Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Zdraveite iskam da popitam kakvo predstavliava eldata? Niakakvo jitno rastenie li? Niakoi znae li kak e na angliiski? Su6to da pitam kakvo to4no e malca? Znam 4e mai e ot  e4emik ama ne6to izvle4eno ot nego li ili...?Za6to e sladuk... davali li ste go na va6ite beb4eta i za kakvo?
Edin vupros o6te kak da pozvolia prilaganeto na podpisa mi v profila mi? Markiram  "Da" na "Prilagai vinagi podpisa mi" no ni6to ne izliza?Ne6to drugo triabva da se pravi? Mersi!!!!
Цитирай
E mam4eta vijdam 4e 102 ot vas sa mi pro4eli vupros4etata i nikoia ot vas li niama niakakva ideia?Kakvo e Elda i Maltzov ekstrakt? Drugoto go razbrah ve4e Smile mersi!
Цитирай

Предполагам, че малцов екстракт е екстракт от малц! Shocked
А за елдата - зърнена култура:

Лечебните свойства на елдата са малко известни у нас, но широко използвани в Русия и Украйна. Там и децата познават така наречената черна каша. Заради особените й хранителни свойства и високото съдържание на енергийни вещества тя е наречена богатирска, а руските селяни са измислили за нея поговорката "Не е страшен студът навън, когато на котлона къкри каша от елда". Това растение се отличава с мекост, добър вкус, калоричност, като по този начин е пълноценен заместител на месото. Всичко това се дължи на наситените, лесно разтворими и усвоими белтъци в елдата, на нейните диетични качества, съдържанието на желязо, кобалт, калий, фосфор, йод, мед, цинк, бор и други микроелементи. Витамини от група В, лизин и метионин в елдата са повече отколкото в останалите зърнени храни. Голямото количество желязо, което съдържа тази култура, позволява елдата или гречката, както я наричат руснаците, да се използва за лечение на анемия. В състава на елдата влизат и органични киселини - лимонова, малеинова, ябълкова, както и много фолиева киселина, която стимулира кръвообразуването, повишава издръжливостта и съпротивителните сили на организма към много болести. При покупка на зърно от елда най-добре предпочитайте сурова, която е с бледожълт цвят. Зърното, преминало високотемпературна обработка и престояло известно време, губи свойствата си и се превръща просто в строителен материал без акумулация на жизнена сила.
Цитирай

Варна

Ако не се лъжа имаше във форума за кърмене инфо.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Елдата е растение, несъдържащо глутен, не знам кой разред и прочие е Smile
Използва се за варива, например като овеса, но има малко специфичен вкус и не всички го харесват. Нарича се още 'гречка', което е руското му име. В Русия много я уважават и редовно закусват с нея. Подходяща за даване на малко дете 6-9 месеца, когато още не бива да яде глутеносъдържащи храни. Има Ядки от елда, и елда на зърна. Приготвя се с варене най-често. Туй то - толкоз знам.
За Малцовия екстракт не знам.
Цитирай
Много ви благодаря на всички за бързите отговори днес Smile ще се разтърси да прочета още по темата а ако някои има какво да допълни моля да заповяда Smile Само да попитам дали някой знае дали има готови каши от елда на някоя фирма по специално на Нестле? Също и дали е вредно да давам на 4 месечното ми момченце екстракт от малц?Аз го давам вече де, за регулиране на коремчето.Като се запече и много лесно се изхожда с него.Каза ми го педиатърката още даже след изписването ми го препоръчаха.Ползвала съм го 2-3 пъти но в последно време започна да има трудности с акането в смисъл не се изхойда всеки ден и започнах всеки ден да го давам.Педиатърката ми каза че не е проблем,че изкуствено хранените бебета се запичали често и че дори мога да го давам по 1 лъжичка с всяко хранене.За сега се въздържам на 1 л.на ден.Та за това питам как точно се обработва и какво съдържа ако някои знае защото мисля че пише че е направен от ечемик.За толкова малко бебе може ли да се дава ечемик?Е той го приема добре и не е имал проблеми.Благодаря ви!!!!
Цитирай

Bebi - Словенски детски храни
Млечни каши - мляко с ориз от 4 месец, мляко с банан от 4 ти месец, мляко с ябълка от 4 ти месец, мляко с лешник от 4 ти месец
Безмлечни каши - каши с елда, плодови каши, каши с лешник и шоколад.
Цитирай

Varna/Burgas

Zdraveite, mili mami.  Laughing Az lichno chesto prigotviam grechka u doma. Nashiat tati e rusnak i ot nego prihvanahme liubovta kam tazi polezna kasha. A na sina si Dani /kara 6-tia mesec/ davam kasha na Bebi - grechka sas sini slivi i iabalka. Zapochnahme ot vchera s tazi kasha, malko e osobena na vkus. Ot grechkata e, udria malko na pusheno. No e vkusna i Dani barzo, barzo ia izgaltva. Probvaite ia i vie Mishlence za svoeto bebe.  Love
Цитирай

ами ние имахме тема Кажете ми рецепти с булгур или елда, не знам как е наименованието на английски, дори там не съм я виждала, но в БГ се продава предимно в магазините за диетична храна, заместител е на ориза и аз я предпочитам в супа, но може и да се приготвя по всевъзможни начини, я попитайте рускоговорящите мами
Цитирай

елда на английски е buckwheat
Цитирай

в моя дом

От къде се купува тази елда, искам да си купя....... Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Цитат на: Bezhy

В големите супермаркети би трябвало да я има
Цитирай

продава се в магазините за диетична и здравословна храна
Цитирай

Бургас

Цитат на: Bezhy

По щандовете за диетични храни - аз от Била купувам - ядки от елда се води - заливат се с кипнала вода и са готови - само добавяш на вкус плодове, сирене, масло...
Цитирай

в моя дом

Благодаря Ви ще си купя да ги пробвам
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора