писмо до Франция

  • 2 289
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
Момичета, имам нужда от помощ и ви моля да ми простите, че ви питам за такива несъвременни начини за комуникация Wink
Та питането ми е следното, за колко време пристига едно писмо до Париж, трябва ми сравнително точен отговор, за да мога да планирам по най добрия начин нещата, от пощата ми отговориха- до седмица.
Нашия тати заминава за една седмица, ще му е натоварено доста, понеже ще чете лекции и искам да го изненадаме с писъмце, картички, отпечатъци, въпреки че всеки ден щом се поосвободи ще се чуваме. Притеснявам се да не отиде по рано или да закъснее писмото, та затова трябва да планирам нещата добре и да го пратим идната седмица.
Още нещо да помоля френскоговорящите мами, трябва ми превод на получател и ми се ще да напиша периода за който е резервирана стая в хотела, но как да го оформя точно. smile3523

# 1
  • Мнения: 3 423
Чувала ли си лафа "Гаранция Франция"?
Да, по принцип е до седмица, но си сложи
плюс/минус 2-3 дни. Може да улучите
стачка на пощальоните, може да има
стачка по летището. За да избегнете
моткане по българските пощи обаче,
пуснете пйсъмцето в Централна поща,
така поне пък бързо ще излезе от БГ.
Татето сигурно много ще се зарадва!

# 2
  • Мнения: 7 605
Лиска то4но ти го е каzала, гаранция Франция  Sad  Ста4ки има по4ти непрекъснато.... По принцип стигат zа около седмица, но карти4ката zа Коледа от БГ е пристигнала след 3  Sad 

# 3
  • Мнения: 460
Момичета, направо ме отчаяхте, даже си мислех преди малко докато приспивах Йони да се откажа от писмото, обаче ще рискувам, защото ако пристигне навреме ще изненадаме много приятно нашия тати. А пък ще заложа повече изненади из куфара, лаптопа и на всички възможни места, поне за тях имаме цяла седмица още да ги измайсторим с мъниците.
А по колко горе долу продължават стачките?
Благодаря ви за всичко казано, поне ще знам да не разчитам много на писъмцето:)

# 4
Izvinyavam se che pisha na latinica...

Ideyata e strahotna.
Ot Bg pisma i kartichki sum poluchavala za 6 dena do 2 meseca. Po-skoro 1 sedmica srok za pristigane na pismo e izkljuchenie, a praviloto e okolo 2 sedmici. Nezavisimo kakvo kazvat v BG poshtite.
Ako pusnesh kartichkata dosta po-rano, shte pristigne, nay-mnogo da go chaka na recepciyata.
Mojesh da oformish adresa i vremeto na prestoy v hotela na angliyski, shte svarshi rabota.

# 5
  • Мнения: 460
Благодаря ви момичета, златни сте Hug
след малко довършваме нещата и ще ги пратим в понеделник, дано пристигнат  Praynig

# 6
  • Мнения: 3 880
Момичета, направо ме отчаяхте, даже си мислех преди малко докато приспивах Йони да се откажа от писмото, обаче ще рискувам, ...
Защо пък чак да се отказваш, пускай го пък ако пристигне навреме- добре, ако не- здраве да е. Все пак само 1 седмица ще сте разделени и с писмо или без татито ще го преживее някак Wink

И не се отчайвай заради такива неща, има къде къде по-страшни Wink (това в кръга на майтапа, защото наистина прозвуча отчайващо Laughing)

# 7
  • Мнения: 460
Защо пък чак да се отказваш, пускай го пък ако пристигне навреме- добре, ако не- здраве да е.
Biba, така и ще направя Grinning А пък това че всички ще преживеем поредната командировка не се съмнявам, ама само като си представя как ще го изненадаме с писъмцето и ми става едно такова хубаво. Това му е най кратката командировка до сега и съм убедена ще мине бързо, още повече че искам да спретна два купона изненади за посрещане. Сестра ми си идва събота от Испания, а в неделя посрещаме тати. Ще ги изненадаме много приятно Grinning

# 8
  • Мнения: 1 465
Нормално при липса на стачки пристига за 4 дни. Нооо Лиска съвсем на място го е казала, защото до скоро имаше стачка на почти всички държавни работници/по-точно чиновниците/ и пощите не работеха определено време. Даже аз не успях да си взема един колет миналата седмица, е вече си е вкъщи де. А до вчера имае стачка на контролиорите мисля в "Орли" /едно от летищата в Париж. Така че "Гаранция Франция" за жалост тук е в пълна сила - ми нали е Франция :crazyПолучател - не е необходимода пишеш - просто адреса на получателя се пише както си е познатия етикет и в България /но на латиница/ - в дясно под марките. /ако правилно съм разбрала въпроса ти/.
Но ако държиш на превода - DESTINATAIRE.

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 22:00 от Pollia

# 9
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Аз писма отдавна не съм полу4авала, но обикновенно стигаха за 7-10 дни.
И малко извън темата-Поля, малкия Пол много е пораснал, да го нацелува6 едно хууууууубаво   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 465
Blagodaria Strumpf Heart Eyes
A Polo neshto mnogo se e razglezil ot celuvki  Crazy
I ot nas mnogo celuvki za waùeto bebche  love001

# 11
  • Мнения: 460
Благодаря ви момичета  Hug, плика, приготвен и написан (Pollia написах го на английски, ама така е като бързам) вече е на скришно, барабар с две картички вътре, много хубави станаха с отпечатъци на ръчичките и апликации. В понеделник го пускаме.
Много, много ви благодаря newsm51

Общи условия

Активация на акаунт