НВ-ВМХ, част 70

  • 40 896
  • 724
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 493
Да ви питам рибеното масло спира ли да се пие по време на цикъла, че нали разрежда кръвта newsm78

# 391
  • Мнения: 6 346
Дани, не го спирам. На мен ми се струва, че евентуално магнезият леко засилва кървенето, но може и да си въобразявам Embarassed

# 392
  • SA
  • Мнения: 3 196
Вики, май не може всеки да качва в този сайт с книгите. Поне аз не успях да открия такава опция.
*Кокиче*Hug! Скоро се питахме къде ли си с месечния отчет.  Simple Smile
Не мисля, че са ти лоши резултатите. Гликираният хемоглобин до 5,7 е нормален за здрави хора, така че 5 си е нормална стойност. Кръвната захар сутрин на гладно, аз много пъти съм писала, че е възможно да е най-високата захар за деня. Особено ако се консумират повече протеини предходния ден и особено ако са през втората половина на деня. Изследванията на холестерола и триглицеридите са ти просто чудесни.
Щом и се чувстваш добре , а и намаляваш обиколки, няма какво да те тревожи.

# 393
  • Мнения: 2 461
Здравейте, дали може вашата рецепта за карфиолена руска салата, защото не я намирам? Благодаря.

# 394
  • Мнения: 10 256
Шоки, Кам разбрах за книгите. Ами тогава пак в dox-a ще качваме като има нещо интересно.

Кокиче аз забравих дали имаше някакъв здравословен проблем, ама да си кажа че и моята кръвна захар е почти на ръба, а сладко и тестяно не близвам. Защо и идея си нямам. Горната граница на лимита е 99, а моята е 98. Виждам че Кам ти е обеснила същото като и на мен тогава. А имам приятлка на която основната ѝ прехрана са вафли, солети, бонбони (и то дъвчащи), всичко пиещо се със захар и диетично – нейната кръвна захар е 77. Направо онемях като ми показа изследванията си. Е верно с висок холестерол е, но ми е интересно как захарта ѝ е възможно да бъде толкова ниска предвид 100% захарната ѝ диета.

Зизу рецепта няма предполагам. Правиш всичко като за традиционна руска салата, само заместваш картофите с карфиол.

# 395
  • Мнения: 11 737
Да, само картофите се сменят с карфиол.
Аз добавям и сварени яйца в руската салата по принцип.
Останалите продукти, които слагам са: шунка от бут, кисели краставички, сварени грах и моркови.
Сол, щипка черен пипер. А мъжът ми обича да си я подправя с пресен лимонов сок.

Майонезата си я правя с 2 яйца, щипка сол, лимонтозу и около 300 мл зехтин. В тесен съд или стъклен буркан слагам продуктите , слагам пасатора да опре дъното и включвам. С плавно движение отдолу нагоре на високи обороти за секунди е готова майонезата.  Simple Smile По-рядка ми се получава от купешката, но това не ми пречи в салатата.

# 396
  • SA
  • Мнения: 3 196
Вики, нищо чудно няма в това, че приятелката ти е с нормална крьвна захар. Вьзможно е да е генетично предразположена кьм добро усвояване и метаболизиране на вьглехидратите, което й позволява да приема повече от тях, без видими щети.
При всички положения обаче, без значение генетичните заложби, наблягането на вафли, солети и захар не е никак добра идея и с годините това ще се отрази на здравето й. Всьщност хората от този тип много по-лесно биха могли да поддьржат добро здраве и здравословно тегло до напреднала вьзраст, ако се хранят с естествени храни и избягват подобни произведения на хранителната промишленост. Факт е обаче, че тези хора, нямайки проблеми с теглото, си хапват щедро хамбургери, пици, торти , вафли а не наблягат на плодове, сладки картофи  и ориз, защото човек особено ако е млад и здрав, хич и не се замисля за здравословни проблеми, особено ако е с нормално тегло. Ама честно казано, отдавна престанах и да завиждам на такива хора, защото храната, с която се храня , ми е толкова вкусна и достатьчна, че просто не се нуждая от други хранителни продукти.  Simple Smile
Тези дни в различни сайтове постоянно попадам на препорьки на д-р Байкова за храненето по Коледа:
http://www.blitz.bg/news/article/240289

Та по повод на това се сетих за един познат тук, който много обича да изнася беседи по здравословно хранене. Човекьт тежи сигурно 150 кг, но се смята за експерт в храненето ( малко тип Мартина Вачкова). Последния пьт точно обясняваше, че най-вредното нещо е кожата на пилето, докато аз най-невьзмутимо нагьвах основно хрупкава кожа.  hahaha Личният пример си е важен.  Laughing

# 397
  • Мнения: 11 737
Кам, коментарите са по-забавни от цялата статия на "специалистката".  Laughing

# 398
  • Мнения: 10 256
ААА Кам-че   Heart Eyesаз за себе си разсъждавам само. Мъча се да приложа инфото което споделяме в реалността просто. Но не ми се връзва захарояден с ниска кръвна захар и моя случай. Затова се зачудих. Иначе въпросната особа е от тоя тип хора дето си казват абе аз да няма до сто години да живея. Всичко е бъкано с химия и така или иначе не може да се опазиш. Иска само да е по-слаба ама и така си се харесва. Хич даже не ѝ завиждам. Една камара диабетици и с наднормено тегло в джинса ѝ, не се знае на каква бомба със закъснител стои. Но то нали знаеш човек като се чувства в един момент добре и не му дреме, а разбута ли се едно нещо и почва да снове и да чете. Иначе и аз съм супер доволна от това което ям, че нямам хормонални разтройства, приключих един път завинаги с гастрити и язви, WC и то е по книга и т.н. полезности. Пия си вит. Д-то, вечерната иглика и рибеното масло. Сега от рак едва ли сме застраховани и едва ли някой е, но срещу всичко останало се надявам да сме направили правилния избор. Времето ще покаже. Като гледам повечето от вас са много търпеливи, обаче мен такива безхаберници много ме дразнят.

# 399
  • SA
  • Мнения: 3 196
Мер, наистина, че има забавни коментари.  hahaha
Ааа, Вики, аз си знам, че не й завиждаш на тази твоя приятелка. То на подобни хора завиждат основно такива, които хем обичат да си хапват сладко и тестено, но пьк пьлнеят от това ( моят мьж например  Laughing). А пьк формулата е : ядене на вафли , солети, захар + ниска крьвна захар = инсулин+инсулин+ инсулин. Е, тези инсулинови пикчета дьлго време може и да са малки, но с времето стават по-големи и по-големи. И така, докато се стигне до инсулинова резистентност - рано , или кьсно.
А при теб е обратния вариант - липса на вьглехидрати в храната = ниськ инсулин= свободна глюконеогенеза, която произвежда глюкоза за малкото части на тялото, които не могат без нея.

# 400
  • Мнения: 10 256
 Kam-че newsm51

# 401
  • Мнения: 6 346
Вики, приятелката може да е започнала да развива инсулинова резистентност и затова да има по-ниска захар. Имам една такава позната: години наред я чета (по форумите, защото лично не се познаваме) - храненето й беше изключително високовъглехидратно и не особено мазнинно, с много тестено и сладко, не само плодове. Тя е бивша спортистка и до 30-ата година или може би дори няколко години след това си беше висока и доста слаба. Започна обаче да напълнява - не прекалено много, пак си е добре, но тя самата се ядосва. Опитах да й обърна внимание, но тя каза: Ама моята кръвна захар е ниска, така че не мога да не ям въглехидрати. Rolling Eyes Тази ниска захар може да е била от висок инсулин, т.е. вече налична ИР, но още не диабет. Да, но сега е с гестационен диабет. Буквално е пристрастена към сладкото и наистина ми става жал за нея, мъчи се точно като наркоман и не издържа много-много, ама това можеше да се очаква. Та и твоята приятелка не се знае в един момент какво може да я сполети.

Всъщност, като въведох стойностите в онлайн конвертор, нито твоята захар е висока (5,4), нито нейната е ниска (4,3). Така че ти нямаш никакви поводи за безпокойство, особено с оглед на начина ти на хранене Hug А приятелката да му мисли, защото едва ли ще има чак толкова голям късмет, че да може да продължи да се храни така до края на живота си без никакви здравословни проблеми.

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 08:06 от Cioccolata

# 402
  • София
  • Мнения: 3 290
Много ви моля за подправка за карфиолено пюре. Кимион ли да сложа?

# 403
  • Мнения: 6 346
Сложи подправките, които слагаш на картофеното. Според мен сол, черен пипер, може копър евентуално (т.е. който както обича). Аз харесвам сиренето като подправка за пюре Laughing

# 404
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз слагам само сол и черен пипер. И масълце разбира се  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт