Какво ще кажете за " чужбинското " кафе...

  • 3 154
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 390
Гнусливите да не четат! Grinning

Ъъъ, като се разговорихме за кафето...
Онази нощ гледах едно предаване специално за кафето...
В него се разказваше, че едно от най-хубавото и скъпо! /600 долара килограм/ е ... вид кафе, чиито зърна са минали през аналното отверстие на невестулка и по този начин придобивало този според предаването фантастичен и особен вкус. Sick
Щях да окапя от ужас като ги гледах как отпиват тази... гадост. Stop


# 16
  • Мнения: 2 257
Добре, аз имам питане! Гледам, че много от вас си падат по разни моки, латета и т.н. Това кафе ли е? За мен кафе е онова много тъмното гъсто кафяво нещо, което има аромат на кафе и не е разредено с разни млека, сметани, захари, флейвърс и тем подобни изфинени добавки...Обяснете ми - съвсем сериозно питам? Flutter

# 17
  • Мнения: 3 611
Гнусливите да не четат! Grinning

Ъъъ, като се разговорихме за кафето...
Онази нощ гледах едно предаване специално за кафето...
В него се разказваше, че едно от най-хубавото и скъпо! /600 долара килограм/ е ... вид кафе, чиито зърна са минали през аналното отверстие на невестулка и по този начин придобивало този според предаването фантастичен и особен вкус. Sick
Щях да окапя от ужас като ги гледах как отпиват тази... гадост. Stop




хм... голяма глупост ми се струва и нещо не мога да повярвам...  ама няма значение, аз и без това не пия толкова скъпо кафе.  Mr. Green  Joy

# 18
  • Мнения: 1 393
Добре, аз имам питане! Гледам, че много от вас си падат по разни моки, латета и т.н. Това кафе ли е? За мен кафе е онова много тъмното гъсто кафяво нещо, което има аромат на кафе и не е разредено с разни млека, сметани, захари, флейвърс и тем подобни изфинени добавки...Обяснете ми - съвсем сериозно питам? Flutter

Ами за мен е!  Simple Smile
Аз открай време си падах по "капучино", каквото и това да представляваше навремето в България, а и много обичам сиропи и ароматизирани сметани в кафето.
Даже и за вкъщи винаги си купувам ароматизирано кафе (ванилия, лешник, тръфъли и т.н.).

А това в Старбъкс, дето го обяснявах преди малко, те всичките започват с една или две дози истинско чисто еспресо и след това вече се добавят всичките други неща. Така че да, за мен е кафе и още как.  Wink
 

# 19
  • Мнения: 3 491


А това в Старбъкс, дето го обяснявах преди малко, те всичките започват с една или две дози истинско чисто еспресо и след това вече се добавят всичките други неща. Така че да, за мен е кафе и още как.  Wink
 

И за мене! newsm10

# 20
  • Мнения: 3 491


После обаче открих Starbucks, наред с Panera Bread, а даже и  Borders бих подредила тук
Как пък можа да изброиш наведнъж и трите ми любими заведения!   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 257
Така че да, за мен е кафе и още как.  Wink
 
Ок, щом ти действа като кафе и те разсънва и ободрява - добре Simple Smile Такова мен не може да ме разсъни сутрин по никой начин, затова питах съвсем от чисто любопитство какво аджеба е кафе всъщност Grinning

# 22
  • Мнения: 7 091
[


После обаче открих Starbucks, наред с Panera Bread, а даже и  Borders бих подредила тук

Като изключим Panera Bread, на останалите места наистина съм пила и хубаво кафе. Аз много обичам пепърминт мокка от Starbucks например. Mr. Green Не знам защо, ама Панера-та уж наскоро го отвориха, много разочаровани останахме. Храната не е такава, каквато сме опитвали на други места ( пак Панера), за напитките да не говорим. А колко беше мръсно в тоалетните им..направо се потресох, хем го отвориха преди месец.
Но като цяло Панера са добре, явно това нашето е някакво "дефектно"

# 23
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Така че да, за мен е кафе и още как.  Wink
 
Ок, щом ти действа като кафе и те разсънва и ободрява - добре Simple Smile Такова мен не може да ме разсъни сутрин по никой начин, затова питах съвсем от чисто любопитство какво аджеба е кафе всъщност Grinning


и аз съм като теб. особено сутрин, ако не е 4исто без захар да ме "удари", няма събуждане Simple Smile
а наистина американци от кафе не разбират. като дойдох тук работех в американски ресторант. много време ни трябваше да им обясним, 4е цетката на машината трябва да е топла и да я държат на машината. измият я и я сложат отстрани #Cussing out. дойде някой и като му направят едно еспресо- блюво4 Sick.
да живее Старбакс и италианските кафета и турското кафе. последното го сервират без изцеждане в малки 4ашки и е 3 глъдки Shocked. на арабското заради кардамона малко трудно му свикнах, но не е лошо.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 095
Аз точно поради разминаване на вкусовете пия много рядко навън. Предпочитам у дома да си го приготвям по турски варено, и джезве си донесох от БГ за целта

# 25
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Гнусливите да не четат! Grinning
По темата  Mr. Green Mr. Green. Незнам дали е вярно, но майка ми твърдеше, че виетнамското кафе го правели така, защото нямали машини за чистене и било скъпо, но не го давали на невестулки, а на прасенца, защото обвивката била хранителна, а зрънцата не можели да преработят и излизали навън  Mr. Green Embarassed

# 26
  • Мнения: 1 645
Да се включа и аз...да кажа за Холандия.В началото,като дойдох тук точно кафето ми беше голямата болка.Аз,която съм работела по барове и кафета съм свикнала винаги на хубаво,силно кафе от машина с каймак,или на джезве вкъщи.Тук вкъщи си го правят на тези машинки с каните и е едно слабо,прозрачно като чай.Ами пробвах се-слагах повече кафе,какво ли не...не стана.По заведенията също не беше хубаво.Най накрая си купих една машинка на Филипс-Сенсео,тя е с нещо като дозички...не знам как да го обясня,някой може и да ги знае и съм доволна,прави хубаво кафе.Е,не е като това на което съм свикнала ама бива.
Иначе тук от сутрин до вечер се наливат с кафета.След вечеря- кафе,а аз си пия сутрин 1-2 и това е.Много рядко следобед,но тогава го пия с мляко.

# 27
  • Мнения: 1 269
Аз още не мога да свикна като си поръ4ам американ кофее да ми донесът огромна 4аша,като ваза направо.Такова кафе никога не мога да изпия до дъно
А за арабското веднъж пих и до там.Този  кардамом е уйасен.У дома си пия нескафе без захар.

# 28
  • Мнения: 1 581
Аз пия всякакво кафе, но харесвам по-силничко. Пия си предимно вкъщи, от кафеварка или нес. Преди и аз не разбирах защо хората развалят вкуса на кафето със захари, млека и подобни, но сега не мога да го пия без мляко.

Надявам се само, че не съм опитвала анално обработено, а ако съм - дано никога не разбера  Praynig

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Ама то традицията за пиене на кафе в северна Америка е пренесена от Европа  Laughing И тук пият кафе в ОГРОМНИ чаши  Shocked И въпреки, че редовно ходят почивки в Турция, Италия, Испания и Гърция не пият местното кафе, а си искат "английското"  Sick Слава богу има много Италиански кафета тук, които правят прекрасно капучино, е сигурно не е баш като италианското и предлагат експресо.
А какво ще кажете за традицията чаят да се пие с мляко  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт