Имението Даунтън

  • 44 557
  • 725
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258

Downton Abbey

2010 / Великобритания
сериен филм

В главните роли: Хю Боневил, Лаура Кармайкъл, Джим Картър, Маги Смит, Брендън Койл, Елизабет Макгавърн, Мишел Докъри и др.

Сценарист: Джулиан Фелоус

Режисьори: Браян Пърсивал, Анди Годард, Браян Кели и др.

„Имението Даунтън” започва с новината за една от най-трагичните морски катастрофи – потъването на Титаник. На борда на смятания за непотопим презокеански лайнер смъртта си намира и наследникът на богатата аристократична фамилия Кроули – Патрик Кроули. Новината за неговата гибел бележи началото на драстични промени в живота на главата на семейство Кроули – Робърт Кроули, лорд на Грантъм (в ролята Хю Боневил), неговата съпруга Лейди Кроули (Елизабет Макгавърн), както и трите им дъщери. Богатата и аристократична фамилия живее в своето имение заедно с многобройната си прислуга, следвайки дългогодишните традиции и порядки. Време е обаче това да се промени. Време е в имението да пристигне новият наследник – Матю Кроули, далечен братовчед на семейството. Той идва в имението, за да предизвести необратимия ход на съвременната епоха, пропукването на установените йерархии и неизменните обществено-исторически промени.

„Имението Даунтън” е великолепен разказ, поднесен с изключително телевизионно майсторство – впечатляващ не само с пищната красота на епохата, която пресъздава, но също така и с брилянтната актьорска игра, интригуващия сюжет и палитрата от персонажи и сложни човешки отношения.

Сериалът влиза в рекордите на Гинес като най-високо оценения от критиците. Носител е на два Златни глобуса, девет награди Еми, а всеки епизод във Великобритания е гледан от впечатляващите над 10 милиона души. Успехът му обаче излиза много извън границите на Острова – сериалът е любим и на първата дама на САЩ Мишел Обама. Тя го харесва толкова много, че кани целия актьорски състав да посети Белия дом.

Герои
(в скобите са имената на актьорите)

Семейство Кроли
Робърт Кроли (Хю Боневил), граф на Грантъм   Лорд Грантъм, глава на семейство Кроли   
Кора Кроли (мом. име Левинсън) (Елизабет Макгавърн), графиня на Грантъм   Лейди Грантъм, американската жена на лорд Грантъм   
Лейди Мери Джоузефин Кроли (Мишел Докъри)   Най-голямата дъщеря на лорд и лейди Грантъм
Лейди Едит Кроли   (Лора Кармайкъл)   Средната дъщеря на лорд и лейди Грантъм   
Лейди Сибил Кора Брансън (мом. име Кроли) (Джесика Браун Финдли)      Най-малката дъщеря на лорд и лейди Грантъм
Вайълет Кроли (Маги Смит), Вдовицата графиня на Грантъм   майката на лорд Грантъм   
Матю Реджиналд Кроли   (Дан Стивънс)Вероятният наследник (трети братовчед) на лорд Грантъм; бивш адвокат, по-късно съсобственик на имението
Изабел Кроли   Майката на Матю (Пенелъпи Уилтън); вдовица и бивша мед. сестра   

Персонал
Чарлз Карсън (Джим Картър) Иконом
Елзи Хюз (Филис Лоугън) Икономка
Джон Бейтс (Брендън Койл) Камериерът на лорд Грантъм
Томас Бароу (Роб Джеймс-Колиър) Първи лакей
Ана Мей Бейтс (Джоан Фрогат) Главна прислужничка
Берил Патмор (Лесли Никол) Готвачка
Дейзи Мейсън (Софи Макшера) Помощничка в кухнята
Мозли (Кевин Дойл) Икономът и камериерът на Матю

д-р Ричърд Кларксън (Дейвид Роб) Доктор

Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 10:36 от Кюриосити

# 1
  • Мнения: 258
Аз лично го очаквам с интерес.  Peace Заповядайте на премиера!  bowuu

# 2
  • Мнения: 2 757
И аз, и аз!  Laughing

# 3
  • Мнения: 5 462
Благодаря за темата !!!
Досега търсих тема за този толкова нашумял сериал .
Дано ми хареса , ще следя темата .
Който го е гледал , нека сподели нещо . Praynig

# 4
  • Мнения: 3 241
Тук има тема за гледащите го от торенти.
Вече сме на 4ти сезон.

Страхотен е сериалът, надявам се, че и с дублажът са се справили добре.

Приятно гледане на всички Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 120
 Изгледах четирите сезона в тридневен маратон. Чака с нетърпение коледния епизод. Пристрастяващ сериал, но се страхувам, че дублажът ще вземе от чара му.

# 6
  • Мнения: 5 462
Тук има тема за гледащите го от торенти.
Вече сме на 4ти сезон.

Страхотен е сериалът, надявам се, че и с дублажът са се справили добре.

Приятно гледане на всички Simple Smile
Къде е това тук , неможеш ли да дадеш линк към въпросната тема.
Лично аз ще следя тази тема , защото съм тепърва гледаща този сериал.
Но би ми било интересно да разгледам и въпросната друга тема?

# 7
  • Мнения: 3 241
Не ми се караш надявам се? Simple Smile

То не е една тема.
Отделна тема има само за четвърти сезон.
Другите са смесени в почитатели на исторически филми

# 8
  • Мнения: 2
Няма търпение до довечера, още около 2 часа   Flutter

# 9
  • Мнения: 2 757
Аз смятам да го следя по Нова, но ако се запаля сигурно ще го изтегля от нета, защото не съм от най-търпеливите. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 5 462
Не ми се караш надявам се? Simple Smile

То не е една тема.
Отделна тема има само за четвърти сезон.
Другите са смесени в почитатели на исторически филми
Дай ми нея , без знаение че е 4 сезон.
Не ти се карам споко , аз така си говоря. Peace

# 11
  • Мнения: 31 165
Ще го видя този сериал. Дано ми хареса!

# 12
  • Мнения: 258
И една анкета за тестване на нагласите. Активна е за 7 дни с опция за промяна на мнението.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 427
Любим сериал Heart EyesИ аз се надявам да се справят с дублажа Peace

# 14
  • Мнения: 1 972
Запис от мен Peace Мисля да го гледам.

Общи условия

Активация на акаунт