поза на спане при бебето

  • 10 703
  • 21
  •   1
Отговори
Момиченцето ми е на 2 месеца и 3 седмици, от почти месец и половина спи по корем. Днес бяхме на профилактичен преглед при ортопед и той твърдо забрани спането на бебето в тази поза. Моля дайте съвет. В този сайт прочетох също и статии, че по голям процент от децата умрели от синдрома на внезапната смърт са спели в тази поза.

# 1
  • Мнения: 8 163
Нима то само се обръща? Струва ми се, че по-скоро ти го слагаш по корем.
А защо?

# 2
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Anonymous
Момиченцето ми е на 2 месеца и 3 седмици, от почти месец и половина спи по корем. Днес бяхме на профилактичен преглед при ортопед и той твърдо забрани спането на бебето в тази поза. Моля дайте съвет. В този сайт прочетох също и статии, че по голям процент от децата умрели от синдрома на внезапната смърт са спели в тази поза.


ти защо го слагаш да спи по корем???!!! когато се научи да се обръща нека си спи по корем.

# 3
  • Мнения: 1 655
Сама си си отговорила на въпроса. От ортопедична гледна точка спането по гръбче е по-доброто решеие. Така детенцето стои в естествената си 'жабешка' поза и няма опасност да си докара локсация или нещо друго на ставите. И да - има опасност от задушаване ако спи по коремче.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко, което са написали мамите по-горе е вярно и аз го подкрепам.Моят син също спи по гръб от самото начало - така и не успях да го държа настрани, както се препоръчва за първите седмици.Само за твое успокоение ще кажа, че по въпроса с отглеждането на едно дете има хиляди школи и например френската препоръчва именно спането по корем като най-физиолигичната поза за сън/поне така ми каза един педиатър, който е специализирал във Франция/!Ходи ги разбери тия лекари...

# 5
  • Мнения: 2 807
Цитат на: belinda
например френската препоръчва именно спането по корем като най-физиолигичната поза за сън/поне така ми каза един педиатър, който е специализирал във Франция/!Ходи ги разбери тия лекари...


така е дори и в Германия, но там пък и процентът на бебетата, починали от синдрома на внезапната бебешка смърт, причинена главно от спането по корем от най-ранна възраст(още първите три месеца като начин за намаляване на коликите) е един от най-високите.
Може да спят по коремче едва след 10-я месец.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 827
moq sin go slagax ot tri mese4na vazrast da spi po korem (otna4alo zaradi kolikite a posle zastoto taka mu xaresva6e) o do den dne6en taka go slagam kato zaspiva

# 7
Опитай това - изпий 1.5-2 литра мляко и легни по корем да спиш! Може би така ще разбереш как се чувства детето ти!....

# 8
  • Мнения: 166
zdravei goste,az imam bliznaci i mom4eto mi ot 2-ria mesec spe6e po korem i naistina mnogo hora mi kazaha ako ima vazglavnica da ia mahna da ne se zadu6i. Ido den dne6en /na 2g. i 8meseca /oste spi po korem, taka 4e ne se pritesniavai.

# 9
Благодаря на всички за споделеният опит. Наистина аз слагам бебето да спи по корем но след препоръка от лекар не ортопед, а невролог. Наистина бебето се чувства по добре в тази поза, когато опитах да я сложа да спи по гръб се събуждаше често и спеше неспокойно. Също в "Книга за майката" също се препоръчва бебето да спи по корем, явно този въпрос е доста спорен.

# 10
  • Мнения: 713
Тук препоръчват бебето да спи по гръб. Статистиката им показала, че след като са променили препоръката бебетата да спят по корем, рязко е намалял броя на бебетата умрели от синдрома на внезапната детска смърт.

# 11
  • Мнения: 3 394
в Англия искат да поставяме новороденото бебе само по гръб-друго нищо не признават

# 12
  • Мнения: 1 975
i na men sa mi kazvali che bebeto trqbva da spi samo po grubche, no moqta dushterq beshe mnogo uporita i samo se oburshtashe i orushtashe po korem.........  Rolling Eyes ........

# 13
  • София
  • Мнения: 2 827
e da vajno e da nqma vazglavnica kato e po korem makar 4e sina si spi vsqkak bez vazglavnica a i v qslata si spqt taka   Wink

# 14
  • Мнения: 277
Ще споделя моят скромен опит със спането на детето по корем. Първо смятам, че няма майка която от мерак си слага детето по корем да спи, нито такава която незнае предимствата и недостатъците на спането и по гръб и по корем.
Моят синковец от едномесечен в друга поза освен по корем не заспиваше повече от 20 мин. въпреки че приложих доста изобретателност и упоритост не можах да го променя и сега когато вече се обръща във всички посоки и сам си ляга по коремче.
При спането по корем детето никога не може да се задави ако не се уригнало след хранене.
Аз дори и след като се наям мога да спя по корем така че предполагам че както и при нас възрастните има различни пози сън тка е и при бебетата.
Истината е че и аз много се притеснявах в началото за тази поза на сън, но след доста консултации с ортопеди и педиатри вече мога да кажа, че детето те води при отглеждането му и всичко останало са голи теории.
Продължавай да си слагаш така детенце да спи, но бъди много по внимателна и го наглеждай често докато започне само да може да се обръща.

Общи условия

Активация на акаунт