Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Моят син е  на 9 месеца и не иска да яде сирене . Пробвах с попарка - така плака и се сърди , че се отказах да го мъча . Днес му натроших малко сирене
( обезсолено ) в любимото му зеленчуково пюре , а той така ме гледаше , като че ли кой знае какво му давам . В крайна сметка не го яде и го изхвърлих . Само да уточня , че и друг път съм опитвала да му дам с пюрето , но НЕ , не иска ! Какво да правя ? Лошо ли е за него , че не яде сирене ?   smile3506
Цитирай

София

Стига да приема достатъчно мляко-не виждам някакъв кардинален проблем. Пробвай по-нататък да му го дадеш пак. Може би ще го хареса.
А под "обезсолено" какво имаш предвид? Колко време си го обезсолявала? Аз лично държа сиренето във вода доста дълго-по няколко дни. Като гледам тук някои майки го слагат във вода по няколко часа и смятат, че вече е обезсолено. А по моите представи (те са си само мои, разбира се Peace) това не е никак достатъчно. Да не би да му е прекалено солено?
Цитирай

София

Ами , слагам го от вечерта и го давам на другия ден по обяд . Иначе мляко си пием - с него нямаме проблем .
Цитирай

Вече в моята си приказка...

Не му давай известно време. После пак опитай. Дано имаш успех!
Цитирай

София

Де да знам.... newsm78 За мен това не си е много обезсолено сирене. А някои марки сирена са си направо зловещо солени. Да не би пък да му се вижда солено на малкия?
Още нещо се сещам-попарата как я правиш? С чай, вода, мляко? Захар слагаш ли й?
Аз я правя с чай и слагам захар. Това + добре обезсолено сирене=яде попара с удоволствие Mr. Green
Цитирай

пред компютъра

Rolling EyesПробвай  да сложиш сиренето в кашата /киселът/. Моят син не искаше попара, в зеленчуковото пюре като сложех сиренето не си изяждаше порцията и започнах да му слагам сиренето в кисела следобед / тъй като не искаше попара и мляко сутрин ядеше каша, а следобяд кисел/ и го ядеше.  ThinkingНе бях чула за кисел със сирене, ама като само така го ядеше малкия...........  Peace Сиренето съм го обезсолявала във вода от вечерта за другия ден.
Цитирай

Густо майна филибето,слънце грее от небето

Пробвай пак след време.И моят не харесваше сиренето от начало,но след време му хареса.А сега така си го дъвче - натурално,без да съм го дробила някъде.
Цитирай

Paradise

Защо не пробваш да му сложиш извара в зеленчуковото пюре?
Цитирай

Варна

След няколко дена пробвай пак. Като не иска сирене, предлагай друга закуска - мляко с бисквити, кус кус.
Цитирай

Бургас

Ще ти кажа един трик правиш картофено пюре и в него слагаш сирене/ обесолено/ и малко масло и го пасираш така , че да стане еднородна смес така няма да разбере , че има сирене що се отнася до попарите и ние не ги ядем , реших за закуска да мъ давам каши или дуети с извара
Цитирай

SOFIA

Сиренцето за бебето обезсолявам като го нарежа на малки кубчета и ги сложа в кутийка с повечко вода.Водата сменявам на 1-2 дни.Така си карам цяла седмица докато свърши сиренето.По този начин става доста безсолно и Калоян не го усеща,защото и той е голяма претенция.
              Дано успееш да го излъжеш да хапне! УСПЕХ !!! feeding
Цитирай

София

Vivi , като теб я правя попарата - с чай и захар , но не я иска и както вече казах няма да го мъча повече . Ще обезсолявам повече сиренето обаче и ще видим . А идеята на Proletina ми допада много , ще пробвам с картофено пюренце . Иначе дуетите с извара ги яде , но аз се притеснявам , че много сладко хапва - каши , дуети , плодови пюрета ...  Rolling Eyes
Цитирай

Бургас

Аз също обичам обезсолено сирене и когато го сложа във вода я сменям поне 4-5 пъти на ден.Според мен става по-бързо,но все пак трябва да минат поне 2 дни,или другият вариант е да го пробваш преди да го дадеш.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Пипинка - спокойно де.
Няма нищо, че не яде сирене. Аз до 6-ти клас не близвах, а детето на моя приятелка е на 9г. и сирене не мож я прелъжеш да хапне.
Има хора, дето не го обичат.
Както има и такива, дето не хапват месо. Хора много, свят шарен.

П.П: сина ми пък не обича попара  Sick. Ама хич. Но сирене си яде. Най-вече от вилица, чисто и неизкиснато. Дунавия.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.