На добър час в ПЪРВИ клас! - 6

  • 47 796
  • 740
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5 259
ston, браво, май само твоят син е решил правилно 8-ма задача от децата в темата Simple Smile

На дъщеря ми ако някой и даде мандали да оцветява, ще я отврати от математиката  Laughing Готова е да изреши двойно повече задачи, ако това ще я спаси от оцветяване Simple Smile
Аз се надявам да нямат домашни за ваканцията.

# 121
  • Мнения: 22
весела ваканция и весели празници на всички

# 122
  • София
  • Мнения: 3 390
Благодаря, niky, весела и на теб и всичко най-добро за теб и близките ти! Peace
Аз мислех да дам почивка на моето момче през ваканцията и да не го занимавам с нищо, но госпожата им е дала да препишат всички уроци от буквара до там, докъдето са стигнали. Така че, ще има все пак учене по мъничко, но не е кой знае какво, де Wink .

# 123
  • Мнения: 8 228
Всички уроци от буквара  ooooh! - много ми се вижда.
Нашето домашно по български го разделих на 8 части, приблизително еднакви. Ваканцията е 16 дни, ще има за половината дни занимавка, другите ще са напълно почивни. Падат му се по около 8 реда дневно, не е толкова страшно.
По математика разпечатах няколко теми от сборника на Рухова.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 390
Да, ston. Може би, ако се разделят на дните, не е толкова много. Но понеже аз го занимавам през цялото време с допълнителни неща и ми се искаше сега да си почива  Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 5 940
Нашите нямат никакви домашни, записани от госпожата. Детето каза, че трябва да правят диктовки, но това не е отбелязано в тефтери, тетрадки и пр. Явно разчита децата да са запомнили и да информират родителите или е просто препоръка, а не задължително. По математика няма нищо.
Синът ми е на творческа вълна. Прави цял ден картички с латекс, борови иглички, орехови черупки, салфетки. Станаха много красиви. Той много обича да се занимава с подобни неща, но мен хич не ме бива в такива дейности и добре, че баба му е на гости. Предстои правене на фигури от брашно.
Мандали май никога не е оцветявал... Може пък да му хареса.
Домашните им всеки ден включваха и препис на уроците от буквара. Всичко вече са преписали, плюс написаното в тетрадките с таралежчетата-.
Дори и да му давам диктовки, няма да му отнема повече от 20-30 минути на ден, та ще има достатъчно време за дивеене.

# 126
  • Мнения: 5 259
Аз доколкото видях нямаме специални домашни за ваканцията, само нещата за довършване, които не са били довършени в рамките на деня, каквато е обикновено домашната.
Замислих се ако трябваше да пише по осем реда на ден, дъщеря ми щеше да изпадне в тежка депресия и да стигне до състоянието от миналата година - ни приема, ни предава, пълна апатия и нежелание за нищо. Браво на вашите деца, че издържат толкова на натоварване. Аз мисля до Нова година изобщо да не споменавам и дума за учене и писане. И без това не сме в София и не съм взела учебниците. А има огромна нужда да си почине. Толкова голяма, че обмислям да взема и дните от 6-ти до 10-ти януари и да удължим ваканцията. Само не знам дали имам право на толкова дни отсъствия по семейни причини. Върти ми се нещо от рода на три за учебна година, но май можеше и повече с разрешение на директора, трябва да проверя.

Весели празници на всички   Hug

# 127
  • София
  • Мнения: 3 390
Allana, сигурно има начин за повече отсъствия, защото ние цяла седмица ще бъдем на ски през януари и когато казах на госпожата, тя отговори, че няма никакъв проблем.

# 128
  • София
  • Мнения: 221
 
    Пожелавам на всички весели празници, а на децата ни приятна ваканция!

    За домашна работа през ваканцията Жожо има да напише няколко  упражнения по БЕЛ и няколко задачи по математика - не повече от обичайното домашно, което му дават през годината. При нас, първите два дни от ваканцията минаха в разходки и почивка, а след коледа с Жожо решихме, че ще правим диктовки, както и двамата с него си имаме игра - аз показвам някоя картинка от книжка, а той измисля и записва изречения по нея.

# 129
  • Мнения: 1 059
На нашите госпожата им казала да се упражняват да четат през ваканцията от буквара, защото наближавало състезанието по четене. Давам й да ми чете от непознат текст, тези в буквара ги е наизустила.
 

# 130
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Нашето домашно за ваканцията е това-госпожата уточни,че не е задължително,а за който има желание  Peace
http://vazovche.wordpress.com/2013/12/27/%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0% … B5-%D0%B8-%D0%B7/

# 131
  • София
  • Мнения: 4 035
Много ти благодаря, тъкмо ми бяха привършили текстовете до Т и се чудех какво да диктувам Simple Smile

# 132
  • Мнения: 17 982
Излязоха ли резултатите по Човека и природата?

# 133
  • София
  • Мнения: 4 035
Излязоха ли резултатите по Човека и природата?
Не още. 30ти е дата принципно, от рисуването ги качиха ден по-рано.

# 134
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Много ти благодаря, тъкмо ми бяха привършили текстовете до Т и се чудех какво да диктувам Simple Smile

Диктовки да искаш  hahaha Тези са ми останали от баткото,нямам спомени от къде съм ги сваляла,по всяка вероятност от блога на начално образование,но не ми се рови сега да търся линк.

Скрит текст:
Диктовка
лале, нали, луна, нула, елен
Мама е мила.

Диктовка
Лили, Лена, Лом, Нил
Лена има лале.
Има ли луна?

Допълнителен текст за четене
Лина и Малина
Лина мие малини и лимони.
-   Ела, Малина! Лимони или малини?
-   О! На мене – малини, а на Лина  - лимони.

Препиши изреченията:
Марин оре.
Нора мие марули.
Мира е уморена.
Лора е на море.

Диктовка:
мир, нар, рамо, рало, ръми, Мери, Ирина, Орлин
Марина има рана.

Диктовка:
Рени, Руми, Румен, Рила
Румен на Рила ли е?
Румен е на Рила.

  Препиши с ръкописни букви:

            Маймуна
 -  Марин има маймуна.
-   Маймуна ли? А не е ли немирна?
-   Немирна е, но е най-мила.

Прочети текста:
             Не лай, Рони!
-   Оле-ле, мамо! Рони ме лае!
-   Райна, Рони лае Нина. Ела, Рони! Не лай!

Диктовка:

ай, май, лай, най, лей, мий, айран

Райна е уморена.
Лейла, налей ми айран.

  Препиши с ръкописни букви:

Лейла
   Йори има маймуна. Лейла е мила, но е немирна. Йори мърмори:
 - Мирно, Лейла!


Диктовка:

Йори, Йоана, Йони
Ей, ела!
Йоана е у Райна.
Не лай, Рино!

Препиши с ръкописни букви:

                 На Рила
  Май е. Емил е на Рила. И Райна е на Рила. Емил намери минерал, а Райна намери малини.

Диктовка:

Райна има морена.
Нина е умна.
Мила има лале.

Препиши с ръкописни букви:
Орлин оре.
Лео не лае.
Миро е немирен.
Моли е мила маймуна.

Диктовка:
орел, ръми, алена, рали

Нели има лале.
Ани е уморена.
Мама мие Елена.

Препиши с ръкописни букви:
                На море
Милен е на море. И Райна е на море. Мина Румен.
-   Не е ли рано, Милене?
-   Не е рано, Румене.

Диктовка:
Мирела има лимони.
Емил има малини.
Рени има ролери.

Диктовка:
Баба мие риба.
Боби бере малини.
Бимбо бели банани.

Препиши с ръкописни букви:
поп, пън, поле, пиле, паун,
пипер, пара, пее, лепи

Има ли попара?
О, има пълнено пиле!
Мама пере пелени.

Диктовка:
Боби намери рапан.
Баба набра пелин.

Диктовка:
Пипи, Поли, Пена, Пепи
Баба Пена пере.
Поли е на Пирин.

Препиши с ръкописни букви:
На Пирин
Боби е на Пирин планина. Бере малини. И баба му е на Пирин. Бере пелин.
-   Бабо, има ли банани на Пирин?
-   На Пирин има малини и пелин, но не и банани.

Диктовка:
Пирин, Полина, Поморие
Боби е на панаир.
Пепа има лепило.

Препиши с ръкописни букви:
лов, лъв, вана, врана, вали, лови, време, молив, браво, Ивелин

Иван плува.
Ивайло е на лов.
Павел е палав.
Павлина вари боб.

Диктовка:
вар, вир, вила, новина, вуйна
Имаме нова вана.
Невена е на Пирин.
Иво намери невен.

Препиши с ръкописни букви:
Вела, Варна, Велина, Ванина
 Невена Велинова Иванова
Ивелин Иванов Иванов
            
При вуйна
Валери е при вуйна Вера. Вуйна му вари пиле. А Валери? Валери плеви пипера. Полива боба.

Диктовка:
Навън вали.
Павел е във Варна.
Вили е в Плевен.

Препиши с ръкописни букви:
Вела, Варна, Велина, Ванина
Невена Велинова Иванова
Ивелин Иванов Иванов

Препиши с ръкописни букви:
фар, фиба, филе, финал,
фирма, ферма, филм, фурна

Има ли вафли и фурми?
Рафаел е на фара.
Мариела, имаме ли фенер?
Велин е пръв на финала.

Диктовка:
Има ли вафли?
Варна има ли фар?
Валери е на финала.

Препиши с ръкописни букви:
Фани, Фори, Филип, Филипина
                 Флопи
   Филип има ферма. Фани е при Филип. Фани има маймуна – Флопи. Мила е, но прави бели. Първо лапна банан. Налапа фурми и бонбони. Преобърна фенера. Филип помоли Фани:
 - Ела и прибери Флопи!

Диктовка:
Фани има ферма.
Фори има мобифон.
Филип е на фара.


Препиши с ръкописни букви:
дом, дар, дъб, дума, дини, фиде, вода, диван, боде, падна, дебел
               Имен ден
    Андон има имен ден. Филип му подари домино и дебел пуловер. Владимир му даде делфин.
    Андон е доволен.

Диктовка:
Лъв дебне елен.
Не пий ледена вода!
Младен е роден в Пловдив.
Найден ми даде мед.

Препиши с ръкописни букви:
У дома
   Димо е у дома. Даде дума на мама да не лудува.
   По едно време дойде Диана. Подаде му домино.
-   Димо, да редим ли домино?
-   Добре, Диана.





Диктовка:
Диди, Дани, Дора, Даниела, Дарина, Дунав, Добрин

Диди ми даде плодове.
Дарина набра бадеми.
Димо ли плува в Дунав?

Препиши:
лимони, банани, малини, мандарини, фурми, плодове
Димо продава дини
-   Добър ден, Димо.
-   Добър ден, Дафина.
-   Дай ми две дини.
-   Едри или дребни дини да дам?
-   Дай ми две едри дини, Димо.
-   Добре.

Диктовка:
Диана има вафла.
Дебора е на море.
Даниел има банани.

Препиши с ръкописни букви:
той, пет, три, тел, пате, теле, торта
Антон, Анета, Петър, Натали, Димитър, Виолета, Латина
У дома
   У дома е топло и подредено. Валентина мете. Баба Петрана плете пуловер. Антон е на пода до баба. Мама прави торта. Във фурната е оставила топла пита и пълнен петел. На рафта има таратор.
   Вратата тропна. Тати Петър идва от работа.


Препиши с ръкописни букви:
той, пет, три, тел, пате, теле, торта, рита, лети, таван, монета, петел, таратор,
Антон, Анета, Петър, Натали, Димитър
Антон е вратар.
Мама прави торта.  

Диктовка:
Антон е вратар.
Дора има патета.
Дарина има лалета.
Димо рита топка.

Препиши с ръкописни букви:
Тони, Томи, Тина, Тодор, Теодор, Теодора, Тамара, Търново, Тетевен
Ние тренираме
-   Привет, Тони. Дойде ли Тодор?
-   Да. Идват Димитър и Петър. Отиваме да тренираме футбол.
-   Да дойде ли и Дани?
-   Добре. Да вървим.

Диктовка:
Тина е балерина.
Томи има мотор.
Тони, дай ми триона!
Тамара е от Търново.

Препиши с ръкописни букви:
зад, зъб, зар, ориз, този, завод, злато,
Боли ме зъб.
Борис е водолаз.
Роза има зелена блуза.
Тодор бърза за работа.
На небето има безброй звезди.




Диктовка:
зеле, зала, лоза, мазе, риза, ваза, зима
Лили бере рози.
Лазар е на пазара.
Мама е на работа.

Диктовка:
Зора излезе.
Зина пие боза.
Тереза полива зеле.

Диктовка:
кафе, кана, кора, река, ръка, коса, комар

Анка има малки котета.
Борко кара кънки.
Милка има кукла.

Барби
   Елка има красива кукла Барби. Подарък ù е за Нова година. Елка много ù се радва. Сресва русата ù коса. Слага ù панделки и колан.

Препиши:
   Събка има гълъб. Много е красив. Често каца на балкона. Тя го гали по гръбчето. Дава му трошици. След това гълъбчето отлита и радостно гука.

Диктовка:
Светослав има син молив.
Плавам с кораб по река Дунав.
Пловдив е красив град.
Радко пътува с параход.
Без труд почивката не е сладка.


Препиши стихотворението:
-   Крокодил, крокодил,
откъде си ти?
-   От Нил.
-   А с кого си тука, мили?
-   С група гладни крокодили.
-   Е, с късмет сте! В зоопарка
дават  всеки ден попарка.
-   Друга е храната наша,
но не искам да ви плаша.




Скрит текст:
  Бивол  във   вир                               Море  и  вана                               Вени  и  Вили                           Рибар  и  врани

Във  вира  има  бивол               Велин  е  на  море  във  Варна.     Вени  и  Вили,  Вили  и  Вени             Иван  е  на  вира.
А при  вира,  на  върба –          Има  вълни.  Велин   не  плува      рано   ранили,  брали  невени           Лови   риба. Но  има
врана.                                          а  е  във  вана.  И  Волен  е  н       Рано  невени   брали  и  вили             и  риба.  А  има  ли  
- Биволе, плува  ли  риба          море.  Плува  волно.                     Вили  и  Вени,  Вени  и  Вили.           врани,  има  и  бели.
 във   вира,  или  не  плува       Буйна  вълна   облива  Волен
- Врано,  врано !                          Нали  е  в  море,   а  не  във  
Рови  ли  бивол  във  вира,          вана !
риба  във  вира  не  плува.
          На  лов                                    На  фара                                           Фланели                                     На  финала

 Филип   е  на  лов.              Февруари е.  Има   бурни           Баба  е оплела  фланели.     Филип  е  на  финала.
 Рано  е.  Вали.А Фери ?     вълни.  Минава  кораб.              и  на Филип  и  на  Нели.     А  на  финала  -  балони,
 Фери лае  ли,  лае.              На  кораба  припламва               - Бабо,  а  на  Фани               фанфари.
 Филип има  вълнена          фенер.  Филип  пали  фара          фланела ?                               - Филип  е  пръв ! Пръв
 фланела.  Има  и  фенер.    Вали.  Но  Филип  е  на  фара.   -  И  на  Фани   баба  е         на  финала !  Браво  
                                                                                                      оплела.                                  Филипе ! Браво !
                                                                                                                                                    - А  Фори  не  мина  ли  
                                                                                                                                                     на  финала ?
- Мина, но  не  е  пръв.
На  финала  пръв  е  Филип.
       Лунатино                                 Додо  І                                       Дани                                   Тип-топ

Лунатино   е  робот.    Имало  делфин  на  име  Додо.          – Ало,  добър  ден.        Тип-топ  е  робот. Той  мете
Лети  до  луната  и      Додо  имал  дом  до  вълнолом.         Дани  ли  е ?                  и  плете. Тип-топ  прави  и  
 обратно.  Млад  е       Бил  добър  и  умен.  Умеел  да         - Да,  Добри. Дани е.     торти.  Води  пудела  Тото  
Лунатино. Лети  и      пее: „До, ре, ми, до-о…до-до…         - Дани, ела  у  дома.       навън.  Тип-топ  има  брат.
пее:  „Лунатино  е      Додо !”. Един  ден бурни  вълни        Имам  ново  домино.    Братът  на  Тип-топ  е  бил
робот.  Той  е  най-    пробудили  Додо. И  риби  и  миди    - Добре, Добри.             на  Луната.
добър   пилот.”           онемели.  Додо  бил  у  дома.               Идвам.
Лунатино  е  брат       Една  вълна  ударила  дома  му.
 на    Тип-топ.

        Зимен  сън                                 Додо  ІІ                                   Имен  ден                               Зима

 Спи  езерото  зимен     Помните  ли  делфина  Додо ?        Звънна  рано  телефон     През  зимата  и  звездите
 сън. А  по  леда            И  тъй,  една  вълна  ударила           и   разбуди  ни  дори.      зъзнат.  Луната  лази  по  
студът  рисува:             дома  му. Трепнал  вълноломът.      Пита  Зора  от  зори        небето.  Долу  е  езерото.
звезда  и  роза,  лист    Там  имало  дете. То  политнало       риза  ли  да  подари       Зимата  му  е  метнала  риза
и  пън. Спи  езерото    над  морето. Но  Додо  бил  долу.      или  роза  на  Антон.     от  лед.  Наблизо  мръзнат  
и  сънува.                      Поел  детето. Усмирил  вълните                                                брезите.  Пътуваме  по
                                       морето  пеело: „Додо… Додо…”                                               заледен  път.  По-бързо  на  
                                                                                                                                              топло ! По-бързо  у  дома !
       На  театър                            Симеон                                   Слон  и  балон                           По  телефона

- Ало,  Теди ли  е               Симеон  е  спортист.  През     Слон  се  подслонил           Слави: Самолет ! Самолет !
на  телефона?                     Ден тренира  на  стадиона.      под  един  балон.               Стефан: Само лед ли ? Само
- Да,  Анита. Теди е.         Симеон  е  атлет. Но  днес       Умен  слонът  бил -            лед  ли ?
- Теди,  ела  утре  на         е   студено.  Атлетите  са  в      имал  си  подслон.            Слави: Де  продават  сладолед?
театър. Имам  два              залата.  Само  Симеон  е         Но  дали  балонът  бил       Стефан: В самолет  ли ? В
билета.                               навън.  Той  е  упорит  -           подслон  на  слона -            самолет  ли ?
- Утре ли ?                         тренира. Здрав  и  силен  е      силно  се  надул. Бум !
- Да,  утре  от  пет  и         Симеон.                                   И  от  балона  -  ни  следа  
половина.  На  трети                                                           над  слона.
ред. Дават  „Дивите
лебеди”.
-Добре. Идвам. Но
първо ще питам  мама.


Вторите нещо ми се разместиха при копирането,но и така има доста,които вършат работя...

Последна редакция: сб, 28 дек 2013, 18:18 от svetlaem

Общи условия

Активация на акаунт