Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Диети и отслабване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

on the beach

и тъи като с ужас установих,че след двуседмичното пиене на бирената мая съм надебеляла с 2 кг реших да направя една диета.спрях се на тази:

Диета с овесени ядки и мед
Този хранителен режим ще ви помогне да свалите 4-5 кг. за 4 дни. Диетата е подходяща за пречистване на организма от токсините, тъй като има лек слабителен ефект. Едновременно с това тя засилва имунната защита заради специалното комбиниране на мед, мляко и лимони.

Изключително подходяща е за активно спортуващи хора, които искат да свалят излишните килограми.

Не е препоръчително да започвате тази диета след прекарано заболяване, ако страдате от хронична болест или имате проблеми с храносмилателния тракт.

Продукти:

Половин пакет овесени ядки (250 гр.)
Половин кофичка кисело мляко (по-добре да е нискомаслено)
1 лъжица мед
Настърганите кори от два лимона

Приготвяне:

В голяма неметална купа сложете меда, след това настърганите лимонени кори. Прибавете млякото и овесените ядки и разбъркайте. Оставете да преседи 1 нощ в хладилника (но не повече). Най-добре е да приготвите сместа вечерта и сутринта да е готова за консумиране.

В продължение на 4 дни правете следното:

Сутрин след ставане изпийте 1 чаша топла вода на гладно.

След пауза от поне 20 минути изяжте една лъжица от сместа с овесените ядки.

След това през деня може да хапвате, когато искате от сместа, но не повече от две супени лъжици и не повече от 6 лъжици на ден.

Не забравяйте, че сместа трябва да бъде държана в хладилник, така че ако ще си взимате на работа от нея, пак трябва да я оставите на студено.

източника ми е тялото.бг

не очаквам супер ефект,но нищо не ми стува да опитам.и ако има желаещи аз почвам от петък(нали трябва сместа да престои една нощ)

Цитирай

Знам я тая диета и никак не ме кефи. То май по-добре е пълен глад отколкото тия мижави лъжички...
Цитирай

on the beach

аз си мисля че паралелно с яденето на сместа може да се хапват и други неща,не е ли така?
Цитирай

on the beach

за да не отварям нова тема ще попитам тук.една приятелка ми каза че за отслабването помага билковата отвара от царевична коса.вие да сте чували нещо подобно? newsm78
Цитирай

гр. София

Черешка, не разбрах каква друга храна може да се консумира между отделните хранения
Цитирай

Аз ако трябва да я спазвам както мразя мед и овесени ядки и ако не трябва да ям нищо друго може и да сваля някое килце newsm53
Цитирай

аз си мисля че паралелно с яденето на сместа може да се хапват и други неща,не е ли така?
Не мисля Laughing
Цитирай

on the beach

за да не отварям нова тема ще попитам тук.една приятелка ми каза че за отслабването помага билковата отвара от царевична коса.вие да сте чували нещо подобно? newsm78
а нещо да ми кажете по този въпрос?някой да е пил тази отвара? Flutter
Цитирай

Ами...то  си е направо глдуване.. Rolling EyesАз ..ама хииичч не мога да издържам на глад EmbarassedИ...си ми личи.. 35
Цитирай

Сф, Младост1

Аз това си го правя за закуска.  Smile
Само, че не така концентрирано, а само с 2 суп. л. овесени ядки + 1 мед и 1 коф. кис. мляко.
Това ми е любимо! Party
Определно регулира стомаха. bowuu
Цитирай

Бургас

Тая диета за активно спортуващи ми се вижда много мижава - аз спортувам активно , но ако реша да я приложа най- много да припаткам по някое време
Цитирай

София

а нещо да ми кажете по този въпрос?някой да е пил тази отвара? Flutter
Отвара от царевична коса, доколкото помня, е препоръчителна при камъни в бъбреците. А за да е така, най-вероятно отварата има мощен диуретичен ефект. За съжаление, само от отводняване не се отслабва.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.