Розова вечеря за Св. Валентин

  • 1 701
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 175
Розова покривка, розови салфетки, розови свщи, кристални чаши пълни с вино розе, а в бял порцелан сервирана розова храна.

Това сънувах тази нощ. Идеята не е моя - виждала съм я в едно списание в далечната 1992г. и сега ми изплува в съзнанието:
Спагети или каквито и да са други макаронени изделия се варят като във водата се слагат резенчета червено цвекло. Резултатът са наситено розови спагети. Гарнирани бяха със скариди, рулца от раци и сос от майонеза подправен с малко кетчуп. По аналогичен начин (с цвекло) може да се оцвети варен бял ориз. Дори се ползвало за филе от бяла риба, ако не можеш да си позволиш розовата сьомга.
Всякакъв вид бели сосове може да се оцветят с безвредна боя за храна, а месото полято деликатно с тях се вписва в празничната трапеза.

Моят съпруг не почита този празник и едва ли би ял розова храна, но който има желание може да опита!

# 1
  • Мнения: 310
Според мен е малко шантаво всичко да е розово  Wink.

# 2
  • София
  • Мнения: 722
На мен идeята ми се струва интересна - особено това с цвеклото   bouquet /а дали променя вкуса на яденето ? /

Последна редакция: сб, 11 фев 2006, 22:48 от Pupsi

# 3
  • Мнения: 310
Нямам предвид храната, а розовите салфетки, свещи и др. такива

# 4
Не го променя драстично. Обаче аз искам някаква идейка за вечеря...имате ли? Тортата ми е ясна - основното ме мъчи ooooh!

/Едит: забравих да кажа, че мъжО не яде всякакви риби, раци, котараци Laughing

# 5
  • Мнения: 2 047
  Оцветяването на спагетите с цвекло е много щура идея.
Много ми харесва,  не само за св. валентин.

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
По повод на това, че съпругът ти не почита този празник и на мен ми се струва малко натресен- е, който е католик -да, ама аз съм православна, мъжът ми също.И аз не го почитам особено- като един повод за по-романтична вечер да, ама чак като празник. Naughty

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
По повод на това, че съпругът ти не почита този празник и на мен ми се струва малко натресен- е, който е католик -да, ама аз съм православна, мъжът ми също.И аз не го почитам особено- като един повод за по-романтична вечер да, ама чак като празник. Naughty

Djemma и католиците не го празнуват всички. Тук в Чехия сега започва да става модерен, но повечето хора не го празнуват въобще, а още по-малко си подаряват подаръци. По-скоро тинейджърите го почитат - за тях това е повод да покажат чувствата си.

Моят мъж, който е католик(но само по кръщелно), смята празника за американска комерсиална измислица (съгласна съм с него за това) и когато видя изненадата ми(торта), заяви, че ще се реваншира чак на деня на мaйката( но това не е 8 март). Та така Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт