Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 фев. 2006, 14:42 ч.

Лекар или акушерка?

• 1 027
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
Мили мами, ще се радвам ако споделите мнението си по следния въпрос: мисълта , която ме терзаеше доскоро беше къде да родя. Най-накрая се ориентирах към Шейново, благодарение на мненията във форума. Сега обаче следва по-трудния избор: на кого да си платя: на лекар или на акушерка. В началота бях настроена да не плащам нищо, защото съм здравноосигурена и имам право на безплатно раждане. Сега обаче съм с друга нагласа. Искам да съм спокойна, че ще ми се обърне необходимото внимание и ще ме третират като човек. Та, дилемата е: на лекар или на акушерка да си платя?

# 1
  • пред компютъра
[size=10pt
] PeaceАко ще плащаш по-добре да е на лекар,  Naughtyама да е добър.
[/size]

# 2
  • Бургас
 Не съм от София , но етърва ми роди там, та лекарката и поискала пари - това беше май месец 600лв, като казала , че не били всичките за нея , а давала от тях и на екипа - тя роди секцио така че мисля че трябва да платиш на лекар

# 3
  • Габрово
Аз раждах в Шейново миналия март.Много съм доволна и от професионалното,и от човешкото отношение на лекари,акушерки,та дори и санитарки.Нямам познати лекари,нито връзки там,нито съм плащала.Ако искаш все пак да направиш уговорка за раждането,отиваш предварително в болницата,избираш си лекар и с него се уговаряш за размера на сумата.Той вече си събира екип.

# 4
  • Burgas
Лекар. Peace

# 5
  • София
Мнението ми е че ако раждаш секцио е по добре да си платиш на лекар ,но ако си нормално определено на акушерка . Поне аз така мисля да направя защото на 2 мои приятелки им се случи следната ситуация. Едната си плати на лекар уговори се с него ,но тръгна да ражда точно на нова година и въпросния лекар празнуваше на Боровец и така и не се появи 500 лева така си и останаха. При другата ми приятелка се получи така че когато тя тръгна да ражда и се обади на лекаря си се оказа че той в момента изражда друга жена която също му е платила и се получи няква тъпотия от сорта ,,кой предвари той завари,, А всъшност при нормално раждане всичко се прави от акушерката а лекаря само минава наглежда и те шие след това.

# 6
  • плевен
И аз съм за лекар  Peace

# 7
Лекар - защото в процеса на раждане може да се наложи секцио, а акушерката няма как да го напрарви.

# 8
  • между ада и рая
Аз раждах в Шейново миналия март.Много съм доволна и от професионалното,и от човешкото отношение на лекари,акушерки,та дори и санитарки.Нямам познати лекари,нито връзки там,нито съм плащала.Ако искаш все пак да направиш уговорка за раждането,отиваш предварително в болницата,избираш си лекар и с него се уговаряш за размера на сумата.Той вече си събира екип.
  Peace Peace Peace

# 9
  • Paradise
Искам да съм спокойна, че ще ми се обърне необходимото внимание и ще ме третират като човек. Та, дилемата е: на лекар или на акушерка да си платя?

Като си решила да плащаш, плати на лекар, но с твоето изказване за спокойствието и третирането като човек, искам да ти кажа, че и без да плащаш, ще те третират като човек!!!!!!
Не знам кой ти е втълпил разни приказки в главата, но аз не съм дала 1 лев на никого, родих без никакви уговорки и наистина се отнасяха с мен добре и ме третираха като човек.
Леко раждане  bouquet

# 10
И аз съм за лекар, не само защото в процеса на раждане може да се наложи секцио, но и за наблюдението след раждането.Определено докторът може да свърши и работата на акушерката.

# 11
  • София
На лекар,но внимавай с избора си.Ти каде ходиш на консултация?

# 12
  • софия
най-добре е да пускаш търсачка преди нова тема.
Ето, има абсолютно същата като твоята ТУК

# 13
Лекар Laughing

# 14
на лекар разбира се, акушерките не могат да помогнат ако имаш усложнения(недай си боже), те само ти казват как да напъваш

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт