Сърбят ли ви гърдите?

  • 8 589
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 027
Здравейте! И аз съм бременна, но сега не ме сърбят гърдите. В началото на първия триместър обаче и аз го имах този проблем, но за кратко и не беше много силно. Знам, че в 8 месец вече трябва да ги позагрубиш с кърпа зърната, ако искаш да кърмиш.
Апсолютно неправилно,ако искаш да кърмиш не трябва да си загрубяваш зърната.Мажат се с Лансинокс(не съм сигурна за името) само,миеш ги само с вода,за да не се изсуши кожата,без сапуни или шампоани.От загрубяването на зърната с кърпа се получават контракции и преждевремено раждане.
Аз това за зърната само съм го чувала, не съм го опивала още, но смятм преди да започна първо да питам лекарката ми. Защото и на мен ми звучи гадно. Бих ги мазала с нещо, но ако съм сигурна, че не е вредно за бебето.

# 16
  • Мнения: 8 505
Мне,нито гърдите,нито корема.

# 17
  • Мнения: 234
Моите и сърбят,и болят,а и корема ме сърби.Мажа се яко с разни кремчета-като са намазани не ме сърбят известно време.

# 18
  • Мнения: 3 042
ThinkingДа сърбяха ме , но нищо не съм правила.
[/size][/color]

# 19
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Сърбяха ме адски smile3511!Така ше чешех,че още малко и кръв щях да си пусна!Добре че като родих спряха!

# 20
  • Мнения: 4 187
През бременноста не си спомням много добре , но май ме сърбяха, докато кърмех също, сега от време на време пак ми се случва  Confused.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Мен през бременноста не са ме сърбяли,но докъто кърмех-ужасно много!Чак през ноща съм се събуждала да се почесвам Laughing

# 22
  • Мнения: 1 934
На мен лично не ми се е случвало но знам че когато те сърби кожата после започва да се цепи мажи се с някакъв мазен крем.

# 23
  • Мнения: 410
Здравей,
ако се порастърсиш с търсачката,ще намериш какво са обсъждали майките преди време,доста има написано по тази тема Simple Smile
Аз докато бях бременна ме мъчеше същият кошмар #Cussing out,бях като крастава Mr. Green Всичко се започна от бедрата,после корема,гърдите и накрая цялото тяло #Crazy По цели нощи се чешех като че ли са ме полазили хиляди мравки Sick Това е защото кожата се растяга.Но не се притеснявай,всичко ще свърши като родиш newsm44
Леко бременеене  bouquet

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Сърбяха ме, и коремът много ме сърбеше; на моменти откачах, но лсед като родих, сърбежите спряха Grinning Grinning

# 25
  • Мнения: 4 392
tsveti 7 e абсолютно права! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 43 904
Внимавай!Това е явен признак за предстояща поява на стрии.
Не си чеши гърдите в никакъв случай! Naughty
Мажи ги с много мазни кремове,масла ... Сутрин след ставане и вечер преди лягане.От редовното мазане,ще спрат да те сърбят.
Кожата ти в момента е прекалено опъната,поради нарастването на бюста.Помогни й да не се "скъса" , като не я дразниш допълнително.

Това за подготвянето на зърната е не само неправилно,но и може да предизвикаш рагади по зърната,които ще ти превърнат кърменето в Ад,дори могат да те откажат от него.
Природата си знае работата.Ти само и се довери и и помагай,без да и противоречиш. bouquet

 newsm10 - много точен отговор. А зърната мажи от 9 месец с лансинох. като родиш също - мн съм доволна от него Peace

# 27
  • Мнения: 5 103
Да сърбът ме.

# 28
  • Мнения: 2 672
зверски - не , чак толкова , но имаше моменти в които беше доста досадно .
Както и корема Crazy

# 29
Сърбяха ме много гърдите през първите три месеца а сега съм в 7 и от време на време ме сърби корема но от опит знам че след като родиш сърбежите минават
но ако кърмиш тогава пък започват болките в зърната аз единствено с Дефламол се облекчавах до някъде 

Общи условия

Активация на акаунт