Частни училища-информативна тема 2

  • 60 891
  • 745
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Добре дошли в новата ни тема за частните училища!

Тук обменяме информация за частните училища, това което ни харесва или не ни харесва в някое училище, какво търсим в частното училище, какво намираме, при какви условия.... изобщо всичко, което ни интересува и вълнува в частното образование.
Дискусионна тема "за" и "против" частното образование е ето тази  Частното образование - коментари, плюсове, минуси, разсъждения, гледни точки


Опитах се да оформя нещо като таблица с информацията, предоставена в най-голямата си част от daragogo и от останалите момичета. Ако забележите грешки, неточности или искате нещо да допълня моля пишете ми.

 
Училище            Такси                                                    Спорт                        Бр. ученици

"Св. Георги"    4000 Е - обучение,
                               350 Е - прием, 300 Е - униформа,
                               1100 Е - транспорт                        заплаща се допълнително    116
"Дружба"            2000 Е   
"Свети Наум"   3200 Е (храна и транспорт са вкл.)
"Дрита"                  4050 Е (храна вкл.) 850 Е - транспорт                                   235
"Света София"    ПУК 4100 Е (храна, транспорт, спорт вкл.)
                                 1-4 клас - 4500 Е
                                  5-7 клас - 4700 Е                                вкл. в таксата              410
"Проф. Ив.Апостолов"   2600 Е
"Дорис Тенеди"   4060 Е (храна вкл.)                                                               325
"Българско школо"   4000 Е - обучение,
                                       транспорт, материали, униформа,
                                        заплащат се допълнително     заплаща се допълнително   139
"Ерих Кестнер"   3800 Е - обучение,
                                        1000 Е - транспорт,                      заплаща се допълнително     124
"Петър Берон"    3800 Е - обучение (вкл. храна, плуване, танци)
                                         900 Е - транспорт
                                          униформи - допълнително                         вкл. в таксата
"П.Р. Словейков"   3600 Е - обучение,
                                        храна и транспорт - допълнително   заплаща се допълнително   
"Меридиан 22"   4000 Е                                                                                      156
ЕСПА                      3500 Е - обучение
                                         1440 Е - храна,
                                         транспорт - допълнително          заплаща се допълнително     137
Американски колеж     5900 Е                                                                                701
Авицена                     1250 Е, транспорт - допълнително
Увекинд                     3150 Е - обучение,
                                          375 Е - записване, 680 Е - храна,      
                                          910 Е - транспорт                                                                 141
"Уилям Шекспир"        2300 Е
"Мария Монтесори"   4000 Е - обучение, транспорт - отделно
Образователни технологии   3250 Е
"Питагор"         3400 Е (храна вкл.),
                                      800 Е - транспорт, униформи - отделно   заплаща се допълнително
ПЧМГ                    2000 Е - полудневно обучение,      
                                      800 Е - транспорт
"Джани Родари"   2500 Е
"Проф. д-р В. Златарски"   3500 Е - обучение,
                                                560 Е - храна, 1000 Е - транспорт   вкл. в таксата
Артис                     3000 Е - обучение (храна вкл.),
                                          100 Е - записване, транспорт - отделно
ААУ                             18000/12000 Е, + такса записване                                           800+150
Френски лицей   5000 Е - обучение,
                                        1000 Е - записване, 540 Е - храна,    
                                        1250 Е - транспорт                                                                         550
Немско училище към
посолството
           4800 Е - обучение (вкл. храна, зелени, бели училища),
                                        500 Е - записване                                   вкл. в таксата        170
Училище към Руското
посолство - намира се в
една сграда с Руски лицей
и балетна школа
            160 $ месечно                                                                      300
"Св. Климент Охридски"   3000 Е - ПУК,
                                                3500 Е - 1-4 клас (вкл. храна)
                                                 транспорт - 180 лв./месечно
                                                 учебници, танци, спорт - допълнително заплащане                 85
"Веда"                             1-4 клас - 3900 Е
                                                 5-7 клас - 3300 Е
                                                 8-12 клас - 2200 Е (храната е вкл. в таксите)
                                                 1000 Е - транспорт
                                                 учебници по немски - 200 -300 лв.

Предишната тема: Частни училища-информативна тема

Последна редакция: чт, 31 окт 2013, 12:30 от Onna-bugeisha

# 1
  • Мнения: X
  bouquet за темата

Мисля Жасмин написа за Света София и таксата за горни класове - 4 700. Тази в таблицата била за ПУК.

# 2
  • Мнения: 211
Благодаря за новата тема!   bouquet

Искам да вметна, че в Петър Берон актуалната такса вече е в размер на Е 3800 и да добавя, че и униформите се заплащат допълнително  Peace

# 3
  • Мнения: 7 263
Благодаря за новата тема   bouquet

и за да не е просто "запис" - не може ли в таблицата, докато все още търпи редакция да включим и различните такси, там където има такива - тоест за ПУК хххх Е, 1-4 клас уууу Е, 5-7 клас zzzz Е.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
 Bliss, готово. Обаче ако не бъркам таксата на синът ми е по-малко от 4700 Е....Ще питам мъжът ми като се прибере.  Може би нараства на няколко етапа
Cherr-y, готово.
Lennyh, за тези, за които имам информация съм отразила различните такси. Само две са за момента. Ако знаеш за някое друго, казвай да го запиша

# 5
  • София
  • Мнения: 6 603
Благодаря за новата тема!   bouquet

Искам да вметна, че в Петър Берон актуалната такса вече е в размер на Е 3800 и да добавя, че и униформите се заплащат допълнително  Peace
Всъщност, откога 3 800, аз тази година заплатих 3 600 евро?

# 6
  • София
  • Мнения: 5 548
Благодаря за хубаво оформената тема!   bouquet

Моля, добавете информацията и за Свети Климент Охридски от предишната тема.

# 7
  • Мнения: 1 344
Благодаря за новата тема!

Иска ми се да се спра на въпроса, който беше повдигнат в предишната - за мед. обслужване. В повечето у-ща (явно не във всички) има назначена мед. сестра, но по-сериозният проблем според мен е нивото на подготовка на тези сестри. Понеже имам доста опит в сферата - да кажем, че повечето сестри, които съм срещала (не всички, разбира се, нека не се приема като обобщение) нямат подготовка за оказване на първа помощ на децата при инцидент или за разпознаване на критични състояния. Може да звучи абсурдно, но просто повечето са завършили преди много години, когато много от принципите за оказване на долекарска помощ са били съвсем различни от съвременните, а след това често са работили тясно специализирана работа, която няма  нищо общо с оказването на първа помощ. (А дори и да са работили дълго време в у-ще, никой не ги задължава да ходят на качествени опреснителни курсове.). Много от тях свободно боравят с лекарства, които уж са без рецепта, но всъщност мед. сестри нямат право да "изписват" каквито и да било медикаменти, което на практика правят, когато ги предлагат на децата без знанието на родителя за конкретния случай. Изобщо, твърдо съм убедена, че във всички у-ща трябва да се положат много усилия за повишаването на уменията на мед. сестри, учителите и шофьорите за оказване на първа помощ и изобщо поведение в критични ситуации, при бествия и пр. (което btw е абсолютно задължително на Запад), но за жалост културата в България в това отношение е доста ниска и като цяло не се прави дори в ЧУ.

# 8
  • Мнения: 5 259
Да питам и тук за Рьорих дали някой случайно има информация за таксата?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 360
А за Питагор таксата не е ли 3400 - поне така пише на сайта им.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 361
Благодаря за новата тема!
Мисля, че ще е добре да се включи и информация от кой до кой клас учат. Напр. в  "Св. София" имат само до 7-ми клас, а други училища са до 12-ти.

Последна редакция: ср, 30 окт 2013, 20:26 от zuri

# 11
  • Мнения: 4 877
Аз пак да подам информацията за АК:
5800 Е е за тази година
5900 Е е за следващата година
брой ученици - 701

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
 Danybon, поправих го директно на 5900 Е, защото за тази година вече е "свирено" и който платил-платил. Останалите ще ги касае таксата за догодина... Ще коригирам и броя на учениците.
zuri, бих го добавила, ако решите че е необходима информация и ако споделите до кой клас са повечето училища. Peace

# 13
  • Мнения: 6 265
Bliss, готово. Обаче ако не бъркам таксата на синът ми е по-малко от 4700 Е....

Да, доколкото знам от Дани, таксите в "Света София" са 3 различни, а не както дотук са споменати двете - 4100 Е за ПУК и 4700 Е за горните класове (5-7). Има и още една, междинна такса, 4500 Е, която е за 1-4 клас.

Да споменем все пак и "Веда", не са за изхвърляне, защото все пак са на четвърто място на НВО в 7 клас. Таксата е 3900 Е от 1 до 4 клас за целодневно обучение и храна. Транспортът се плаща отделно, мисля, че е 1000 Е годишно, но не съм съвсем сигурен. Учебниците по немски се купуват отделно, към 200-300 лв.
От 5 до 7 клас вече обучението е до 14 часа и таксата е 3300 Е.
Имат и гимназия, където таксата беше 2000 Е, а от тази година е 2200. Завършващите получават Шпрахдиплом ІІ, което май че отговаря на С2.

# 14
  • Мнения: 382
Тъй като стана въпрос за медицински лица в училищата да кажа, че в "Петър Берон" има педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт