zаместител на бакпулвер

  • 2 066
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте момичета,
попрочетах това онова и ми се иска да направя някакъв кекс ,който да zанеса в детската градина на 14-ти.Големият ми син е именник тогава,каzва се Валентин.Обаче в  теzи рецепти, които си харесах, има бакпулвер.А тук такова чудо няма,или поне аz не zнам.Ще съм много благодарна ако ми кажете някакъв zаместител.Например може ли сода да се сложи?

          Благодаря предварително Simple Smile.

# 1
  • София
  • Мнения: 480
Бакпулвера е смес от сода и лимонтозу. Мисля, че спокойно можеш да замениш лимонтозуто с лимонов сок.

# 2
  • Мнения: 25 568
1 бакпулвер = 1/2 ч.л. сода за хляб + 1/2 ч.л. лимонена киселина

# 3
  • Мнения: 1 271
v Anglia ima "backing pouder" pri vas niama li neshto podobno???  chef

# 4
  • Мнения: 533
Shnapy, не може да няма, разтърси се. Тук го продават във всички хранителни магазини и си се казва Backpulver. Сигурна съм, че и в германия съм виждала.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
shnapy , много се извинявам, че се намесвам в темата ти  bouquet Мога ли да попитам какво количество от backing pouder-а отговаря на един пакет бакпулвер?Все не мога да налучкам дозата Sad

# 6
  • Мнения: 901
Имате бакпулвер .. имате и и брашно с бакпулвер  .. просто се огледай по добре в супермаркета

# 7
  • Мнения: 215
БАкпулверът е смес от 1/2 чаена лъжичка сода и 1/2 чаена лъжичка лимотозу.
Но си спомням че имаше в немските магазини. Просто се разрови в щандовете с подправките.

# 8
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
shnapy , много се извинявам, че се намесвам в темата ти  bouquet Мога ли да попитам какво количество от backing pouder-а отговаря на един пакет бакпулвер?Все не мога да налучкам дозата Sad

Здравей Биляна, едно пакетче бакпулвер е 12-13g и отговаря на две чаени лъжички с връхче. Дано това ти помогне!  Grinning

# 9
  • Мнения: 125
Благодаря ви zа отговорите Simple Smile.В понеделник Ще раzгледам,надявам се да намеря бакпулвер.Приятна събота и неделя на всички.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз благодаря, Нталина! Heart EyesБях слагала много по-малко и по-голямо количество, но не и посоченото от теб Simple Smile

# 11
  • Мнения: 185
Здравейте момичета,
попрочетах това онова и ми се иска да направя някакъв кекс ,който да zанеса в детската градина на 14-ти.Големият ми син е именник тогава,каzва се Валентин.Обаче в  теzи рецепти, които си харесах, има бакпулвер.А тук такова чудо няма,или поне аz не zнам.Ще съм много благодарна ако ми кажете някакъв zаместител.Например може ли сода да се сложи?

          Благодаря предварително Simple Smile.

Здравей Shnapy,
ако става въпрос zа Германия, има Backpulver във всеки супермаркет. Това са едни малки пакетчета опаковани в целофан , обикнобено по 5 броя и не са скъпи. Може да полzваш и сода, каzва се Natron и е по-трудно да се намери. Аz я открих на щанда zа билките и лекарствата, Защото я слагат в беzалкохолното или при лечение на болки в гърлото. Сода с една лъжичка оцет става като Бакпулвер. От нея се правят страхотни Muffins (малки кексчета)

# 12
  • Мнения: 185
И аз благодаря, Нталина! Heart EyesБях слагала много по-малко и по-голямо количество, но не и посоченото от теб Simple Smile

Аz сега държа в ръката си едно пакетче. На него пише 15g. и е достатъчно zа 500g. брашно. Мисля, че иzлиzа като 2 равни супени лъжици.

# 13
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Veni B, нарочно не писах супени лъжици, защото истинската супена лъжица е от онези големите-старите. Аз специално си държа една такава за точно изпълнение на рецепти. И понеже не знам каква точно и колко голяма ползва Биляна, писах за по-лесно две малки с връхче(специално ги мерих. Тук пакетчетата са по 12-13g. и никога не е имало проблем с рецептите.

Все пак, добре че отбеляза това, явно Билянчето сама ще трябва да изпробва, кое е най-добро за сладкишите и!

Поздрав!  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 125
Veni B zа Германия става въпрос.Виждам че си в Берлин,аz съЩо.Утре Ще потърся,макар че току Що направих кекса със сода пробно.На вкус го докарах,обаче на вид... Embarassed Sadне.

Общи условия

Активация на акаунт