Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 48

  • 49 034
  • 726
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 48

   

Правила на темата:
-Празни постове тип "запис","благодаря за темата", "да ви следя" се трият( както навсякъде във форума)
-Моля въздържайте се от постове изразяващи само възклицание от показан грим, нека постовете ни са конструктивни и полезни на останалите пищещи за да се учим един друг. Например може да обясните какво точно в грима и защо ви е харесало.
-Моля въздържайте се от по-подробни дискусии за продукти и ги пренасяйте в съответните теми, за да могат повече хора интересуващи  се точно от това да ви помогнат, а и да е по-лесна за намиране информацията завбъдеще.

Спазването на тези правила ще ни помогне да запазим темата максимално полезна и приятна за четене за  всички.


Предизвикателство!
по идея на Жаки°

На всеки 2 седмици ще имаме по 1 предизвикатетелство по зададена тема. Целта е да стимулираме креативността си и да развиваме уменията си.  Предизвикателството започва с предложения за тема. С анкета се избира най-популярната тема, която е водеща. Работи се по грима от всеки желаещ, резултата се изпраща на водещия който в края на предизвикателството оформя пост със всички участия.

Правила :

- На 1ви/16ти всеки месец се пуска обобщен пост със гримовете по предизвикателството за предния месец.

- на 1ви/16ти всеки месец могат да се дават предложения за запълване на анкетата.Темите от последната анкета се пренасят. Теми със значително по-нисък брой гласове отпадат. Нови предложения се приемат до запълване на 5те опции само.

- 2ри/17ти от всеки месец се гласува по анкетата с предложения за предизвикателство.

- На 3ти/18ти  от всеки месец се обявява новата тема за предизвикателство. Темата, събрала най-много гласове, става тема на конкретното предизвикателство

-Участва се със снимка и списък на използваните продукти на грим по темата. Не е задължително снимката да е на цялото лице, кроп на очи или устни също е напълно достатъчен. Моля участвайте само със снимки направени след обявяване на темата.

-Срока на изпълнение е 2 седмици, до 15ти или 30/31 на всеки месец.

-През тези 2 седмици по всяко време може да изпратите на ЛС на водещия предизвикателството снимки на грима + списък или снимка на използваните продукти. Когато срока изтече, водещия ще подготви обобщаващ пост  със снимките и прилежаща информация, за да е максимално прибрано и лесно за ориентация.
        -Моля организирайте снимките в албум и изпращайте линк към целия албум, за да  улесните вгаждането на линкове и разглеждането. Изберете една снимка, която да представя грима директно в темата и я оразмерете до максимум 400х600 пиксела(по-малък размер също е допустим), пуснете отделно линк към нея за да се включи като водеща снимка!
       - Ако се притеснявате от злоупотреби със нимките, добавете надпис със ник/име върху снимката. Ако не можете а искате снимките да са предпазени, помолете водещия темата изрично.  
       -Моля не публикувайте снимки по предизвикателството в темата преди да е изтекъл срока, за да не се влияем една от друга!

-Всеки етап от предизвикателството ще се обявява в темата от водещия, за да няма обърквания. Когато крайния срок за изпълнение наближава ще се пуска напомняне в темата.

Предизвикателство Арабска Принцеса
Предизвикателсво Амазония
Предизвикателство Любим Герой
Прдизвикателство бронзова Богиня
Предизвикателство Рок Звезда
Предизвикателство Кукла
Предизикателство Карнавалът във  Венеция
Предизвикателство Зелен Грим
Предизвикателство Коледен и Новогодишен Грим
Предизвикателство Зимна Приказка
Pin Up Предизвикателство
Предизвикателство Св Валентин
Предизвикателство Годината на Змията
Предизвикателство Грим на Любима кино звезда
Предизвикателство Пролетно Настроение
Предизвикателство Гейша
Предизвикателство Коралов риф
Предизвикателство Морски страсти
Предизвикателство Неонов грим
Предизвикателство Египет
Предизвикателство Фея
Предизвикателство Креативна Очна линия
Предизвикателство Хелоуийн
Предизвикателство Топла есен
Предизвикателство 5 минутен грим



Различните видове форма на очи и клепач и подходящо оформяне на грима

Скрит текст:
Пълният грим на око обикновено се състои от следните основни елементи: цвят, по наситеност близък до тона на кожата който се нанася на  целия клепач (без значение от цвета, синьо, зелено, кафяво - въпроса е като наситеност да не е много по-тъмен или светъл от тона на кожата). С по-тъмен цвят, който подхожда като цветова гама, подчертаване на горната линия на миглите, която във външния ъгъл се слива леко изтеглена със подчертаване на долната линия на миглите. По-тъмен цвят в извивката под костта на очната ябълка, образуващ формата V със подчертаването на горната линия на миглите. Цвят, по-светъл от избрания за основа на клепача подчертаване на зоната под веждата, над костта на очната ябълка.

В зависимост от формата на очите и клепачите, разположението на тези основни елементи може да се променя, така че да подчертава предимствата и минимизира недостатъците. Правилото е отново - тъмния цвят създава усещане за дълбочина и триизмерност, подчертава, а светлият - изпъква.



Нормални очи и клепачи - без силно изразени дефекти или особености на формата и чертите. Понасят най-много различни вариации за грим. При пълния грим се следват точно класическите елементи.

  Класическо опушено око




Раздалечени очи - всяко око е позиционирано непропорционално далече от основата на носа. За да се създаде оптична илюзия за приближаване на очите, външната V извивка се прави мъничко по-близо до клепача отколкото би се паднала естествено. Близо до основата на носа се нанася малко от тъмния ни цвят който се прелива много добре, за да даде малко дълбочина и скъси разстоянието. Избягва се слагане на светлия цвят в началото на очите.



Приближени очи - всяко око е позиционирано непропорционално близо до основата на носа. Най-светлия ни цвят се слага в началото на окото, както отгоре така и отдолу, за да изпъкне и уголеми зоната. Цвета за основа започва от около средата на клепача, а извивката с тъмно  се изтегля максимално към слепоочията.



Дълбоко разположени очи - очите са разположени навътре в кухината на очната ябълка, изглеждат като потънали в лицето, често клепачите са по-тъмни или има тъмни кръгове. Цвета, който използваме за клепача, се изтегля нагоре, покривайки част от извиката под костта, намалявайки усещането за потъналост, а тъмното ни подчертаване се изтегля над него, падайки се на най-изпъкналата част на костта на очната ябълка, потъмнявайки я ще се създаде по-плавна граница със потъналотта на окото.

Грим за дълбоко разположени(потънали) очи



Силно изразени клепачи -  тъканта, която покрива непосредствено окото изглежда като подпухнала. Могат да бъдат горен, долен и двата едновременно. Създават усещането за рибешки очи. За да се намали визуално, тъмния ни цвят се изтегля максимално върху целия клепач, а цвета ни за основа се поставя само в средата и се прелива със тъмния, който го обгражда.



"Паднал" клепач - тъканта, която покрива костта на очната ябълка, или самата кост, закриват клепача в някаква степен.  Засилва се подчертаването на линията на миглите, за да не се загуби окото. Подчертаването на извивката се изтегля към основата на носа, където обиновено клепача не е толкова покрит, и се прелива нагоре върху костта за да създаде изкуствена извивка.
Често се случва на други форми на окото със възрастта и отпускането на кожата.

Основи на грима при паднал клепач
Грим за паднал клепач
Грим за паднал клепач 2
Грим за паднал клепач 3
Грим за паднал клепач 4

Всичко за контурирането - как се ползва бронзър и хайлайтър

Полезни клипчета:


Ежедневен лек грим
Лек грим за специален повод
Уголемяване на очите(грим тип София Лорен)
Как да направим очите по-малки или по-големи
За какво се използват различните четки за грим
Как се поставят изкуствени мигли
Урок по контуриране
Как да поправим счупени сенки,пудри, руж

Плейлиста Основи на Гримирането
Плейлиста Сватбен грим
Плейлиста Грима на звездите

***

Вдъхновение
Вдъхновение
Вдъхновение
Вдъхновение

***

Бюти блогове на съфорумки:


http://www.dropsofrainbow.com/ - Блогът на Пух
http://idaandmakeup.blogspot.com/ - Блогът на Stardust
http://funnybunnyonallthingspretty.blogspot.com/ - Блогът на Rangua
http://maquilab.blogspot.com/  - Блогът на Hellinger
http://shiderova.blogspot.com/ - Блогът на Shide
www.theblackwidowsplace.com , www.tbwblog.com - Блогът на TheBlackWidow
http://lepidopteria.blogspot.com/ - Блогът на Lepidopteria
http://silvamakeupzone.blogspot.com/ - Блогът на Silva Zone
http://www.mybeautymadness.com/ - Блогът на  NovemberRain
http://blackheartedd.blogspot.com/  - Блогът на valea
http://eatlovemakeup.blogspot.com/ - Блогът на Elle-même


***

Тема 1  Тема 2   Тема3   Тема 4  Тема 5  Тема 6 Тема 7  Тема 8   Тема 9  Тема 10  Тема 11 Тема 12 Тема 13   Тема14
Тема15  Тема 16 Тема 17   Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21 Тема 22 Тема 23Тема24 Тема 25 Тема26 Тема 27 Тема 28 Тема 29
Тема 30  Тема 31  Тема 32 Тема 33 Тема 34 Тема 35  Тема 36    Тема 37  Тема 38 Тема 39 Тема 40 Тема 41  Тема 42 Тема 43 Тема 44 Тема 45 Тема 46  Тема 47

Последна редакция: пн, 30 дек 2013, 23:01 от MissNellie

# 1
  • Мнения: 31 154
Благодаря за темата!  bouquet
Момичета, на какъв грим ще заложите в Новогодишната Нощ?

# 2
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
На черен- опушен едноцветен грим по препоръка на Вержи. Simple Smile Ще лепна и изкуствени мигли с камъчета и напарво ще съм като свинче със звънче.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 176
Упси, първа.   Sunglasses

Незнам кой ги избира тези теми обаче последните 5-10 не са ми никак интересни. Нещо се позагуби идеята на това предизвикателство. Май е време да го съживим.  Hug

# 4
  • Мнения: 144
Благодаря за темата Hug
Новогодишният ми грим ще е розово-сив. Направих си такъв онзи ден с палитрата Princess на Pupa и се влюбих в него. Heart Eyes А и ще ми отива на роклята - розова с черна дантела.
densi, какъв ще е твоят? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 331
Новогодишен грим - най-вероятно като показаният в първия пост - златно и черно. Много добре ми се получава.  Flutter
Благодаря за темата.   bouquet

# 6
  • Мнения: 242
На черен- опушен едноцветен грим по препоръка на Вержи. Simple Smile Ще лепна и изкуствени мигли с камъчета и напарво ще съм като свинче със звънче.  Mr. Green

Ааа, не ти казах черен и едноцветен Mr. Green
Онзи от снимките във ФБ ми хареса, но ти казах, че според мен ще е по-добре ако не го издължаваш толкова навън и настрани, а по-скоро да го качиш леко нагоре в по-заоблена форма. Ако ще слагаш черен, поне сложи светличко във вътрешния ъгъл на окото или мацни лекичко нещо перленко в средата на горния клепач, за да изглеждаш по-свежа на фона на черното (ако е мат).
Но все пак аз бих предпочела нещо маааалко по-светличко, че черното ми идва по-хард, въпреки че много го харесвам за по-драматичен грим.
Черните сенки в комбинация с мигли с камъни е за някой клуб  или за еротична фотосесия-подарък за мъжо Mr. Green (мое мнение).
Вие къде ще празнувате впрочем?

Абе аз не мога да се обяснявам! Ей сега `Фащам самолета и пристигам у Америката Laughing

Черно-златният грим на снимката в първия пост между другото е супер! Пробвай някакъв негов вариант, ако не успееш да го направиш същия Peace

Аз няма за къде да се гримирам за Новогодишната нощ Tired Първо-защото едното ми дете от днес е болно и второ, защото както всяка година през последните 5-6 сме все у свекърва ми, семейно... И на всичкото отгоре обикновено заради децата си тръгваме 15-20 минути преди полунощ, за да не ни отнесе някоя пиратка. Така че направо ще сме си в леглата точно в 12ч. Confused

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
...Ще ти пиша на лични някой съвет за гримиране на такъв тип клепач, а ти прецени дали да го прилагаш или не.

И за мен ще  е интересно  Peace

Аз ползвам база - основно за "закрепване на сенките", за наситеност на цветовете и трайност  Peace

Check_Pease и Ателие ли ползваш без база  Rolling Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Благодаря за темата Hug

За НГ нощ за първи път се реших да използвам професионален гримьор.Не съм толкова добра колкото някой от вас/ вече си имам любимки сред вас Hug/,но от друга страна не по лично мнение се справям повече от много добре и не съм  ползвала до сега гримьор.
Сега обаче съм в дилема и безброй въпроси ми се въртят в главата дали да я оставя тя да прецени как вижда нещата спрямо тоалет и прическа  или предварително да и споделя своите предпочитания.?
Дали да е по тъмен и опушен грим, нюанса на роклята да присъства ли в грима,а дали да не е по светъл грим със ярко червило?
Така че ако изразите мнение и го подплатите и със снимков материал ще съм ви много признателна  bouquet

Много се вълнувам и за първи път съм толкова не уверена в това което искам Embarassed

П.П Цветът на роклята е Teal  много особено зелено,а аксесоарите в сиво.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Относно въпросите за лаковете от предната тема - разликата им от глос или течно червило е в това, че са с много покривен цвят, силен блясък, който се запазва часове наред и  плътна консистенция, която не се размазва, а стои фиксирано.
На повечето марки лаковете имат малко или повече недостатъци . Най-добри са на  YSL и Lancome.

# 10
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Пак не съм разбрала.  Mr. Green Ще сложа и нещо златно за акцент значи. Иначе миглите са много красиви и диамантите са черни и дискретно пробляскват. Не е нещо хард.
Ще празнуваме в домашна обстановка и си помислих, че мога да се направя на маскара.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 616

Незнам кой ги избира тези теми обаче последните 5-10 не са ми никак интересни. Нещо се позагуби идеята на това предизвикателство. Май е време да го съживим.  Hug

Всичко е от предложения тук или на лични за теми, и вече анкета. Ако някой има други идеи, давайте, всичките ще ги подменя.

# 12
  • Мнения: 242

Дали да е по тъмен и опушен грим, нюанса на роклята да присъства ли в грима,а дали да не е по светъл грим със ярко червило?
Така че ако изразите мнение и го подплатите и със снимков материал ще съм ви много признателна  bouquet

Много се вълнувам и за първи път съм толкова не уверена в това което искам Embarassed

П.П Цветът на роклята е Teal  много особено зелено,а аксесоарите в сиво.

Аз бих използвала зеленото само като акцент. Нещо такова:




Но със сигурност гримът ми в комбинация със свежата рокля и повода би бил тъмен и опушен с по-бледо червило.

Но тъй като не съм нито експерт, нито каквото и да било друго, принципно никога не си позволявам да давам съвети, защото моята представа за празничен вечерен грим е винаги една идея по-тъмна от представата на повечето жени. Било то заради самия повод, или заради изкуственото осветление, снимките и т.н. Така че приеми това само като лично мнение и виждане за нещата Peace

Пак не съм разбрала.  Mr. Green Ще сложа и нещо златно за акцент значи. Иначе миглите са много красиви и диамантите са черни и дискретно пробляскват. Не е нещо хард.
Ще празнуваме в домашна обстановка и си помислих, че мога да се направя на маскара.  Mr. Green

Давай смело тогава! Срази останалите с поглед Laughing Представям си те супер елегантна, с рокля с гол гръб, черно-златния грим и вдигната коса Peace

# 13
  • Мнения: 1 759
Здравейте.Влизам набързо само за съвет Blush Не съм решила категорично тоалета си за НГ,но май ще съм черно/бяла - изцяло черен опушен грим или?Мерси.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
За черно бял тоалет бих заложила на черна очна линия и червено червило.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт