Доматена супа

  • 9 160
  • 2
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Не знам дали има такава рецепта - попогледнах, но не много старателно, извинете, ако се повтарям с някого.
Бърза и лесна

Доматена супа

500 гр домати (от бутилка или пресни настъргани)
1 л. вода
2 шепи фиде
100 гр сирене
малко прясно мляко
2 яйца
100-150 гр кисело мляко

Завира се водата, прибавят се доматите и се подправя с вегета/бульон на кубче/друга подобна подправка. Като поври 15 минути, се слага фидето. Когато е готово, се слагат сиренето и прясното мляко (последното по желание), на тънка струйка, като се бърка, за да не се пресече (ако се пресече, много не се вижда между доматите Simple Smile). Супата се застройва с обикновена застройка от яйца и кисело мляко. Подправя се с черен пипер и магданоз.

# 1
  • Мнения: 9 903
правя същата, като за по-бързо и евтино спестявам прясното мляко и застройката:) много вкусна супа:)

# 2
  • Мнения: 5 228
Аз правя една страшна доматена супа по следния начин: Запържвам в олио пресен лук, прибавям нарязана целина, и като се запържи изсипвам една бутилка млени домати и вода с количество колкото половината домати някъде. Ври на слаб огън около 15 минути и добавям 2 - 3 супени лъжици Маги Вълшебен вкус - пиле, магданоз и фиде (аз я обичам много гъста, и слагам много фиде). Може да се добави и малко сметана.

Общи условия

Активация на акаунт