Кога проходиха децата ви?

  • 4 974
  • 150
  •   1
Отговори

Анкета

На колко месеца проходиха децата ви?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На десет месеца и половина направи първите си крачки, но стабилно проходи след около месец.

И при Мони беше така.

# 46
  • Мнения: 2 959
Дана проходи на 14мес 1/2, като след това и пролази.

# 47
  • Мнения: 5 228
Малко след година и 2 месеца. И тя след годинката не показваше никакви признаци, че има каквото и да било намерение да проходи, но сега обикаля цялата къща.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 609
на 12 месеца и 1/2

# 49
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Обиколи хола няколко пъти сама на 10 месеца и 10 дни.
След десетина дни си ходеше стабилно.

# 50
  • Мнения: 3 537
На 11,5 месеца някъде проходи.

# 51
  • Мнения: 1 464
Щом навърши годинка,дъщеря ми направи първите си самостоятелни крачки,на 13 месеца вече ходеше стабилно Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 416
Маргарита проходи точно на една година - вечерта, когато празнувахме, направихме и прощапулник...  Mr. Green
Истината е, че тя смело крачеше и 1-2 месеца преди това, но самостоятелна стана около първия си юбилей.  Party

# 53
  • София
  • Мнения: 2 019
Около годинката вече можеше да ходи, но ужасно се страхуваше и само за ръчичка се водехме. Сама не искаше да направи и крачка. На 1,3г. се престраши.

# 54
  • Мнения: 4 358
Оги проходи броени дни преди да стане на 12 месеца.

# 55
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми проходи на 9 навършени месеца. Синът е вече на 10м, но предимно пълзи, изправя се и ходи по мебелите. Не върви сам, краката му още се огъват.
Гена, не се притеснявай. Според ортопедите, най-полезно за децата е да проходят между годинка и годинка и 2-3 месеца. Нека си попълзи, да му заякнат ставите. Пълзенето е много полезно.
Двигателно развитие на бебето
Нервно-психично развитие на бебето
Този последният е на английски, но същественото изречение в него е, че :
"Повечето бебета правят своите първи стъпки между 9-12 месеца, и докато навършат 14-15 месеца ходят добре. Въпреки това, не се тревожете, ако на вашето дете прохождането отнеме малко повече време. Много изключително нормални деца не прохождат преди да навършат 16-17 месеца"!
Developmental milestones: Walking

# 56
  • Мнения: 2 000
Митко проходи на 10.5 месеца.

# 57
  • Мнения: 4 965
Киси и Еси започнаха да ходят около 10-11 месеца, но не сами, а се държаха за нещо (ръка, стена, столове и т.н.) - бяха сравнително стабилни, но ги беше страх да се пуснат. Самостоятелно Криси тръгна на в началото на 15-тия месец, а Еси в края. Никога не съм ги насилвала да ходят, не съм ги слагала в проходилки и не съм ги учила как да го правят - няма здраво дете, което да не е проходило до 1 г. и 6 мес. Не бързай и не настоявай - всяко нещо с времето си.

# 58
  • на Север
  • Мнения: 503
една седмица след годинката

# 59
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Проходи на 11 месеца.
Иван също си огъваше колената когато се опитвах да го държа за ръчичките до деня в който реши че може сам. Никога не е обичал да му помагам в ходенето, в момента който го хванех за ръчичките той клякаше и нервничеше

Общи условия

Активация на акаунт