Как се приспиватеееееееее

  • 1 190
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 164
Как ми е въпроса си приспивате малкте сладки бебчета, защото моята в това отношение си е същинско дяволче Twisted Evil!!! Примирих се значи с мисълта, че и през деня на цица трябва да е , но вечер Александра си е с режим на възрастен човек заспива чак към 11-12чТо се започва една идилия от 9ч след къпането, спи докато ядепо някое време пуска доволно цицата, аз без да дишам даже я оставям в леглото и ...след 10-15 мин  беба се събужда готова за подвизи, бодра, нахилена до уши сякаш е спала поне5 ч. Започнах да си мисля, че аз не правя нещата както трябва.В 8ч още се оттегляме в другата стая да си играем, подхвърляме пълзим, упражнения и т.н. за да се измори,пробвам да не и давам да заспива в началото още но тя става като кашкавалче, не отваря очички, а цока?????През деня не спи много, а е на 5м все пак. С таткото пробвахме 1-2 дена да я остаим като се събуди да си поплаче и какво -пак рев до небесата и изморена заспа в 12часа, резултата беше че до сутринта не се събуди, а друг път се буди нощем но рев 1.5часа не се търпи, как не дойде някой съсед не знам.Вече с това приспиване ще откача. А при вас как е?????

# 1
  • Мнения: 34
ние се къпем към 9.от което много се превъзбужда,че чак не може да яде нормално.използвам количката за приспиване в затъмнена стая.следкато заспи за околу 15 -20 мин. се буди с рев от глад.тогава  давам цица и сучеики заспива.ние сме на 3 мес.понякога е много трудно.ако заспи даже не я уригвам,а внимателно я слагам в леглото.не винаги успявам,сякаш там има кабърчета.процедурата се повтаря и т.н newsm78нека по опитните дадат хякои и друг съвет. Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 603
Ние сме от рано заспиващите, някъде към 19-19.30часа, но той сам си го наложи този режим. Иначе яде към 18 часа, после играем и като започне да търка очи, правим масаж, измивам го и ляга, кърмя го и от една седмица той сам се обръща на другата страна и заспива. Преди като се накърмеше или заспиваше на гърдата или трябваше малко да го полюшкам. Общо взето без да те притеснявам, при нас на всеки месец има по няколко пъти смяна на начина на приспиване. До сега постоянен е само часът и цицата  Mr. Green. Оставяла съм го да реве и не помага особено, освен че преграква и после трудно се успокоява

# 3
  • Мнения: 583
какво да кажем ние,които сме така от 4 месечна възраст/сега сме на 14 месеца/. и това е всяка божа вечер.дори вече заспиваме към 1-2 часа,а започваме да се приспиваме от 11.00.направо полудявам smile3511.при това заспива само на гърда.пробвала съм какво ли не и рев и песнички и това е .оправия няма.всяка вечер изпушвам.по едно времв започна да заспива към 8 и си викам ето детето си сменя режима-ама не.спи 15 минути и после по-лошо-въобще не можеш да я укротиш,камо ли да я приспиваш smile3514

# 4
  • Мнения: 1 382
Труднооооо,на цицааааа,и то късно и шоуто на Слави изглеждаме,че и Приятели  Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, ще мине, повярвайте ми!!!Почти цялата си първа година Ники ми заспиваше след 12, а имаше период от цели 2 месеца, когато не лягахме преди 2 #CrazyКато проходи и почна да се блъска с живота hahaha, започна и да спи по добре и от по-рано и изобщо...Има светлина в тунела Peace

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Ами вечер вече заспива сам, без никакви помощни средства. През деня - с бибата или като си дъвче одеалцето.

Вечер процедурата е следната: суче към 17-17:30. След около 45 мин. му давам малко каша, щото преди десетина дни почнах захранването. Към 18:45  го къпем (доста символично), при което той подивява от кеф, правя му масаж на полусветло, тати го облича, докато аз му галя картунката и му пея - това съвсем го размазва след като се е кротнал вече от масажа.  После го кърмя на тъмно, той си цоква за около 5 -10 мин, слагам го в  легълцето и той заспива много бързо - 5-10 мин. Ако се проточи случайно заспиването и/или вземе да мрънкоти го галя по главичката и/или му давам бибата и той заспива веднага. Общо взето най-късно към 19:30 - 19:45 се е отнесъл в страната на сънищата.

Бях чела от различни места (включително и от спделящите философията "attachment parenting") , че е добра идея доста рано на бебчетата да им се дава възможност да заспиват и без цицата на мама, за да не привикнат единствено към този начин на заспиване, защото стане ли навик, отучването  ще бъде по-трудно, а ако се чака естественото отучване  - това може да отнеме години. Плюс това пристрастяването към цицата може да провокира и чести нощни будения.  Та аз процедирах по този начин. Започнах (когато той беше на около месец и нещо - два) с това да го слагам унесен от кърмата да заспива сам в легълцето си,  гушкала съм го и съм го галила докато заспи, давала съм биба, и палеца си смучеше по едно време, присповала съм го и на цицата и в слинг (всички приспивания, без кърменето, се практикуваха и от тати) и постепенно и плавно стугнахме до сегашаното положение.  Не съм привърженичка на методите за отучване от цицата, свързани било то и само с 5 мин. плач, та този плавен и естествен подход на мен и бебо ни дойде доста добре.

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 00:59 от Червената Кралица

# 7
  • Мнения: 4 242
У дома с кърмене се приспиваме, а навън в количката със залъгалката.Вечер като се пробуди изобщо не  я оставям да се разсънва (защото кой знае колко ще откараме), камо ли да играем, давам веднага цицата и тя за 5 мин мах е заспала.

# 8
  • Мнения: 3 818
доскоро само и единствено с кърмене се приспивахме (изключвам разходките, само като помирише външната врата и вече е заспала).
Но някак си  при нея така се получават нещата, че често огладнява и й се доспива по едно и също време. И докато я храня, тя отнася плувката.
От известно време обаче, когато й се доспи, а не е гладна, не търси да суче, а просто ляга върху мен. Аз полегвам на дивана, пускам си телевизора и я слагам върху корема си. Съвсем скоро след тази процедура беба е заспала и я пренасям в леглото й.
Но до преди няколко дни си мислех, че не е възможно да заспи без да суче Grinning

# 9
  • Мнения: 398
Докато беше новородена - на гърдата. Когато стана на около 1,5 месеца й направих рутина. А тя баня в 20 часа, след това кърмене или игра  и в 21 часа я слагам да си спи сама в легълцето. Но забележи ползва биба и номерът минава. Е, не винаги. например миналата седмица все плачеше като я сложа. Тогава се кърмим и гушим на голямото легло на мама и тати. И аз мразя да я уча на разни неща с рев.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
Денем заспива самичка. Като почне да си търка очетата или да смуче плачето я слагам в нейното креватче и заспива.
Навън отдавна спря да спи. Кокори се, надига се от количката, всичко й е интересно.
Вечер доскоро заспиваше на цица. Баща й я къпе към 19-19.30, тоалет, масаж и цица. Сега след като я накърмя я слагам будна в креватчето. Играе си малко самичка и си заспива. Понякога се случва да прави и номера, но слава Богу, много рядко  Grinning

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Момичета, ще мине, повярвайте ми!!!Почти цялата си първа година Ники ми заспиваше след 12, а имаше период от цели 2 месеца, когато не лягахме преди 2 #CrazyКато проходи и почна да се блъска с живота hahaha, започна и да спи по добре и от по-рано и изобщо...Има светлина в тунела Peace
Аз да не ви отчайвам, ама хич не е задължително Confused Моя големия, от както се е родил, много трудно заспива. Ако може да не спи изобщо - щял да бъде най-добре (негови думи) #Crazy Като беше бебе се приспивахме по 1 час и спеше по 20 минути. Бях се побъркала ooooh!
За разлика от баткото, малкия заспива сам в леглото - завит през глава и с биберон в уста Simple Smile Ако нещо е превъзбуден - лягам до него и като се сгуши заспива.
Различни са децата - всяко с характера си Naughty

# 12
  • Мнения: 35 891
само на ц**а откакто се е родила Simple Smile

# 13
  • Мнения: 790
Като проходи и почна да се блъска с живота hahaha, започна и да спи по добре и от по-рано и изобщо...Има светлина в тунела Peace

И при нас стана така. Laughing

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Категорично отказва да спи в креватчето си! Банята е към 20.30,следва кърмене на тъмно,към края на сукането е почти заспал,но като усети че не му цвърчи млякото просто се изправя и почва да хленчи,следва безкрайно редуване на вода и биба и накрая лягаме двамата на спалнята с лице един към друг,той успява да задържи бибата в устата, хваща лицето ми с ръце,почва да си мрънка нещо и най накрая заспива...а майка му е станала на парцал...Това, разбира се, се случва и през деня. Два пъти...

Общи условия

Активация на акаунт