Мъфини - пеперудки

  • 12 020
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 116
Ето нещо лесно и интересно, особено за мами с малко по-големи момиченца, които искат да помагат.



125г меко масло
2/3 ч.ч. захар
2 яйца
1/2 ч.ч пр.мляко
1 и 1/2 ч.ч брашно
2ч.л. бакпулвер

Разбива се леко маслото, после се прибавят всички останали продукти и се разбива с миксер на бавна скорост докато стане еднородна смес. Пълнят се форми за мъфини и се пече на 180 С около 25-30 минути.
Разбива се една чаша сметана с малко пудра захар.
След като изстинат мъфините с ножче се издълбава капаче, така че да остане  цяло капачето, пълни се издълбаната част с разбитата сметана, капачето се реже на две и се слага върху мъфина като пеперудка, между крилцата се слага сладко от ягоди.
Поръсват се с малко пудра захар.

# 1
Много е красиво и сигурно е вкусно.Непременно ще пробвам-нищо че имам пораснало вече момченце

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Танита, не знам откъде ти идва вдъхновението, но както винаги творението е прекрасно.

# 3
  • София
  • Мнения: 378
Страхотни са  Simple Smile. А за колко мъфина стига сместта,че моята форма е за шест ?

# 4
  • Мнения: 1 116
Страхотни са  Simple Smile. А за колко мъфина стига сместта,че моята форма е за шест ?
Рецептата е за 12 стандартни мъфина, аз обаче направих 7 такива и 12 от най-малките.
Танита, не знам откъде ти идва вдъхновението, но както винаги творението е прекрасно.
Ами от ей тия двечките малки пеперудки вляво, дето само пърхат около мама и се радват на всичко което им правя, а пък вече искат и във всичко да взимат дейно участие. Едвам ги удържах да снимам, особено малката въобще не може да се въздържа, тя докопа мъфините още преди да са станали на пеперудки Simple Smile

# 5
  • Мнения: 81
а къде мога да си намеря такива формички? Те са хартиени нали?

# 6
  • Мнения: 2 040
А стават ли в купички за крем карамел ..(не алпака, а от йенско стъкло)?

# 7
  • Мнения: 972
Много апетитно изглеждат.  Heart Eyes
Може ли да се правят във формички за крем-карамел - стъклени?

# 8
  • Мнения: 5 873
Страхотно!Браво !

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мммм, колко вкусно изглеждат, а и като изпълнение не са трудни.
А къде може да си намеря в София такива чашки за мъфини?

# 10
  • Мнения: 1 116
Мммм, колко вкусно изглеждат, а и като изпълнение не са трудни.
А къде може да си намеря в София такива чашки за мъфини?
За съжаление не мога да кажа къде в БГ може да се намерят форми за мъфини, но със сигурност има, има доста мами които имат, да кажат те от къде са си ги купили. Вижте темата за силиконовите форми, мисля че има и такива за мъфини. Предполагам че може и в купички от крем карамел, чела съм из форумите мами които правят в тях мъфини. А хартиените формички се слагат в металната формичка и така се пекът. Мисля че дори и да се изпече в тава и да се изрежаш цилиндърчета с чаша пак ще е добре, важна е идеята за пеперудките.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Момичета, формички за мъфини такива къдрави, метални има по най0обикновените магазини за домашни потреби, няколко размера, продават се на бройка и струват стотинки. Хартиени формички съм виждала в Пикадили тук във Варна, предполагам ги има и из другите вериги супермаркети, гледайте на стелажите със парти джаджи - пластмасови чинийки, чаши, байрачета и прочее...

Танита, пеперудките са много хубави, ще пробвам белким Сиси изяде някоя, че хич не си пада по сладки тестени неща. Иначе редовно правя мъфини по твоя стара рецепта.   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 708
аз си купих от алуминиевите къдрави форми за мъфини, намазах ги с мазнина, сложих вътре и пекох, и залепна грозно..

в алуминиевите за крем карамел пак залепва, но с едно шишче бръкнах и обиколи тестото, стана по-сполучливо от къдравите, но на някои места залепна..

в крайна сметка всичко се изяде Embarassed

и стъклени имам, но не съм пробвала в тях

в Бонжур видях от силиконовите, но 40лв ми досвидяха страшно..

ПС. държа да уточня, че използвах друга рецепта от тема за мъфини

# 13
  • Мнения: 6 243
За формите за мъфини - малко инфо за София:

Форми за мъфини (метални) има в магазина на Солинген на Пиротска. Предполагам, че ги има във всичките им магазини -а з проверих само там. Цената е нещо като 22 лв. на тавичка. Размерите на тавичките са стандартни (събират се 2 във фурна), но са с различна големина на мъфините - има мини, стандартни и големи - като тарталети.

В същия магазин има и хартиени формички - като тези, които показв Танита, но цената е повече от мрачна - 7,50 за 12 кошнички. За сметка на това, като се разходи човек до един китайски магазин край Женския пазар, можеи да се сдобие с пакет от около 600 кошнички за 4,50 лв. Поне аз така направих. За разлика от немските, тия са само в един цвят - жълто, но пък вършат същата работа. Снощи ги пробвах, но не се сетих да ги снимам.

# 14
  • София
  • Мнения: 974

... За сметка на това, като се разходи човек до един китайски магазин край Женския пазар, можеи да се сдобие с пакет от около 600 кошнички за 4,50 лв. Поне аз така направих. За разлика от немските, тия са само в един цвят - жълто, но пък вършат същата работа. Снощи ги пробвах, но не се сетих да ги снимам.

А къде точно е този магазин, да изпратя да ми купят?
Аз за съжаление съм много далече, а много ми се иска да ги направя тези красоти на Tannita   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт