Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Набори
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
135-149 от 740 отговора

Русе-Враца

Излязоха резултатите от олимпиадата по роден край .
Мони е с 50т и се класирахме за националната олимпиада Smile  Peace Party Party Party
Цитирай

И ние сме с 50 и 50 от рисуването, друго имаше ли  Embarassed
Цитирай

Русе-Враца

raja_nikol , честито ! Ами засега  само рисуване и роден край минаха ... януари математика ... успех!
Цитирай

София

И Ина е с 50, освен Аз и числата през януари, има и Аз и буквите на 19.03 Peace
Цитирай

Русе-Враца

да , ще го пусна на всичко,има желание детето........
сега прочетох в друга тема,но незнам до колко е вярно, точките от рисуване не се вземали под внимание а трябвало мах точки на 2 от другите дисциплини да има за да се класира на националното.... някой знае ли дали е вярно това?
Цитирай

у дома

сега прочетох в друга тема,но незнам до колко е вярно, точките от рисуване не се вземали под внимание а трябвало мах точки на 2 от другите дисциплини да има за да се класира на националното.... някой знае ли дали е вярно това?

Не,не е вярно-поне миналите години нямаше значение от кои състезания са 50 точки,трябваше само да са от две на брой...
Иначе като да не повярва човек и моето разсеяно човече е с 50 точки  Love
« Последна редакция: нд, 29 дек 2013, 22:32 от svetlaem »
Цитирай

От информацията на страницата на СБНУ оставам с впечатлението, че всички състезания дават право на класиране.

http://www.sbnu.org/tests.php

Светлето ме е изпреварила.  Very Happy
Цитирай

Русе-Враца

Благодаря ви за инфото и аз прочетох добре сайта им и от написаното там разбрах че няма значение важното да има 50т на 2 дисциплини...
Инъче за домашното през ваканцията имаме една книжка направена от госпожата, подарък към децата тънка е ... в нея има и по бел и по математика задачи от трябва да я напишем-решим за през ваканцията ,това ни е домашното.....  още малко и ще я направим.
Цитирай

София

Нашето домашно за ваканцията е това-госпожата уточни,че не е задължително,а за който има желание  Peace
http://vazovche.wordpress.com/2013/12/27/%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0% … B5-%D0%B8-%D0%B7/

Инъче за домашното през ваканцията имаме една книжка направена от госпожата, подарък към децата тънка е ... в нея има и по бел и по математика задачи от трябва да я напишем-решим за през ваканцията ,това ни е домашното.....  още малко и ще я направим.

Браво на учителите. Опитват се да ги ангажират с нещо интересно.
Светле, тези вторите диктовки май съдържат част от текстовете в буквара. Поне на тях ми приличат.
Синът ми от колко време чакаше да се наиграе с приятелите, а миналата седмица трима от общо четирима бяха болни. Вече, слава Богу, са здрави.
Засега ваканцията минава в игри навън, грижа да домашните любимци, майсторене на разни работи и писане на "книги". Първо щеше да е за зеления дракон -написа шест глави /три изречения глава и останалото гигантска рисунка/, после за петела красивоперко , а сега за мравояд. Пита ме за енциклопедиите трябвало ли да има глави, явно приключи с романите, почна енциклопедии Laughing
Давам му по една кратка диктовка и по няколко задачи.
Вчера ми отне близо 40 минути чудене как да му обясня решението на тази задача с материала от първи клас /защото той не се досети как да я реши/-  "Иван уловил риба. Главата и тялото тежали 8 кг., тялото и опашката 6 кг., а главата и опашката 4 к Колко кг. тежала рибата?". Накрая измислих с предварително уточнение главата, опашката и тялото от колко килограма са по-малко и заместване. Но ми е любопитно да дадете и други идеи или ако решите да изтормозите децата, досетливите от тях да дадат нова хрумка.
Браво на децата за постигнатите резултати на състезанието. При нас няма други, освен математически Smile
« Последна редакция: пн, 30 дек 2013, 07:47 от valerie »
Цитирай

София

valerie, aко мислиш, че е по-лесно за обяснение, може така: две риби( в условието са споменати точно по два пъти главата, тялото и опашката)  тежат  6+8+4=18 кг., следователно една риба ще тежи наполовина - 9 килограма.
Цитирай

София

desy_net , леле .... срам Embarassed Вярно, че е така в пъти по -лесно  Laughing аз как я усложних
Цитирай

София

Скоро и аз се се измъчих с една задача за прехвърляне на млеко в три съда( вече не помня условието). Една страница изписах, като пресипвах млекото от съд в съд, а накрая се оказа, че решението е на един ред. Very Happy
Цитирай

София

Изпуснах ви в новата тема.На дребното  дядо Коледа му донесе температура Sad Чакахме го няколко дена и от вчера е на АБ. За щастие не се чувства зле и отпаднал,но ни помрачи определено настроението по празниците и ваканцията. Нищо няма за домашно,а и още нищо не съм му давала допълнително.Днес ако  остане време ще му дам малко диктовки,че да не забрави как се пише Crazy може и малко задачки да му разпечатам,но не смятам да го тормозя повече.

Весело посрещане на Новата година и да донесе много здраве и усмивки на всички Hug
Цитирай

Моят е с 48 точки. Сега се сети да ми каже, че не му било стигнало времето да дооцвети нещо. Всъщност, ако знаех, че ще има толкова за оцветяване, нямаше да го пусна, а сигурно и той нямаше да иска да отиде. Голяма мъка е това оцветяване. Вчера сигурно 1 час се е мотал с едната мандала, която имаше за домашно. Не е оцветявал и една трета от времето, което е мрънкал: "Защо ми дават такива задачи... Много е глупаво да се оцветява" и прочие... мрън-мрън-мрън.
Иначе изкарахме няколко дни в игра с братовчедите, един ден в гората с приятели. За жалост в парка почти не са играли - нещо децата липсват.
Още два дена почивка и поне тренировките почват в четвъртък. Това продължително стоене вкъщи посред зима не им се отразява много добре. Само се драчат и карат. Поне сняг да имаше за пързалки, пък то само кал навън.
Цитирай

ston, оцветителските неволи на твоя син ми действат много успокоително, поне да знам, че не сме сами  Laughing

liani, бързо оздравяване и да си компенсирате помрачената Коледа с много весела Нова Година!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
135-149 от 740 отговора