На добър час в ПЪРВИ клас! - 6

  • 47 797
  • 740
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 3 610
Благодаря Hug

# 151
# 152
  • Мнения: 2 837
Честита Нова година, момичета! Здраве, мир и успехи да ни донесе!
Позамряла ни е темичката. Иначе моят син също е от неоцветяващите. Би предпочел каквото и да е друго пред това да оцветява. Но ми се струва, че това е една от причините да пише грозно. Ние всеки ден правим по една диктовка (с не особено голямо желание, но поне вече не се сърди№, задачи си решава сам, без да го карам.

# 153
  • Мнения: 5 940
Честита Нова година! Да сте здрави и весели.

# 154
  • София
  • Мнения: 3 610
За много години!Здрави,весели щастливи!
Ние мързелуваме активно,е аз с леки прекъсвания за да ходя на работа Mr. Green
Веднъж му дадох диктовка,сбърка само две главни букви-написа малки,а новогодишните късмети измисля и писа сам-без грешки.Вчера му дадох и малко задачки от сборника за бързоуспяващи ученици-затрудни се леко,явно му трябват тренировки в мисленето на по-засуканите задачи.
Цяла ваканция се чуди какво да захване да чете и си остана само с чуденето,започна една книжка за коледните чудеса,но като мина Коледа и загуби интерес Laughing

# 155
  • Мнения: 5 940
При нас любимото четиво е поредицата за Лили Чудото. Вчера изчете цяла книжка - "Лили Чудото в страната на динозаврите". Днес почна нова от поредицата- за пиратите.
Преди ваканцията му бях взела "Животът и приключенията на Робинзон Крузо", "Коледа с малкия Никола" и "Хора и разбойници в Кардамоновия град". И тях ги прочетохме, но децата бяха слушатели.
Занимава се с по-голямо желание по български, отколкото по математика. Решил си е, че се справя супер добре по математика и не му трябва никакво решаване.  Предполагам, защото училищните задачи са му много лесни и смята, че това е таванът.

Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 10:56 от valerie

# 156
  • София
  • Мнения: 7 242
Щастлива Нова и Успешна година и от мен!

valerie, браво на сина ти! Впечатлена съм - не са никак малки книгите за Лили Чудото и то за един ден! Моята още чете много бавно, има желание, но сякаш в усилието си да чете забравя какво е прочела. Така че все още основно аз чета.
В момента моята е на ски на Витоша, горе времето е разкошно, детето се забавлява добре, но според вас нормално ли е да има толкова домашни и кога се очаква да ги направи, ако използва ваканцията по предназначение (да почива, играе, спортува и от сорта):
по БЕЛ 53 стр. (малък формат) от учебна тетрадка по БЕЛ. понеже са ксерокопия, не мога да дам автори и издателство. Задачите не са трудни, има и за оцветяване, обаче 53 стр! На всеки 2 страници има по едно стихче или кратко текстче - трябва да бъде преписано т.е. около 26 преписа на кратки тектчета (примерно "Лила има бонбони. Баба Албена набра боб. Боре има балони. Бай манол бие барабан. Елена е на бал").
По мат. странно, но е по желание - до 30 и някоя си страница от учебна тетрадка. Разбира се го пропускаме, но и да имаше време, не бих искала да се прави - започва се от самото начало т.е. малко ми се струва като загуба на време.
По английски 49 реда поправка на сгрешени думи и изрази по диктовка (вярно, едричко пише детето, но това е убийствено скучно на тази възраст) и 18 страници (голям формат, няма за оцветяване) work sheets. На мен ми се вижда много за дете на  6г, а и не виждам как би могло да се съчетае с 9 дни ски и 3 дни семейна почивка. Или може би вече няма право на такива екстри  newsm78 Пък може и аз да бъркам и да жаля прекалено детето  newsm78

# 157
  • Мнения: 5 940
Лекси, той чете доста отдавна и затова е бърз. Проблемът при него е да се намери книга, която му е интересна. Преди време изчете така на един дъх "Невероятното лекарство на Джордж" и "Голямото приключение на малкото таласъмче" . Аз не го карам да чете. Той си рови из списания, книги, енциклопедии, чете си нещо, но рядко се заинтригува от книга до степен да я изчете цялата наведнъж.
С баща му тренираха бързо четене на субтитри по Коледа. Гледаха "Властелинът на пръстените". В поредицата за Лили Чудото има и много картинки.
Вашето домашно е чудовищно голямо   :roll:53 страници за десет дни ваканция, ужас. Някои учители като че ли нямат много реална представа кое минава границите на нормалното за възрастта.
Синът ми много иска да ходи на планина, но заради режима на брат му не тръгвам никъде сама с двамата, а баща им има много работа. От училище им бяха организирали и ски -лагер с учителя по физическо, и друг с този по карате, но детето каза, че чакал ваканцията да се види с другите си приятели. Ходят си на гости, излизаме като не е така мъгливо.

Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 12:47 от valerie

# 158
  • София
  • Мнения: 3 610
Лекси, на фона нашето липсващо домашно,вашето е наистина чудовищно.На моя и 1 ред не са им дали,не че е най-добрия вариант и това де,но...
Валери, Миши започна отдавна една от книжките за Лили чудото,но и нея заряза недочетена Rolling Eyes ,а на брат му  беше от любимите. При него "Непохватковците" и "Финдъс и Петсън" имат този грабващ ефект ,но се изчерпаха и сега търся с какво друго да го впечатля Simple Smile

# 159
  • София
  • Мнения: 6 140
За много години! Да са ни здрави първолачетата и да им спори!

ЛексиShocked при това количество домашни децата изобщо не биха почивали.  Rolling Eyes

 Моят също е от тези без домашни, но писахме малко диктовки ( от по 3-4 изречения) и малко упражнявахме четенето. Но пък се наигра, кара ски 10тина дни и е много доволен. Имам подозрение, че в понеделник ще срещна яростна съпротива от всички при воденето до съответните заведения.  Mr. Green

# 160
  • Мнения: 5 259
За много години на всички! Нека тази година да е много успешна за първолачетата Simple Smile

Аз няма защо да се обаждам изобщо. Домашната на Лекси ми се струва толкова много, че е без коментар. Но пък ако децата се справят, може би проблемът е в моя телевизор
Аз мисля да удължа на дъщеря ми ваканцията с още една седмица. От много пътувания като че ли повече се измори и едва сега, когато се прибрахме, вече се чувства видимо добре и си почива. Все забравям, че тя не е като мен. Аз обичам да пътувам и седенето на едно място го смятам за загубено време, докато тя много обича еднообразното ежедневие  Laughing

При нас ски училището го отмениха поради липса на сняг. Не знам дали на Витоша става за каране и дали се провеждат някакви ски-лагери въобще.

# 161
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами не се справя. Просто няма време. Преписите няма да ги прави, част от картинките оцветих аз. иначе другото е ужасно немарливо отметнато, но все пак направено Simple Smile. Не само ние сме притеснени от голямото количество домашни, говорено е с учителите и директорката, но няма голям ефект. Но пък децата ходят с желание и не се оплакват, явно се свиква...
allana, на Витоша работи само Лалето (с изкуствен сняг е). Затова няма занимания за начинаещи и малко напреднали. Всъщност някои училища занимават начинаещи на Алеко, но снега там е на преспи  Mr. Green
И аз мисля ще имам проблеми да заведа дъщеря ми в понеделник - не кипи от ентусиазъм Simple Smile още повече, че преди това трябва да й се вземе мярка за шини (с горни и долни е, едните загуби, другите са за 3-ти път за ремонт, а ги има от няколко месеца  Shocked) Има ли и други с шини и как успявате да ги опазите?

# 162
  • sofia
  • Мнения: 8 936
За много години, момичета!
Дребния се отдаде на тотален мързел. Утре заминават с класната за 5 дни на Добринище и на мен ми е притеснено, но той е ентусиазиран......само за не се наложи да се разхождаме до там, по спешност.

Лекси,това домашно е безумно количество......като се сетя баткото с какъм зор си написа значително по-малко от вашето домашно.

# 163
  • Мнения: 4 967
За много години! Да сте живи и здрави!
Изобщо няма да коментирам това количество домашни! Shocked При нас бяха по 3 страници по БЕЛ и Математика и по желание диктовки и допълнително задачи. Направили сме страниците, около страница и половина диктовки и толкоз. Мисля, че е достатъчно. Решавала е и малко текстови задачи в подготовка за състезанието по математика на СБНУ в края на месеца. На предишното не се справи много добре, което ме учуди, защото решаваше тестовете от миналите години с най-много по една грешка. newsm78
Лошото е, че тази ваканция свикна да ляга късно и съответно да спи почти до обяд. По принцип моите деца никога не са ставали по-късно от 8, но това се промени тази зима. Сега от утре ще бъде зор с малката, баткото е като войник, на мен се е метнал  Embarassed.
Починахме си добре, децата малко учиха, малко четоха. Аз работех от време на време. Не успях да ги заведа на кино, но ще го направим скоро. Предстои ни сватба на близка приятелка, малката ще бъде шаферка. Вече имаме рокля, вълнението е голямо, много е щастлива. Булката и шаферката са голяма любов. Сватбата е в провинцията и ще отсъстват от училище в понеделник, така че две седмици им се очертава дълъг уикенд. Laughing
Отсега чакам с нетърпение пролетната ваканция!

# 164
  • София
  • Мнения: 4 035
Да взема и аз да се разпиша Simple Smile Аз май противно на всички тук гледах всеки ден да прави диктовка, няколко пъти прави препис и всеки ден решаваше задачи. Цялото занятие се заключваше в около час на ден, разделено сутрин  и следобед. Не смятам, че и е изяло ваканцията, но пък не загуби тренинг, а и има доста добър ефект и в писането, и в четенето и в смятането. В началото си правеше домашното по математика, а като го приключи, почна да решава от сборници или миналогодишните тестове от Аз и числата, като този от 2011/2012 я вбеси максимално Mr. Green Иначе се счупи от игри, гостита, кино, подаръци и вече започна да иска да тръгва на училище. Не се уморява достатъчно и при все, че си ляга както си е лягала винаги около 21-21.30, не успява хич да заспи навреме и сутрин поспива до към 8, та ще трябва да влиза в график. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт