PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 3/

  • 68 949
  • 726
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Добре дошли в третата тема за  козметика Фитокод, която доказа, че и на българска почва може да поникне нещо иновативно и полезно за потребителя, въпреки бюрократичните спънки на институциите, високомерието на търговските вериги и предразсъдъците на малките магазини.
Кратко лирическо отклонение:
Скрит текст:
В средата на 90-те книга на почти неизвестна шведска авторка става бестселър в Европа без традиционните ПР кампании,  а като е препоръчвана от читател на читател.
С Фитокод нещата се развиват аналогично – информацията се разпространява предимно от потребителите.
Какво е характерно за Фитокод :
- съдържа :  патентовани активни съставки от растителен произход и формули със сертификация ECOCERT.
-  не съдържа: синтетични оцветители, петрохимикали, фталати, парабени, сулфати, съставки от ГМО, наноматериали и от животински продукти.
Към момента самата козметика не е сертифицирана, което лично за мен е плюс, защото едни сертификат неминуемо би се отразил и на цената, а не би могъл да ми даде повече увереност за натуралност, безвредност и ефективност.

През 2013г серията   RedAut за чувствителна кожа спечели трето място в категорията”Природни продукти” – „най-иновативен продукт " на BSB Cosmetic /предишната година този приз е спечелен от Веледа – фирма с 90 годишен авторитет в областта на натуралната козметика/

Официален сайт . Тук може да разгледате и да поръчате продуктите на Фитокод.
Всеки може да поиска тестери на посочените в сайта телефон и e-mail.

Магазини, в които се продава козметиката
 

предишните теми
първа
втора

Второ лирическо отклонение Mr. Green /към създателките на серията/
Скрит текст:
Юлия и Маргарита, за мен е удоволствие да ползвам продуктите, които създавате. Вярвам в професионализма ви и в коректното ви  отношение към потребителите.
Знам, че имате готови няколко нови формули и искрено се надявам да се появи поне една на пазара през 2014.

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 11:28 от bubanka

# 1
  • Мнения: 179
Да се запиша в новата тема с един въпрос към FDA:
Кой от двата крема  - крем за лице против стареене с матиращо действие и крем Red Out - има по-силно изразено анти ейдж действие и е по-ефективен в борбата срещу остаряването?
Питам, защото на няколко пъти се коментираше в темата, че крема Red Out съдържа съставки с анти ейдж действие. На мен матиращия крем против стареене ми е любимия / поне 5-6 опаковки съм изхарчила/, но и Red Out ми хареса и бих си го взела пак, въпреки, че нямам червенини по лицето, но ми е приятен за ползване и сега чудя кой от двата да е следващия.

# 2
  • Мнения: 1 203
Така... аз вчера си получих пакетчето, пробвах 2 продукта и ще си дам мнението Laughing.
Не мога да кажа, че съм доволна... просто съм много доволна Heart Eyes. Пак ще кажа, че съм давала по 200лв. за кремчета/Ланком, Есте/, били са ок, докато ги ползвам и толкоз. Това, което виждам тук са коренно различни от стандартните/такива, с които съм свикнала/ формули, леки, ефирни, небъкащи от масла, силикони и миризми. В началото има розова нотка, но бързо изчезва- при мен това би било проблем, понеже недолюбвам миризма на роза. Друго- невероятна попивателност, просто кожата се насища с полезности, то се усеща Flutter. Ползвах околоочния и матиращия, ще минат поне 3-4 дни докато свършат дозите и премина към редаут. Искам да тествам едно по едно, за да преценя кое е моето.
Не мога да изразя позиция относно дрогерията в П-в, съгласна съм и със CI, и с Pergola. Не искам да оставаме съвсем без аутлет и директен достъп, но и не обичам патици да ме правят на калинка Naughty
Благодаря на ФДА от сърце  bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Благодаря за новата тема!   bouquet  Иска ми се да пробвам продуктите за коса  Blush , ако има мостри ще се радвам да получа след НГ.

# 4
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Благодаря за новата тема!   bouquet
Харесвам продуктите за лице, но с тези за коса (по-специално шампоана) не се разбрах. От душ гела също съм доволна - ползвам го и за децата.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 20 163
Здравейте момичета. Искам да попитам мога ли да си поръчам мостри на продукти за лице и колко е заплащането?

# 6
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Добре, че цъкнах на "Магазини в които се предлага козметиката", че да разбера, че и в нашия град се продава вече! Party Ползвала съм "Фитокод" преди две години и бях доволна. Откога се каня да повторя и все не ми се занимаваше с пощата. Много съм радостна от факта, че ще мога да купя продуктите не само онлайн. Simple Smile

Поздравления за създателките на тази козметика! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 249
Да се запиша и да попитам - какви и дали се очакват нови продукти през 2014 година?  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 203
Имам питанка, сестра ми е със суха кожа, дадох й мостра с околоочния, каза, че й идва някак 'постна', трябва й нещо по-мазничко. Аз обаче се чудя дали не е въпрос на насищане, ако продължи да го ползва дали няма да й пасне? Ако не, моля да ме насочите към примерно по-богат крем за лице, които може да се нанася и около очите Hug
Предвижда ли се разработка на серуми и маски?

# 9
  • Мнения: 6
Здравейте момичета. Искам да попитам мога ли да си поръчам мостри на продукти за лице и колко е заплащането?
Можете да поръчате мостри от всички продукти, които искате да пробвате и нищо не струва Simple Smile

# 10
  • Мнения: 20 163
Здравейте момичета. Искам да попитам мога ли да си поръчам мостри на продукти за лице и колко е заплащането?
Можете да поръчате мостри от всички продукти, които искате да пробвате и нищо не струва Simple Smile
Благодаря! Не мейла и телефона на сайта, нали?

# 11
  • Мнения: 3 495
Ползвам вече втора опаковка от крема Rеd Out, доволна съм и на този етап не смятам да го сменям. Понякога дори го използвам за околоочен. Имам също почистващия флуид от същата серия, измиващия гел, тоник 35 +, лосиона за почистване на грим - всички покупки бих повторила. Тези дни получих поредната поръчка от сайта и бях помолила за мостри на продуктите за коса и на крема за околоочен контур, но за съжаление получих само мостра на последния. Това малко ме разочарова, да си призная. Сега смятам да поръчам околоочния и втора опаковка от флуида.
В моя град има един магазин, в който се предлагат два-три продукта на Фитокод, но цените са силно завишени, предпочитам да поръчвам от сайта - дори с доставката ми излиза по-изгодно. А и в момента има намаление 15 % на всички продукти, така че ако ще поръчвате, сега е моментът Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 4
А за серията,която е за мазна кожа какво ще кажете,има ли някой който я е пробвал и доволни ли сте?В момента ползвам на хималая серията ама не съм очарована и се чудя дали да не пробвам тези

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Аз се чудя дали крема red out ще ми се отрази добре, нямам розацея, просто по някоя друга пъпка ми излиза . Само при розацея ли се препоръчва този крем? Стана ми интересно описанието му , там не е написано изрично за каква кожа е за това реших да си задам въпроса .

# 14
  • Мнения: 2 025
А за серията,която е за мазна кожа какво ще кажете,има ли някой който я е пробвал и доволни ли сте?В момента ползвам на хималая серията ама не съм очарована и се чудя дали да не пробвам тези

Моята кожа е смесена към мазна, най-вече в Т-зоната, и матиращият крем ми я изсуши. Усещах опъване и определено не ми беше комфортно, но това не означава, че и при теб ефектът ще е такъв. Най-добре е първо да пробваш мостри и след това да прецениш лично.  За съжаление, не се спогодих точно с този крем, но не съм се отказала от марката, затова се присъединявам към питането на aH~ .

Общи условия

Активация на акаунт