Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 117 754
  • 765
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 191
Георгиева Magi,  всички изследвания са в норма.
Проблема с геглото ми е откакто се помня. Но, правила съм диети и спорт и съм постигала много дори резултати. От две години се боря като прасе с тиква с тези килограми, но ефекта е обратен. Като напомпана съм. Относно критиката различно е, според ситуацията. Настроението си го меня, но чак пък често....не мога да преценя. Пъпки, по раменете имам. Относно дъха, ми....не знам само ен мога да преценя. Случва чи се като си поема дъх да чувствам болка в сърдечната област.

Ако твоя случай се даде на студентски изпит , почти всички отговори биха били "синдром на поликистозни яйчници или ленива щитовидна жлеза"

Понеже не сме на изпит и не си играем с живота на хората не ти препоръчвам да назначаваме
Левотироксин или полови хормони.

Има нещо Петя!!! Нещо безопасно за здравето ти за сега , но с потенциала да ти докара нещо гадно след  5- 6 години !

Дай първо да видим какво ще каже ендокринолога , след като днес си така и така на преглед.

Дано да се окаже нещо безобидно като намалена продукция на нещо си .

# 181
  • София
  • Мнения: 1 462
Георгиева Magi,

Структурата на яйчниците ми е с поликистозна структура или нищо подобно, така поне ми обясни гинеколога. На всеки 6 месеца съм на пеглед. Цикъла ми е точен, на всеки 28 дни.
Утре съм при ендокринолога  Peace

# 182
  • Мнения: 44
Дано някоя здрава и права тийнейджърка не се засили да "отслабва" за чифт нови дънки с това лекарство...

# 183
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
То ако е тийнейджърка някак е обяснимо, ама тук в тия теми за отслабване с лекарства по медицински причини имаше разни женици много над тийн възраст дето искаха да смъкнат от 48 кила примерно на 45 и се зобеха с хапчета без да имат реални проблеми. Една даже се беше разсърдила когато я посъветвахме да потърси помощ от психиатър Wink

# 184
  • Мнения: 191
Вече няколко пъти ме питат на лични за връзката съзнание-тяло и нивата на кръвна захар , за това отговарям на всички тук  Simple Smile

В процеса на еволюция постоянно са заменяни старите системи с по-нови и ефективни . В повечето случаи , обаче замяната се осъществява с надграждане върху старата  система и изключването и посредством специфични ензими .
В тези случаи обикновено не се унищожава старата система а се оставя да рудиментира с цел да може да бъде използвана в бъдеще , ако условията в околната среда се променят.

Казано по-простичко една от тях си стои полуактивна и до днес и много често взема решения за хормоналния ни и енергиен баланс . Системата отговорна за активация на тялото ни в режим "бий се или бягай" е била жизнено необходима преди време и е по-скоро пречеща в днешния натоварен и обременен със сложни решения социален живот.

Типичен пример за това е когато шефа ви накара да направите нещо унизително  #Cussing out
се случват две неща:

1 .В този момент синапсите в мозъка ви освобождават ацетилхолин , който ви осигурява адекватно и трезво мислене , като същевременно повишава сърдечната честота и скоростта на реакция на мускулите

2. Ако стимула е особено силен  Амигдалата ви активира надбречните жлези да секретират кортизол и адреналин. Ето тук нещата вече загрубяват  Cry

Докато новата система реагира адекватно с едно доста интелигентно решение , по-старата система третира шефа ви като хищник с когото трябва да се биете физически или да избягате.
Да де , но ако не си просите уволнението не върви да го фраснете в муцуната  нито пък да избягате от работа Sad

На всичкото отгоре от глюкозните депа е освободена колосално количества енергия , която няма да бъде изразходвана а кортизола има дълъг период на резорбция Sad

Ако такива състояние зачестят / така наречения постоянен стрес/ това води до трайно високи некомпенсирани нива на кръвната захар.

Това е един типичен пример за психосоматична /психично-телесна/ връзка.

Като естествено следствие от това жизнерадостните , макар и пухкави дами имат по добър гликемичен индекс от постоянно намусените Simple Smile

Бъдете винаги усмихнати  Hug

# 185
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте,

Ако някой реши да отиде по програмата за безплатно изследване на щитоводната жлеза, може спокойно да го пропусне. Единственого, което правят е ехограх за 2-3 минути за още толкова ти пишат нещо по листа и хайде, кой от къде е. Така, че днес не ми казаха нищо, което да не знаех за 5 минути прекарани в кабинета.

# 186
  • Мнения: 822
Георгиева Magi, много добре припознах себе си в такива ситуации, явно съм с доста стара система и бълвам яко кортизол. Joy

# 187
  • Мнения: 191
Георгиева Magi, много добре припознах себе си в такива ситуации, явно съм с доста стара система и бълвам яко кортизол. Joy

Ее ти пък ! Всички си я имаме , просто някои са по-чувствителни като теб и се впрягат повече !

То по принцип е лесно човек да стои отстрани и да апелира всички да бъдем по-хуманни , отзивчиви и чувствителни ... 

Само дето ако индивида наистина е такъв , неизбежно обрича себе си на едва ли не доживотна депресия Sad



# 188
  • Мнения: 172
Здравейте, момичета,
От кг.-те, които качих по време на бременността, съм качила кръвната захар на 6 и нещо беше (листа не е пред мен, за да кажа с точност) и холестерола. До колкото разбрах, това не било диабет, а пред диабетно състояние. Щитовидната жлеза ми е в норма. Ендокриноложката ми изписа Метфогамма за нормализиране на кр. захар и килограмите. Схемата е, ако ям 2 пъти на ден да пия по време на всяко хранене по 1/2 таблетка в продължение на 5 дни, след което 5 дни 1-ж по 1/2 и 2-рото хранене по 1 цяла табл., а след тези 5 дни по 2 цели с уговорката след Нова Година да отида на контролен - предполагам кръвен тест + консултация. Чета обаче в листовката на лекарството, че ако лекарството се спре кръвната захар неконтролируемо се покачва в дългосрочен план се появяват признаците на диабета. Това силно ме притесни. Вече 3-ти ден ги пия и чак сега прочетох това в листовката (бях пропуснала точно тази информация, друга част бях прочела). В такъв случай това означава ли, че трябва да се пие цял живот, постоянно това лекарство, което ми звучи нелепо, що за ЛЕКарство тогава би било, още повече, че ти покачва захарта при спиране? Някой има ли, който го е спрял и му се е покачила кр. захар и има подобни оплаквания? И имам още един въпрос - може ли да се приема с антибиотик. Видях състава на антибиотика и противопоказанията, с кои лек. не може да се приема, но не видях съвпадение.
Мерси.   bouquet

# 189
  • Мнения: 191
Здравейте, момичета,
От кг.-те, които качих по време на бременността, съм качила кръвната захар на 6 и нещо беше (листа не е пред мен, за да кажа с точност) и холестерола. До колкото разбрах, това не било диабет, а пред диабетно състояние. Щитовидната жлеза ми е в норма. Ендокриноложката ми изписа Метфогамма за нормализиране на кр. захар и килограмите. Схемата е, ако ям 2 пъти на ден да пия по време на всяко хранене по 1/2 таблетка в продължение на 5 дни, след което 5 дни 1-ж по 1/2 и 2-рото хранене по 1 цяла табл., а след тези 5 дни по 2 цели с уговорката след Нова Година да отида на контролен - предполагам кръвен тест + консултация. Чета обаче в листовката на лекарството, че ако лекарството се спре кръвната захар неконтролируемо се покачва в дългосрочен план се появяват признаците на диабета. Това силно ме притесни. Вече 3-ти ден ги пия и чак сега прочетох това в листовката (бях пропуснала точно тази информация, друга част бях прочела). В такъв случай това означава ли, че трябва да се пие цял живот, постоянно това лекарство, което ми звучи нелепо, що за ЛЕКарство тогава би било, още повече, че ти покачва захарта при спиране? Някой има ли, който го е спрял и му се е покачила кр. захар и има подобни оплаквания? И имам още един въпрос - може ли да се приема с антибиотик. Видях състава на антибиотика и противопоказанията, с кои лек. не може да се приема, но не видях съвпадение.
Мерси.   bouquet

Има се предвид , че ако доказан диабетик с диабет тип 2 го спре ще си покачи кръвната захар .

Спокойно си го пий - теб те лекуват от нещо временно .

След като нормализираш килограмите и захарта лекаря ще ти го спре по схема без да ти се качи захарта .

# 190
  • Мнения: 172

Има се предвид , че ако доказан диабетик с диабет тип 2 го спре ще си покачи кръвната захар .

Спокойно си го пий - теб те лекуват от нещо временно .

След като нормализираш килограмите и захарта лекаря ще ти го спре по схема без да ти се качи захарта .

Пф, слава, Богу! Много ти благодаря за уточнението. Това обаче сигурно ли е?

# 191
  • Мнения: 191
Ами такъв му е принципа.. не увеличава инсулина , а чувствителността на клетките към инсулин .
Не е казано , че е панацея без странични ефекти но този поне не е сред тях.
Пък и сума ти здрав народ го пие за отслабване - мани бегай Simple Smile

Дано по-скоро да открият нещо наистина само за теглото защото това става криво ляво ама ти докарва геройско разстройство Simple Smile

# 192
  • Мнения: 172
Ами такъв му е принципа.. не увеличава инсулина , а чувствителността на клетките към инсулин .
Не е казано , че е панацея без странични ефекти но този поне не е сред тях.
Пък и сума ти здрав народ го пие за отслабване - мани бегай Simple Smile

Дано по-скоро да открият нещо наистина само за теглото защото това става криво ляво ама ти докарва геройско разстройство Simple Smile


О, да.
Аз не бих го пила без предписание...

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 14:41 от Bimba-Timba

# 193
  • Мнения: 5
Пак съм аз...
Моля за съвет! Подуването и разстройството се успокоиха горе-долу, влошава се само когато ям твърде малко или ако взема две дози през кратък интервал. Но както и да е, притесненията ми са други - няма никакъв ефект от метформина до сега, от краят на юли пия максималната доза и нищо...завишено акне, килограмите не мърдат, ако пропусна ядене ми прилошава и се разтрепервам, все същата история. Нещо грешно ли правя? Мисля, че в началото свалих 1-2 килограма, но може и да си въобразявам. Просто мога да усетя по тялото си, че не действа.

# 194
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
Пак съм аз...
Моля за съвет! Подуването и разстройството се успокоиха горе-долу, влошава се само когато ям твърде малко или ако взема две дози през кратък интервал. Но както и да е, притесненията ми са други - няма никакъв ефект от метформина до сега, от краят на юли пия максималната доза и нищо...завишено акне, килограмите не мърдат, ако пропусна ядене ми прилошава и се разтрепервам, все същата история. Нещо грешно ли правя? Мисля, че в началото свалих 1-2 килограма, но може и да си въобразявам. Просто мога да усетя по тялото си, че не действа.

Не си само ти така. Аз след първите 6 месеца спрях да свалям от метфогамата. Сега си го пия заради захарта. Бях и на друг препарат уж с много силен отслабващ ефект, но и там се случи подобна случка след около година.

Общи условия

Активация на акаунт