Кога проходиха децата ви?

  • 4 966
  • 150
  •   1
Отговори

Анкета

На колко месеца проходиха децата ви?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Не намерих информация за прохождането не детето в Библиотеката  Sad

Моят син след 5 дни навършва 1 год. и няма особено желание да ходи  Rolling Eyes
Вече около 2 месеца пълзи като стрела из къщи, ходи, държейки се, около камината,дивана.Но като го хвана за ръчички,прави 2-3 стъпки и се пуска на коленца и започва да пълзи. В проходилката вече не иска да стои, а аз не го и карам.
има играчка за прохождане(т.н. walker), но и него не иска да бута. Понякога бута стол, или неговото столче за хранене,ама не е много ентусиазиран newsm78
дали го мързи  Thinking
Започвам да се притеснявам вече  ooooh!
Огъва си крачетата като локумени  Crazy
благодаря за отговорите предварително и се извинявам,ако темата е много разисквана  Embarassed

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Може би, защото не исках да прохождат рано, то така стана, че и двата ми проходиха на 10м, а на 11м им правех прощапулниците. За малката много се очудих, защото беше (пък и сеге си е) едно малко слонче. Но при всички деца е различно. В блока където живеем един Сладур неискаше до 1г2м да ходи, ама накрая ...... като няма кво да праи - тръгна.
Не се притеснявай. Като тръгне ще си викаш да можеше още малко да лази..........Не го насилвай, то само ще поиска. Само трябва да му дойде мерака Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Христина проходи на 12м. и 2-3 дни, а Митко - почти на 15 месеца. Каката я сложих в проходилката на 9м. и не я извадих от там докато не проходи /което отчитам като груба грешка/. Малкия си пълзя наволя и си проходи сам когато той си реши. Twisted Evil

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 900
Виктория проходи на 13 месеца,преди около 10дни.От 7-мия до 11-тия месец беше в проходилка и много я обичаше.Изведнъж на 11месеца се научи да пълзи и досега си палзеше или ходеше за пръстче хваната.

# 4
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
Не смятам , че трябва да се притесняваш. Всяко дете е индивидуално. Някои деца прохождат преди да навършат годинка , други пък след като навършат. Няма дете ,  което да не е проходило , освен , ако има здравословни проблеми. Петя пък , така и не се научи да пълзи. За първи път , самостоятелно без ничия помощ  , се пусна да ходи  на една годинка и единадесет дни. Така , че имай търпение и не насилвай нещата.  JoyЖелая Ви успех и да се похвалиш , когато му дойде времето.  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 645
Дани проходи на 1г и 1 месец.
Проходи много стабилно.
Аз гледах да не го водя за ръчичка,но когато бяхме вънка се налагаше.
От 9 месечна възраст лази като малка хлебарка и ходи по мебелите.
Може би синът ти още не е готов.Не се притеснявай и това време ще дойде.

# 6
  • Мнения: 7 831
Големия на 11м., малкия на 10м.

Не мисля че има за какво да се притесняваш, за нормално се смята до година и половина даже да не ходят. Още повече че детето ти не е да не ходи, просто го е страх да се пусне, но и това ще стане.
Има много теми за прохождането, но повечето са при Майките и в Здравния, пусни една търсачка.
Поздрави.

ПС Местя темата и редактирах анкетата за да могат да гласуват майките на 2 деца, така резултатите ще са по-реални.

# 7
  • Мнения: 1 393
Дъщеря ми проходи точно 1седмица след първия си рожден ден,но при сина май ще е по-рано  newsm78

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 426
На 1г. и 2 мес. но стабилно и сам на 1г. и 4м.

# 9
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Дъщеря ми проходи на 10 мес. и половина, но тръгна стабилно преди на навърши годинка.

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Точно на година и 1 месец. Няма място за притеснения Hug

# 11
  • Мнения: 46 403
За нормално проходило дете се счита такова, проходило до 18 месеца, ако искаш включи още една опция 14-18 м. Grinning

Дъщеря ми проходи на 1 г. и 2 м. А месец, месец и половина преди това се придвижваше по мебелите.

# 12
  • София
  • Мнения: 725
Жожо проходи на 13 месеца, но започна да върви стабилно към 14-15 месец.

Не се притеснявай - всяко дете е с индивидуално развитие и ще проходи когато е готова за това   bouquet.

Поздрави

# 13
  • Мнения: 3 042
newsm78Дъщеря ми започна да върви сама на 1г2м, а синът ми на 1г3м.
[/size][/color]

# 14
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Синът ми проходи също на около 10-тия месец, но започна да ходи стабилно около годинка.

Общи условия

Активация на акаунт