срам, не срам питам

  • 1 946
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 720
От кога точно започва броенето на гестационните седмици - първи ден на последна менструация или денят на евентуалната овулация? Защото има разлика от две семици (поне), която се отразява не термина.  Rolling Eyes И друго - терминът е последния ден на деветия месец ли? Може де е тъпо, но не са ми ясни тези неща  Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами ще ти кажа как бяха изчислили моя термин. Последна менструация на 25.05 термина ми беше на 2.03 . Следователно като извадиш от последната менструация 3 месеца и прибавиш 1 седмица!Термина е последния ден на 9-тия месец. Или последния ден от 40-тата седмица!

# 2
  • Мнения: 1 581
Бременността продължава около 280 дни или 40 седмици, считани от началото на последната менструация. Можете да изчислите термина си като сметнете 280 дни от началото на последното менструално кървене. ИЛИ като извадите 3 от месеца на последната менструация и прибавите 7 към датата. Така ще получите приблизителната дата на раждането на вашето бебе. Например, ако последната ви менструация е започнала на 20-ти февруари, терминът ви ще е 27-ми ноември.

Изчисляването на бременността по този начин /от първия ден на последната менструация/ се използва от повечето доктори и акушерки днес. Този метод изчислява така наречената гестационна възраст на бебчето. Тя е различна от биологичната възраст, която е с 2 седмици по-малко и се брои от датата на зачеването.


http://www.bg-mamma.com/site/content/view/643/66/

# 3
  • Мнения: 46 437
От първия ден на ПРМ (последна редовна менструация)  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 068
Гестационните седмици се изчисляват от първия ден на последната менстурация. А термина е последния ден от деветия месец.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 720
Благодаря ви!!!  Simple Smile   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 609
от първия ден на последната;терминът е по таблица-на края на 40 седмица,не е точно края на  9-и месец

# 7
  • Мнения: 3 089
е, мацките много точно са казали. това като че ли поставя точка на питанката  Grinning

# 8
  • Мнения: 445
От първия ден на последната менструация.

# 9
  • Мнения: 577
От първия ден на последната менструация.
newsm10

# 10
  • Мнения: 3 760
последният ден на 9 м. не е точно-на 10-ти лунарен месец....

# 11
  • Враца
  • Мнения: 871
Лекарите броят оп първия ден на последната менструация,но и при двете ми деца се получи голямо закъснение.Първото с 8 дни а второто 15.Така, че според мен е от деня на овулация!

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Гестационните седмици се изчисляват от първия ден на последната менстурация. А термина е последния ден от деветия месец.

 Peace

# 13
  • Мнения: 1 031
От първия ден на последната менструация.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 967
Бременността продължава около 280 дни или 40 седмици, считани от началото на последната менструация.
От първиа ден на последната менструациа.

Общи условия

Активация на акаунт