Ще съхраните ли стволови клетки от пъпната връв на децата си?

  • 1 112
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
 Здравейте бъдещи мами!
Интересно ми е дали вашите лекари са ви дали инфо относно това и дали вие искате да го направите. Аз лично ще го направя въпреки, че е доста скъпо, но според мен си заслужава. Тези стволови клетки може да помогнат както на детето така и на някой близак роднина... не дай си боже...
Мен ме информираха в Шейново. Дадоха ми брошурка с подробно описание на процедурата и списък с болестите, които се лекуват с трансплантация на стволови клетки.
Офертата, която аз получих беше 200 евро за взимането и замръзяването на клетките и още 1300 евро за следващите 18 години съхранение... докато детето стане пълнолетно общо 1500. Баща ми реши това е да е подаръка за бебчо:)
 Ако ще раждате в Шейново разпитайте лекарите там ... а също може и на разсрочено плащане да дадете причките.


Ето тук има инфо за процедурата http://www.vita.bg/statii.php?sn=9
А ето и фирмата която аз ще ползвам
http://www.cryo-save.com/

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
Офертата, която аз получих беше 200 евро за взимането и замръзяването на клетките и още 1300 евро за следващите 18 години съхранение... докато детето стане пълнолетно общо 1500.

ох, звучи много хубаво, но имай предвид, че няма да се приключи с 1500 евро. тези замразени клетки ще трябва да се пазят докато човекът е жив, а не само до 18-тата година - никой не може да ти гарантира в кой момент ще се разболееш...
така че, слагай още поне 4 пъти по толкова Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 476
И на мен ми звучи много хубаво, но съм песимист по природа-признавам си!Да предположим че плащаш 20 години и накрая детето се отказва да продължи да плаща-за какво е било всичко.Или пък ако после нямаш възможност да плащаш ти!Пък и аз много много не вярвам че ще има пълен контрол над нещата.Нали ако ти потрябва за друг член на семейството взимали кръвна проба и гледат дали е съвместима с донорската.Ами те могат да видят дали е съвместима въобще с някоя от наличните им и да ти дадът не тази която ти си дарил, а друга сувместима,понеже примерно твойта вече са я дали на някой друг.Абе имам още много подозрания,но ще си ги оставя за себе си,да не ставам смешна на някой!!!Иначе не се съмнявам, че медицината много напредва и след 20 години нищо не се знае, пък и чужда твоя, ако ти помогне в беда няма много да предиряш.НЕЗНАМ.Абе песимистите сме ужасно племе. newsm78

# 3
  • Мнения: 554
Е - Е - Е Eli83 стига с песимизма моля:) проверката за съвместимост няма нищо общо с лабораторията която ги съхранява... тя се прави на донор и рвципиент, а лабораторията просто ти предоставя твоята проба когато си я поискаш.
 jam много ясно , че не се приключва само с тези пари , но разсроченото плащане облекчава доста нещата .. може да се плаща на година примерно .... или като си го направиш. 
Винаги може да се намерят доводи против, но оптимизма трябва да надделява и да се доверим на новите технологии.... в тях е бъдещето Simple Smile

# 4
  • Мнения: 22
to e hubavo no v momenta ne mogat da si go pozvolqt mnogo hora i kato stane kato v chujbina da ima bezplatni banki za horata koito namqt vuzmojnosti shte mine oshte vreme

# 5
  • София
  • Мнения: 5 718
Ако беше по-евтино, бих го направила. Но сега - заеми, кредити, а и бебчо, живот и здраве като се появи - няма да остане за това!

# 6
  • Мнения: 280
         Съхранението на стволови клетки е  много хубаво като идея, но за съжаление не мога да си го позволя финансово.

# 7
  • Мнения: 827
И на мен идеята ми се струва много добра, но парите са твърде много  Sad

# 8
  • Мнения: 154
Ако може човек да си го позволи е много хубава идея.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 733
Аз определено съм ЗА замразяването на стволови клетки. Но...не мога да си го позволя  Sad

Общи условия

Активация на акаунт