиш, или не си от силно пристрастените! Не само при кърменето, в първите месеци на бременността също е много вредно, защото тогава плацентата не може да филтрира отровите и бебето поема абсолютно всичко!

Едва ли има настояща или бъдеща майка, която не знае това! Знаех го перфектно и изчетох де що намерих за вредата от цигарите!
Въпреки всичко така и не можах да ги спра, намалих ги до не повече от десетина Embarassed Embarassed Не се гордея, напротив - умирам от срам и от гузна съвест, ама ... от почти две кутии дневно не се спира толкова лесно!
Напротив, пуших по кутия, някои път по кутия и половина. Едв ли може да има чак такова пристрастяване, че да не може да се спре. Всичко става с повече воля, а в случая даже има и какво да те стимулира. Все пак по време на бремеността не тровим само себе си. Не е невъзможно. След като аз съм пушила по 1 кутия и спрях, а по време на кърмене не съм си и помисляла да пуша, значи е възможно. Предполагам, че и други са го правили.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Пишете ме и мен в отбора. След като разбрах, че съм бременна ги спрях от раз. Когато спрях да кърме ( цялото ми кърмене беше 1 месец) и пак ковнах цигарето Rolling Eyes
Аз също така направих! Embarassed
 Naughty Важното е,че не съм пушила докато бях бременна и кърмех!

# 78
  • Мнения: 245



Цитат
цигарите свиват кръвоносните съдове и възпрепиятстват достигането на кислород и хранителни вещества до плода. По този начин може да се стигне до забавено вътреутробно развитие и бебето да се роди с ниско тегло.
Цитат
При цялото ми уважение искам да отбележа,че докато бебока е в плацентата,белият му дроб не функционира,а това се случва едва в първата секунда при появата му на белия свят.Кое е общото с хранителните вещества в случая?и с какво цигарите го възпрепятстват?Да не казвам,че е полезно,ала не е и фатално.......Бебо се роди доста едра въпреки 5-те цигари на ден,които пушех.А и не е ли достатъчно вредно придаването на невротичното състояние на бебо,в следствие на никотиновия глад/докато си кърмачка/

# 79
  • Мнения: 245

!
Мило момиче, искам да те попитам ти как успя да пушкаш по-толкова малко. 
Цитат
Ами не я пушех наведнъж.Търпях,търпях и като много ми се прпопуши и си направя 2 упънки ,след малко пак и така....По същия начин и като бременна не ги пушех цели....Не сме толкова грешни,колкото ни изкарват някои мами,ние сме човешки същества,а не ангели,по природа сме си егоисти и ако не един такъв порок,то много други го доказват.....
Удължете малко въжето на бесилото на което ни качихте...

# 80
  • Мнения: 177



Цитат
цигарите свиват кръвоносните съдове и възпрепиятстват достигането на кислород и хранителни вещества до плода. По този начин може да се стигне до забавено вътреутробно развитие и бебето да се роди с ниско тегло.
Цитат
При цялото ми уважение искам да отбележа,че докато бебока е в плацентата,белият му дроб не функционира,а това се случва едва в първата секунда при появата му на белия свят.Кое е общото с хранителните вещества в случая?и с какво цигарите го възпрепятстват?Да не казвам,че е полезно,ала не е и фатално.......Бебо се роди доста едра въпреки 5-те цигари на ден,които пушех.А и не е ли достатъчно вредно придаването на невротичното състояние на бебо,в следствие на никотиновия глад/докато си кърмачка/
Ами аз ясно съм го написала кое е общото-цигарите свиват кръвоносните съдове и притока на кръв към плаценетата намалява, а всички харнителни вещества  и кислорода ситгат до плода именно по този начин.
Освен това, ще ме извиниш , бебето не се намира в плацентата, а в матката, а плацентата е нещото, което се образува за да може бебето да се храни и нараства. Не съм и споменавала, че е фатално, и се радвам от все сърце, че си родила едро бебе. Но е факт всичко, което съм написала...бебетата на пушилите през бременността много по-често се раждат с ниско тегло, отколкото на тези, които не са. Аз самата пушех по 5 цигари на ден и през двете бременности и първата ми дъщеря се роди 2,670кг... не съм сигурна, че е заради това, но и не мога да твърдя, че не е.
Относно пушенето и кърменето, може и да си права донякъде, но все пак не мисля, че са много майките, ако въобще има, които си позволяват да пушат по кутия-две докато са бременни, така че бебето найстина да се пристрастри и да изпитва никотинов глад.

Последна редакция: нд, 12 фев 2006, 17:51 от mariiche

# 81
  • София
  • Мнения: 4 423
mariiche, аз съм от майките, които преди забременяването са пушили по 2,3 кутии на ден, сега съм ги намалила наполовината. С дъщеря ми положението беше същото, роди се 3200кг.
Тук вече (както казват лекарите, с които съм се консултирала) става въпрос за зависимост, все пак пуша от 20г.
Може би, няма да ми повярва никой, но най - голямото ми желание е ДА НЕ ПУША - НИКОГА, но още не мога да се преборя, явно ми трябва допълнително лечение.

# 82
Да се включа и аз с мойте 5-8 цигари на ден опитах да ги спра но не успях при първата ми бременност също пушех по толкоз горе долу а си родих едно съвсем нормално 3.450 бебче надявам се и този път да е така
А когато кърмех деиствително пушех по 1-2 на ден и то веднага след кърменето.
При мен проблема е че сутрин с кафето ако не запаля просто тоалетната ми се разминава и това е много гадно

# 83
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз така бях, но ги спрях заради бебо, а не защото аз искам.И си бях сигурна, чв момента в който спра да кърмя ще запаля, така и стана Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 1 259
Аз започнах да си пафкам по 1-2 (винаги си намирам причина),и сега по 10 на ден Mr. Green

# 85
  • Мнения: 992
mirka a karmi6 li

# 86
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Бих искала да чуя мнения на пушачки, които са спрели цигарите, непушачите нямат никаква представа, какво точно изпитваме ние.
аз съм една от екс-пушачките Simple Smile
Преди да забременея, пушех като комин, даже и до 2 кутии на ден съм стигала ooooh! ooooh! Embarassed Embarassed
След като забременях, ги спрях, защото от самата миризма повръщах в несвяст; веднъж или два пъти ми се припушваше по време на бременността, но като си дръпнех само 1 път, ми ставаше лошо. Crazy Crazy
След като родих, кърмих, сега съм почти на финала с кърменето, но откакто родих, нито един път не ми се е припушвало, нямате си на идея колко много ме дразни цигареният дим, затова и избягвам да влизам в опушени заведения, гади ми се Sick Sick.
По време на бременността буквално поставих ултиматум на свекърва ми и на мъжа ми, че не издържам на миризмата на цигари и ще се наложи да пушат на терасата. От началото на тази година мъжът ми се мотивира и спря да пуши, за което съм страшно благодарна, че не ми се налага вече най-малкото да се целувам с пепелник.

Случвало ми се е да сънувам, че пуша, но вече и през ума ми не минава идеята да запаля, дори и пробно.
Не знам какъв съвет да ви дам, аз реших, че бременността е една много добра възможност да ги откажа тези гадни цигари, да видя колко съм издръжлива и прочие, засега се справям успешно. Заредила съм се с тиквено семе, за да не се чудя понякога къде да си сложа ръцете...

Ако случайно някой ден ми се припуши (надявам се никога да не се случва), няма да посегна към цигарите, защото най-вероятно няма да ги спра отново, знам ли...

# 87
  • София
  • Мнения: 276

...Може би, няма да ми повярва никой, но най - голямото ми желание е ДА НЕ ПУША - НИКОГА, но още не мога да се преборя, явно ми трябва допълнително лечение.
Много добре те разбирам. Пропуших на 16 г. В началото пушех малко, но постепенно стигнах до две кутии дневно, а понякога и повече. Опитвах се да ги откажа, но не успявах. Всеки път като запалех и изпитвах вина, че нямам воля да спра. Малко преди да навърша 23г. разбрах, че съм бременна и реших, че това ще ме мотивира. Да, ама не... Пушеше ми се още повече. Добре, че след една седмица започна да ми става много лошо и така успях да спра. През бременността много често сънувах, че пуша и се будех много разстроена от страх да не започна пак. След като родих вече не изпитвах желание за цигара. Вече 3 г. не пуша, но зная, че запаля ли веднъж повече няма да спра. Мъжът ми не пуши и може би и това ми повлия. Желая успех на тези, които искатда ги откажат, а на пушещите да намалят  цените на цигарите  bouquet 

# 88
  • Мнения: 245
[

 бебето не се намира в плацентата, а в матката, а плацентата е нещото, което се образува за да може бебето да се храни и нараства
Цитат
Извинявам се в бързотията съм изяла няколко думи.....Наясно съм какво е плацентата и неината роля,но лично не един гениколог ми е казвал,че точно тя предпазва бебо от никотина и ако си страстен пушач е по-добре да се ограничиш до максимум 5 на ден в противен случай може бебока да се роди с такава зависимост.Аз не разбирам толкова,но ми е напълно достатъчно да знам,че жената на лекара който ме изроди е пушела по толкова и с двете си деца.......

# 89
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Преди да забременея пушех рядко и хаотично, може една седмица да не запаля, обаче ако излезем на кръчмичка с готина компания пушех по 10 цигари. Като забременях спрях, Кърмих 5 месеца и сегаааа пуша пак рядко, ама все пак си пропуших Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт