Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

София

От кога точно започва броенето на гестационните седмици - първи ден на последна менструация или денят на евентуалната овулация? Защото има разлика от две семици (поне), която се отразява не термина.  Rolling Eyes И друго - терминът е последния ден на деветия месец ли? Може де е тъпо, но не са ми ясни тези неща  Embarassed
Цитирай

София

Ами ще ти кажа как бяха изчислили моя термин. Последна менструация на 25.05 термина ми беше на 2.03 . Следователно като извадиш от последната менструация 3 месеца и прибавиш 1 седмица!Термина е последния ден на 9-тия месец. Или последния ден от 40-тата седмица!
Цитирай

Bath, UK / Варна

Бременността продължава около 280 дни или 40 седмици, считани от началото на последната менструация. Можете да изчислите термина си като сметнете 280 дни от началото на последното менструално кървене. ИЛИ като извадите 3 от месеца на последната менструация и прибавите 7 към датата. Така ще получите приблизителната дата на раждането на вашето бебе. Например, ако последната ви менструация е започнала на 20-ти февруари, терминът ви ще е 27-ми ноември.

Изчисляването на бременността по този начин /от първия ден на последната менструация/ се използва от повечето доктори и акушерки днес. Този метод изчислява така наречената гестационна възраст на бебчето. Тя е различна от биологичната възраст, която е с 2 седмици по-малко и се брои от датата на зачеването.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/643/66/
Цитирай

От първия ден на ПРМ (последна редовна менструация)  Smile
Цитирай

Пловдив

Гестационните седмици се изчисляват от първия ден на последната менстурация. А термина е последния ден от деветия месец.
Цитирай

София

Благодаря ви!!!  Smile   bouquet
Цитирай

София

от първия ден на последната;терминът е по таблица-на края на 40 седмица,не е точно края на  9-и месец
Цитирай

сф

е, мацките много точно са казали. това като че ли поставя точка на питанката  Very Happy
Цитирай

Варна

От първия ден на последната менструация.
Цитирай

София

newsm10
Цитирай

София

последният ден на 9 м. не е точно-на 10-ти лунарен месец....
Цитирай

Враца

Лекарите броят оп първия ден на последната менструация,но и при двете ми деца се получи голямо закъснение.Първото с 8 дни а второто 15.Така, че според мен е от деня на овулация!
Цитирай

Все на втория етаж

Гестационните седмици се изчисляват от първия ден на последната менстурация. А термина е последния ден от деветия месец.

Peace
Цитирай

Пловдив

Цитирай

София

Бременността продължава около 280 дни или 40 седмици, считани от началото на последната менструация.
От първиа ден на последната менструациа.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора