Първо ядене преди закуската "попара" плод/банан, ябълка/?

  • 815
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Какво ще кажете за това, мами? Ще ме линчуватели? Или има мами които правят като мен! До скоро сина ми всяка сутрин около 6ч. пиеше около 150-180 мл. адаптирано мляко с Нутрилон. Реших и му го спрях! Свикна с това! И по принцип следващото му хранене беше към 8ч, някакъв плод пресен му давах- я круша преди, сега вече предимно ябълка или банан.
И след това към 9-10ч. попара.
Сега направо започвам с плода в 8ч. Просто му пропускам млякото в 6ч.
Има ли други мами които правят като мен?

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Защо реши да му го спреш млякото? Децата имат нужда от мляко и на 11 месеца Wink
Аз лично не съм го спряла, поне до годинка ще давам, а и по-нагоре.
Плод толкова рано сутрин не давам, защото малкият си разваля яденето така и след това хранителният режим отива "По дявлите" Peace

# 2
  • Мнения: 5 577
Щом неиска, не го храни рано - да свиква да закусва към 8, точно така мисля, че е правилно.  Peace

# 3
  • Мнения: 46 429
Детето ли не иска или ти нарочно не му даваш? То е на годинка, нали?
Дъщеря ми изпива по 400-500 мл. Нестле джуниър на ден, според мен от толкова се нуждае дете на нейната възраст, освен останалото (при нас то е обяд, следобедна закуска и вечеря). Часовете си ги избра тя- сутрин 8 ч. и вечер 23ч.
Ако го махаш това сутрешното, намери му място през деня или не искаш да пие мляко?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
По принцип не трябва да му спираш млякото до 1 година,но щом си решила ,не почвай с плод ,а давай направо попарата в 8,00ч.,плод може след това,ако не издържа до обеда.

# 5
  • Мнения: 3 042
Rolling EyesМоят син сам се отказа от сутрешното мляко още на 10м. Ядеше направо в 8-8:30 каша / попара изобщо не искаше да яде/.
[/size]

# 6
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Моя също сам се отказа,става 8-8,30 и закуска,АД давам вечер

# 7
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И моята дъщеря отказа рано АМ.Давах й първо попарата и после между закуската и обяда плод,зеленчук или кис.мляко.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Попара по добре да дадеш, като първо хранене, а м/у храненията дай плод

# 9
  • Мнения: 27 524
Аз правя нещо подобно,но донякъде набавям и част от АМ-то - мачакам круша,ябълка или банан с пасатора  (редувам ги) и после слагам 100мл вода и добавям инстантна млечна каша (бананова),докато стане гъсто и така го давам с лъжичка.Много се харесва и като давам само АМ,се муси,освен ако не е много гладен.Пробвай така,по този начин не изключваш напълно млякото,от което наистина имат нужда,а пресен плод пак даваш.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 713
Попара по добре да дадеш, като първо хранене, а м/у храненията дай плод
И аз така мисля.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт