За сайтовете за запознанства

  • 48 156
  • 849
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аха, специалистки първи!  Laughing

О, скандали няма да правя /досега не ми се е случвало, а на 40 и... е малко късно, май/.
Просто ще трябва някои неща да променя - защото губя самоувереността си, а това вреди както на работата, така и на децата.
Това не е добре, макар и закономерно. Обърни го в своя полза и се поглези малко, помисли за себе си и своите желания приоритетно. Поне за известно време. Simple Smile

От цялата работа има и положителна страна - гледам го моя тиквеник с други очи...
А това е добре, дори много. Получава се един своеобразен ренесанс на връзката. Готино е, особено след толкова години заедно.

# 106
  • Мнения: 2 811
липсата на брак не означава липса на опит в отношенията  или липса на поглед върху мъжете. Точно защото не съм имала брак, съм имала достатъчно връзки и къси и дълги с достатъчно на брой мъже, за да знам, че мъжете са си мъже, независимо от възраст или националност или продължителност на връзката и такива филми като "регистрирал се в сайт за запознанства, защото няма приятели" няма.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Връзка от какъвто и да е тип и 20 годишен брак+ евентуално деца няма как да се сравняват, съответно и придобития опит е от съвсем различно естество.  Wink
Не се сърдете, но съветите ви са детински и едностранчиви.  Hug

# 108
  • Мнения: X
това че имаш опит в отношенията с много мъже, значи ли че знаеш кое е правилно? аз не бих послушала някой с много връзки, не че съм критерий, де... Както е казал Ранди Пауч - Опитът е това, което получаваш, когато не си получил това, каквото си искал...
звучиш ми като "от 30 години се лекувам със сода бикарбонат и много ми помага..."

# 109
  • Мнения: 574
О, скандали няма да правя /досега не ми се е случвало, а на 40 и... е малко късно, май/.
Просто ще трябва някои неща да променя - защото губя самоувереността си, а това вреди както на работата, така и на децата.

От цялата работа има и положителна страна - гледам го моя тиквеник с други очи...

Мисля, че поведението ти в случая е адекватно и похвално след толкова години брак. В случая наистина може и да извлечете повече ползи, изведнъж партньора ти става по-интересен, след като и някоя друга е проявила интерес към него, пък бил той и само виртуален. В един момент и двете страни се приемат за даденост и някакви такива събития освежават връзката, разбира се без да се прекалява и да се навлиза в дебрите на изневярата.
НО това го приемам единствено и само при дългогодишни връзки, при младоженците нещата стоят по малко по-различен начин, то ако на втората година търси нещо различно, представи си го след 20 год. минал всичките ти приятелки, всички форуми и целия град  Laughing Laughing Laughing

# 110
  • Мнения: 22 277
Ако нямаш деца във връзката си (нека не казвам брак, защото има много хора, които живеят без брак, но имат деца от този човек), то нещата стоят по съвсем различен начин от този, ако имаш.

# 111
  • Мнения: 18 241
Ако нямаш деца във връзката си (нека не казвам брак, защото има много хора, които живеят без брак, но имат деца от този човек), то нещата стоят по съвсем различен начин от този, ако имаш.



Добре де, аз имам няколкогодишен брак плюс дете, но и моето мнение е същотото. Това, че нямаш брак и/или дете не означава, че не знаеш защо един мъж се регистрира в сайт за запознанство и какви жени ще намери там. Който иска да си затваря очите и да търси оправдания си е негова работа.

Не съм ревнива изобщо, да не говорим в какви абсурдни ситуации съм ставала свидетел на зараждащи се офлайн романси (къде от първо лице, къде не), но за мен сайтовете за запознанства имат една цел и тя не е "просто" комуникация за разнообразие.

# 112
  • Мнения: X
Чочарка, опитай се да го "поканиш" да участва отново в пълноценни отношения с теб - излезте на вечеря сами, поприказвайте за децата, питай го как е, той как е, как се чувства и заложи на слушането, а не на бързите реакции и съвети. Аз бих дала един дълъг гратисен период, в който да създам условия за качествени разговори и повече доверие и ако след това установя че той продължава да пише и да си разкрива душата на друго място, тогава поне ще знам, че не е по моя вина - а оттам насетне ще му мисля какво искам и как да го изкажа.

# 113
  • Мнения: 22 277
А защо смятате, че всеки човек се регистрира в сайт за запознанства само по една единствена причина?
И не може дори да се предположи, че търси лесна комуникация без ангажименти.
Автоматичното приемане, че един човек търси секс с регистрацията си в такъв сайт може да доведе само до проблеми.

Ако разговорите в семейството с деца се въртят основно и главно около децата....домакинството, задълженията....то е нормално в даден момент на нормален човек това да му омръзне. И да му се иска да поговори и за нещо друго. Не винаги в семейството това е възможно, или на жената и се говори за космически совалки, лов, риболов и т.н., а има належащи въпроси за решаване като - кой ще закара детето на занимание Х, кой ще го прибере от същото, дали да го пуснат на екскурзия и т.н. А времето вечер за разговори не е неограничено. Ако и двамата работят и се прибират в 18ч. в дома си. Като сложиш приготвяне на вечеря, вечеря...малко занимания по дома...и то времето отлетяло.

Така че стига с тези съвети стил - олелееее, той се е регистрирал в сайт за запознанства и си търси нещо за чукане.
Общуването също играе огромна роля в отношенията...и дори мъжете имат нужда от общуване, а не само от секс.

# 114
  • Мнения: 18 241
Така че стига с тези съвети стил - олелееее, той се е регистрирал в сайт за запознанства и си търси нещо за чукане.
Общуването също играе огромна роля в отношенията...и дори мъжете имат нужда от общуване, а не само от секс.

Само че в сайтовете за запознанства общуването в по-голямата си част е именно с тази цел. Може да има изключения и авторката може да се надява мъжът и запознанствата му да са от тези изключения. А може и да не търси секс сега, но масовката в тези сайтове го търсят. И ако мен в бг-мама никой не ме е оферирал за секс през тези години, в които съм регистрирана тук, той със сигурност ще получи такава оферта от там.

За нуждата от общуване съм съгласна  Peace

# 115
  • Мнения: X
Цитат
А защо смятате, че всеки човек се регистрира в сайт за запознанства само по една единствена причина?
Ами, защото основната цел на такива сайтове е ясна.
Ако някой иска  
Цитат
..............И  му се иска да поговори и  за космически совалки, лов, риболов .............
, обикновено търси и намира сайтове/форуми с подобна на интересите му насоченост.Не се регистрира в сайтове за запознанства, надявайки се, че там ще попадне на жени, които се интересуват от космически совалки, лов и риболов.
Цитат
...........и дори мъжете имат нужда от общуване............
В случая проблемът е (поне според мен) че той има нужда именно от общуване с други жени в сайтове за запознанства.Не търси приятели със сходни на неговите интереси, не търси нови хобита, а търси именно нови запознанства с жени.
Ние също сме заедно от 25 години, и ако разбера, че моят мъж има такава регистрация и подобни интереси, определено бих се притеснила за нашите отношения.Как бих реагирала не знам, защото хипотетично е едно, а случи ли се, е съвсем различно, но мисля, че не бих се успокоявала с "Ами, той има нужда от нови контакти."Да, може и да има такава необходимост, но факта, че ги търси в сайт за запознанства и комуникира само с жени, хич няма да ми хареса.
Всеки човек, без значение мъж или жена, има нужда отвреме навреме от четкане на егото, от уверение, че още "става, че още е "вървежен", но мисля, че трябва да си тотален грозник и мухльо, за да търсиш тези усещания, скрит зад анонимен ник.В днешния свят на динамично общуване никак не е трудно да намериш подобно "признание" в ежедневните си контакти с хората, ако не искаш секс, а само флирт-доказателство.

# 116
  • Мнения: 22 277
Прекалено голямо значение се отдава на това което би могло, евентуално, в бъдеще да се случи. Отколкото да се гледа в настоящето, когато човека просто е разменял писма с няколко дами.
Но тук любима работа на ССФ е да обясни на друга жена имаща проблем, как мъжа и е боклук, курвар, нещастник, търси само секс и т.н. т.н. и как на момента трябва да го хване за топките и да си ги окичи на врата, за да не хукне той по чуждо. А след това да му покаже вратата.
Чудя се, как може да има толкова самозабравили се хора и убедени във верността на съпрузите си и как те "няма да направи нещо такова, никога не би....". За съжаление реалността е маааалко по-различна. И на същите тези идеални семейства (според жените), всъщност мъжете им може от години да си имат любовници.
Така че драги дами....от няколко писма не съдете за един мъж, как веднага ще хукне по чуждо.

И аз и мъжа ми още от преди да се запознаем имаме регистрация в такива сайтове. И какво? Във всеки един момент и аз и той можем просто да влезем в тях. Тогава трябва да си посипя главата с пепел, че видиш ли на си е позволил да отвори такъв сайт? Хайде стига глупости. Човек ако има желание, винаги ще намери начин да получи това, което иска. И далеч не е задължително да е от сайт за запознанства.

Друго също ми е любопитно. Как, след като на ССФ и мъжете им никога не им се случва да се регистрират по такива сайтове, са напълно наясно какви хора влизат в тях, какво търсят и т.н.?

# 117
  • Мнения: 18 241
Не прочетох някой тук да твърди, че е застрахован от изневери, нито някой да спори, че само чрез такива сайтове можеш да си намериш любовник/любовница. И до колкото прочетох, не става въпрос за отваряне на въпросните сайтове, а за целенасочена кореспонденция. Може и да не съм влизала в сайтовете и да нямам регистрация, но мисля, че името Романс.бг говори достатъчно, пък нека съм ССФ. Писма с дами, които търсят романс в бг, за мен е неприемливо за семеен мъж дори и без да е имало изневяра. И понеже за този сайт аз не бях чувала, ми е много интересно мъжът на авторката как е стигнал до него, сигурно случайно...

# 118
  • Мнения: 6 214
Влезте в сайта, вижте му оформлението - основно за риболовни такъми се говори.  Peace

# 119
  • Мнения: X
И аз и мъжа ми още от преди да се запознаем имаме регистрация в такива сайтове.
И ти си търсила там не нови запознанства с мъже , а съмишленици по шев и кройка, например?   Laughing
Интересно ми е ти какво си търсила и с каква цел точно си се регистрирала в сайт за запознанства.
--------------------------------------------
Едно е свободни хора да търсят нови контакти с другия пол, пък било то и в такива сайтове, и съвсем различно е семеен мъж, който по принцип не е женкар, изведнъж да прояви подобни интереси.Нали?

Общи условия

Активация на акаунт