Отговори
  • Мнения: 11 607
Ето и необходимите документи, които се представят заедно с молбата-декларация за отпускане на детски надбавки:

1. Удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 12 календарни месеца, предхождащи месеца, през който е подадена молба-декларацията – за лицата, работещи по трудови и/или по служебни правоотношения;

2. Удостоверение от учебното заведение, че детето е записано като ученик/чка в …клас;

3. Удостоверения за раждане на децата ми (родени, припознати, осиновени, доведени, заварени, настанени по реда на чл.26 от Закона за закрила на детето): (за справка);

4. Копие от експертно решение на ДЕЛК/ РЕЛКК/ ЦЕЛКК или ТЕЛК/НЕЛК (само в случаите по чл.7, ал.8 от ЗСПД);

5. Копие от заповед на директора на дирекция ”Социално подпомагане”/решение на съда за настаняване на детето/децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето (само в случаите по чл. 7, ал. 2 от ЗСПД);

6. Копие от решението на съда за допускане на развод между съпрузите;

7.Служебна бележка, удостоверяваща извършените задължителни имунизации и профилактични прегледи на детето, издадена от личния лекар на детето, а при липса на избор на личен лекар – от регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве;

8. Лична карта (за справка);

Не трябва да подавате всички изброени документи, а само тези, които се отнасят до Вашия случай.

За 2012 година средномесечният доход е 350лв. Размерът на месечните помощи за дете за 2012г. е по 35лв на дете.

32 тема

# 1
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Слатина-Изгрев към момента няма.

# 2
  • Мнения: 75
Някой на Райфайзен  от Варна да сподели инфо?

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Някой на Райфайзен  от Варна да сподели инфо?

Няма, на опашката сме както винаги.

# 4
  • Мнения: 8
ЦКБ стара загора нямааа  #2gunfire

# 5
  • Мнения: X
А в ЦКБ в Пловдив има newsm44

# 6
  • Мнения: 787
За Русе има ли преведени детски?

# 7
  • Мнения: 8
CKB STARA ZAGORA DOIDOHA

# 8
  • Мнения: 4
И в Бургас няма newsm78

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 348

В предната тема някой писа, че за Бургас са преведени. Аз не съм проверявала.

# 10
  • у нас
  • Мнения: 5 715

В старата тема съм писала, че Бургас има детски. (Инвестбанк) още сутринта, в 10,30 дойдоха.

# 11
  • Мнения: 2
За Варна ДСК някой да има инфо

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
София, жк.Дружба има детски, Пощенска б-ка.

# 13
  • Мнения: 86
Преди 15 мин. проверявах на банкомата в Джъмбо,за Бургас все още не са преведени по картите.Моята приятелка също провери и тя няма.Възможно е да са в сметките,но да не са пуснати през Борика в картите

# 14
  • Мнения: 787
РУСЕ-Алафа банк-току-що прeсен SMS.За първи път толкова рано слагат парите от банката.Обикновено това ставаше в 16.30 часа.Да са ни честити!

Общи условия

Активация на акаунт