Криви крачета

  • 5 400
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!Бебето ми - момче е на 10 месеца и когато беше на 4 месеца ходихме на ортопед и той каза,че няма никакви проблеми с костите и ставите. От две месеца бебето ни търчи с проходилката из цялата къща. Но от няколко дни нещо сме се загледали в крачетата му.Някак си ни се струват кривички от коляното надолу и се чудим дали просто са му криви като на някои мъже- таткото например или има нещо друго. Знаете ли дали същестува по принцип някакво проблемно изкривяване от коляното надолу?

# 1
  • Мнения: 107
Daniza, аз лично не съм чувала да има такава болест, но не съм и компетентна по този въпрос! Мисля обаче, че няма никакъв проблем с крачетата на сина ти! За твое успокоение ако искаш го заведете на лекар, но... май няма смисъл! Аз като съм била малка кракта са ми били като буквата "О", после към 4-5 годишна възраст на буквата "Х", а след това и за постоянно краката ми станаха и останаха прави! А може и да има структурата на таткото! Спокойно - всичко е наред!  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 550
Най-добре го заведи на лекар.
На една приятелка детето е с изкривени крачета. Костта от коляното надолу е крива. Кото рпоходело щяло да се оправи, но никога нямало да има идеално рпави крачета....няма да става манекен  Twisted Evil

# 3
Честно да си кажа и ние в къще имахме същите опасения относно малката, заведохме я отново на ортопед и се оказа че, няма никакво изкривяване,/просто бебоците не можели все още така стабилно до си стъпвали на цялото стъпало и затова на нас родителите ни сеструвало че краченцата им били криви/:-това беше обяснението на ортопеда.

# 4
  • Мнения: 8 585
@daniza

Особената схема на подбедриците при децата в тази възрастова група е много характерна находка и е напълно нормално явление. Запазва се до 2-3 години и НЕ Е белег на рахит. Не е повод за притеснения, ако детето няма други оплаквания или педиатърът не намира други находки.

# 5
Всъщност нашият педиатър през последните два месеца не е гледал крачетата, защото все ходехме при нея да ни слуша гърдичките заради хреми и кашлици. Общо взето сега като се замисля от два месеца сме на проходилката и се чудя дали тя не направи някакъв проблем на крачетата. Дали е възможно да е получил някакъв рахит без никой да е забелязал?Рахита не се ли забелязва още от по рано или може да се появи в последствие?Моля ви споделете каквото знаете по темата.

# 6
  • Мнения: 8 585
Всъщност нашият педиатър през последните два месеца не е гледал крачетата, защото все ходехме при нея да ни слуша гърдичките заради хреми и кашлици. Общо взето сега като се замисля от два месеца сме на проходилката и се чудя дали тя не направи някакъв проблем на крачетата. Дали е възможно да е получил някакъв рахит без никой да е забелязал?Рахита не се ли забелязва още от по рано или може да се появи в последствие?Моля ви споделете каквото знаете по темата.
Особената схема на подбедриците в тази възраст е свързана с въпроси около преразбределението на тежестта в коленните стави. Тази особенност е част от нормалните находки при деца на тази възраст. Понякога е изразена->> и на мен ми прави впечатление, но с възрастта подбедриците се изправят.
За рахит САМО ПО схемата на подбедриците не може да се говори. Ако имате съмнения за рахит направете съответните кръвни изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт