Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 170 отговора


Мнения: 40
Здравейте ! Много съм притеснена . Ще опиша набързо симптомите и много моля ако някой е имал подобен проблем нека пише !
  На 10,01 личният лекар поставя ваксина - Молбили , рубеола , паротит . На 16,01 детето вдига температура над 38 градуса и я поддържа 3 дена . След консултация с педиатър не е назначено лечение , само температуропонижаващи препарати / Нурофен / .  На 23,01  изведнъж както си играе следобяд от седнало положение детето проплака и пожела да я взема . Явно че ставаше нещо с него . Когато я пуснах на земята да върви тя залиташе , не можеше да пази равновесие . Не падна , но беше стабилна въобще . През цялото време разсъждаваше . Това продължи около 2- 3 мин . И накрая се изпоти . Последваха още два  случая . Втория след 6 дена и третия след 4 дена. Кръвната картина нормална . Водихме я на невролог . Правиха и ЕЕГ . Невролога каза  че изключва въобщенякаква форма на епилепсия . И изрази мнение че най-вероятно е от ваксината . След това я заведохме на консултация с друг педиатър . Неговото мнение съвпадаша с това на невролога . Много моля ако някой е имал подобен случай , мола Ви пишете ! Илби дайте каквъто и да е съвет . Да отбележа че никой в родовете няма сериозни заболявание вкл. и  каквито и да е било форми на епилепсии .
Благодаря предварително !]
Цитирай


Мнения: 40
Забравих да напиша че малката е на 1 г и 4 месеца  и е много  спокойно дете от самото начало и никога до сега не съм имала толкова сериозен проблем .
Цитирай

sofia

Мнения: 764
От това което пишеш едва ли става дума за епилепсия.
Първо като температуропонижавашо избягвай Нурофен - ибопрофена има станични реакции като силно изпотяване, нарушение на възприятията, гадене, повръщане, вторично главоболие (само дето това не се пише по листовките)
Цитирай

Велико Търново

Мнения: 326
Алопатията може само да констатира, че е реакция на ваксината, но не може да противодейства. Обърни се към класически хомеопат.
Цитирай

karlovo

Мнения: 88
Здравей Нина,не съм имала подобен проблем,но ще ти кажа какво знам от нашия лекар.При температура предизвикана от ваксина, се дава Панадол,но не и Нурофен.Както е писала Аja,той предизвикава много странични ефекти които не са описани в листовките,от него температурата спада рязко и доста нарушава възприятията,също предизвиква обилно потене.За всеки случай обаче ти си я наблюдавай и ако нещо ти направи впечатление,не се чуди ами окупирай личния.
Цитирай


Мнения: 40
Благодаря на всички , които откликнаха на въпроса ми !
Цитирай


Мнения: 573
Мисля, че при Helen mama имаше преди няколко месеца проблем след тази ваксина. Дано тя да се включи да ти пише по-подробно.
Цитирай


Мнения: 1 427
Нина,здравей! Аз също си мисля,че е реакция от ваксината.При моята дъщеря реакцията се получи чак след десетия ден.Това е така защото инкубационния период и на трите болести,за които е предназначена ваксината  е точно толкова дни.Причина за реакция:1.Детето е било болно по време на имунизация.2.Има слаба имунна защита.3.Има алергия към нещо.4.Ваксината не е качествена.А това се случва вече доста често да се слагат не добре пречистени ваксини.При нас това беше причината.А при вас?Няма да ти обяснявам какви кошмари преживяхме тогава-ти сигурно вече си прочела.Кажи ми как е в момента детето?Вдига ли температура?Има ли обриви някъде по кожата?Пипни зад ушите,за да се увериш,че няма потдутини.Движи ли се нормално?Дъщеря ми три дни не можеше да ходи.Беше получила пареза на крачетата.Не се притеснявай ако не потдържа тази температура предполагам че ще отшуми всичко както беше при нас.СЛАВА БОГУ-проходи дъщеря ми нормално.Знам какво чувстваш в момента.Само се успокой и ми пиши как е състоянието на детето в момента.Ще потдържаме контакт-може и на лични ако искаш.
P.S Знаеш ли-нямам думи просто!За пореден път се убеждавам,че на никой не му пука какво става с децата ни.Аз когато се оплакох и исках да спра всички ваксинации на дъщеря ми или поне да ги заменя с по-добри ,ми се отговори,че риск винаги има и ще има .
Това било нормално някой да пострада от ваксина и да остане инвалид дори. #2gunfireТо било като процента смъртност приет за нормален при война.Е тва ме уби тотално!ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА КАЖЕТЕ?Пак си действат с тая тъпа система и с тези супер остарели ваксини,които се прилагат само в най-изостаналите от Бог и света страни.Май трябва на някой депутат детето да пострада недай си боже ,та да се вземат някакви мерки.
Цитирай

в мъжки прегръдки

Мнения: 3 545
Нина, извинявай че искам да се включа с малко офф. Няма ли някакъв вариант на тази ваксина който да не създава такива проблеми? Дори и да не се плаща от касата. Сигурна съм че ако има всеки ще пожелае да сложи безопасната ваксина.
Извини ме още веднъж. Стискам палци да се оправи бързо детенце и да няма последствия.
Цитирай


Мнения: 1 427
Надявам се и д-р Birdie да се включи с коментар по случая.Той е доста запознат с ваксините и постваксиналните реакции.Пиши му ако искаш на лични.Сигурно си видяла неговата тема още в началото на страницата.Аз също ти писах на лични и ще чакам отговор.
Цитирай


Мнения: 7 551
@НинаИгнатова
Да, прочетох всичко досега.
"Това продължи около 2- 3 мин . И накрая се изпоти." Защо? Имаше температура? Ако не, това по-скоро е хипогликемичен епизод...
"Втория след 6 дена"-колко пъти за деня? с изпотяване или без?
Цитирай


Мнения: 3 537
kogato slojixa ta3i vaksina na deteto mi , to 3aspa  sled 20 minytki. nie jiveem do poliklinikata i se pribraxme 3a sekyndi, dadox i nyrofen po savet na lekarkata(toi bil po-dobar)  Kogato se sabydi Anelia nemojeshe da varvi dobre, no 3a polovin 4as niakade i a3 pomislix 4e ne se e naspala , no dosta biax se pritisnila. NiAMAXME ДРУГИ СИМПТОМИ  ,а нурофен бях и давала и друг път! всичко това много ме озадачи тогава, и накрая си помислих, че си втълпявам newsm78 но сега като чета тук, май не е било така!
Цитирай

Велико Търново

Мнения: 326
ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА КАЖЕТЕ?
Другият ти вариант е да не ги слагаш Smile
Аз сега си плащам глобата за това.
И д-р Бърди като се включи да коментира случая, нека да обясни защо иска от нас да си набоцкаме децата с де що има гадости по земята. И не му ли е съвестно като чете тези истории?
Цитирай


Мнения: 7 551
ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА КАЖЕТЕ?
Другият ти вариант е да не ги слагаш Smile
Аз сега си плащам глобата за това.
И д-р Бърди като се включи да коментира случая, нека да обясни защо иска от нас да си набоцкаме децата с де що има гадости по земята. И не му ли е съвестно като чете тези истории?
Сръчке,
Ако поразпиташ малко ще разбереш повече подробности-че ваксината е слагана мускулно в крачето (а тя се слага подкожно), че не е купена и не е от добрите марки-Priorix, MMRII например. И че постваксиналният ефект е повече резултат на неправилно поставяне и на недобро качество ваксина.
Цитирай


Мнения: 1 427
Не Д-р Бърди,заблудила съм се.Ваксината не е слагана мускулно,а подкожно и не на крачето,а на ръчичката.И пак стигаме до заключението,че предлаганите и същевременно задължителни ваксини в България са със съмнително качество.Точно поради това се притеснявам да й сложим ДТК-то.Не се знае тя с какво качество е и дали пак няма да се получи тежка постваксинална реакция.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 170 отговора