Малмьо – Копенхаген (разни)

  • 80 992
  • 554
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 525
Аз бях за автобусна екскурзия.
От ТА я отменят.

# 91
  • Мнения: 146
Много неприятно Sad Хващай самолета и заминавай Simple Smile

# 92
  • Мнения: 2 600
На самолет ли държиш да е?   Sad
Свободните места за "моята" свършиха, но гледам, че събират хора за 17 чавгуст - това беше една отложена юнска, където не се събраха достатъчно хора, аз даже мислех юни да се запиша, но августовската беше сугурна.
Има няколко туристически фирми, които предлагат Скандинавия. Ако е със самолет, може да има места Не се отчайвай.

# 93
  • Мнения: 2 600
Това с автобусните е кофти, понеже ако се запишеш напосоки, може и да не се съберат хора. Аз вече затова питам за потвърдени или понапълнени екскурзии. Хората от агенциите разбира се, ми се карат за подобно отношение, защото всеки изчаквал и искал на сигурно и така, хем имало желаещи, хем до последния момент не се записвали и екскурзиите се  проваляли.

Навсякъде казват. че има шансове и т.н., но аз от неприятен опит вече се записвам, само ако ми кажат че е потвърдена  (и пак треперя, да не ме прецакат отново).

Дано да си намериш свободно място, миаля че има шаносве още.

# 94
  • Мнения: 1 525
Когато се записвах, датата беше "потвърдена".
Имаше минимума туристи, необходими за осъществяване на екскурзията.
Ама днес ситуацията е друга.

# 95
  • Мнения: 731
Прясно завърнала се от Копенхаген. Честно, имах по-високи очаквания от града. Всички основни площади са яко разкопани и със строителни огради. Градят метро, което ще се завърши към 2018. Отнемат от чара на града. Изумена бях колко е мръсно. Че то София е далеч по-чиста. Хотелът ни беше централно разположен и по цели нощи се точеха пияндета по улиците с викове и крясъци.

А от колко отдавна мечтаех да отида там. Разбира се, има какво да се види. Но ако знаех за ситуацията в града, бих отложила пътуването си с няколко години.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Ави, би ли споделила кое в града най-много ти хареса и не бива да се прпопуска?
Аз съм на етапа, на който съм си извадила всичките забелрежителности и умувам кое да отпадне...
Пътуваме през септември.

# 97
  • Мнения: 731
Градът е лесен за обхождане - за няколко часа пеш може да обиколите всичко. Ако искаш, публикувай  списъка, който си изготвила. Колко време ще прекарате там?

На кулата на Парламента можете да се качите безплатно. С асансьор е. Има само към 40 широки удобни стъпала на края. Гледките са фантастични.

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 21:47 от Ави

# 98
  • Мнения: 1 243

noshtna_ptica, аз бих казала, ако имате само ден или два, задължително Кръглата кула (Rundetaarn), интересно е, намира се на хубаво място, гледката е страхотна и е отворено до късно + разбира се, Малката русалка. Останалото време прекарайте в разходки из града.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
За 4 дни сме, но първият ден е за Малмьо,Лунд и Хелзингберг /нощувка/. После продължаваме с Елсинор и 2 дни и половина остават за Копенхаген.
Ще ми се да видим и Фредеригсберг в Хилерод, но не зная дали ще успеем с времето.
На Тиволи също се чудя - колко време да му отделим за разглеждане без качване на атракциони? За протокола - без деца сме.
Чудя се дали да ходим в някой от музеите на открито - има и в Хелзингберг, и в Копенхаген. Никога не сме ходили в такъв музей и не зная дали си заслужава? И колко време да му отделим?
Четох, че в Rundetaarn пускат само в неделя, значи - ще пропуснем. Ние сме там в сряда и четвъртък.
А в кулата на парламента дали пускат и през седмицата? Нейното посещение не е ли обвързано с купуването на билет за Christiansborg? За него пише, че е отворен до 17 часа всеки ден без понеделник, но също се чудя дали ще имаме време за него.
Засега в задължителната програма /с посещение/ са ни Rosenborg Palace, Church of Our Saviour и тур с лодка. Имам 20-30 точки в списъка още, но за разглеждане отван. Кристияния ще я пропуснем, няма да остане време.
Ходили ли сте на безплатните турове с гид? Някакви впечатления? И колко е нормално да се остави на гида, все пак се е старал и трябва да се остави някаква сума?
Извинявам се за многото въпроси, но вълнението е голямо.  Grinning И голямо благодаря за отзивчивостта!  Hug

# 100
  • Мнения: 1 243

Rundetaarn e отворена всеки ден от 10:00 до 20:00. Може да разгледаш вътре, да се изкачиш догоре и да се разходиш по терасата, която е чудесна. Това, което е отворено само в неделя, е обсерваторията, която се намира на върха на кулата - цък.

# 101
  • Мнения: 731
Кулата на парламента не е обвързана с нищо друго. Има си отделен вход. Работи от 11 до 21 часа, освен в понеделник. Опашки нямаше. По десетина души видях няколко пъти минавайки от там. Има само проверка на багажа като на летище, но става бързо.

В Тиволи не сме били. За мен си е просто един луна парк. Няколко пъти минавахме отвън и ми бе предостатъчно.
 
Видях едно момче с чадър с надпис - "Безплатни пешеходни турове" в близост до Кралския театър в началото на Нюхавен. Не му ползвахме услугите, защото бяхме с екскурзовод. Но пешеходни турове сме правили в други градове в Европа и са полезни, защото освен разни факти за града, се добива представа за разположението на забележителностите. Наистина всеки оставя кой колкото иска. Досега са си заслужавали бакшиша.

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
scaramouche, Ави,    bouquet
Записвам кулите в "задължително"!   bouquet

# 103
  • Мнения: 166
Ние сме минавали през Тиволи, беше включен в паса. Като цяло приятна разходка, нищо особено, излязохме през срещуположния изход на парка. Всъщност, съоръженията не ми се видяха кой знае какво.

Препоръчвам един много прияте музей на кехлибара : http://www.houseofamber.com/uk/visiting-the-museum/. В хотела ни имаше картички за безплатен вход и се възползвахме. Намира се тоно в началота на Nyhavn.

Кристияния я отметнахме бързичко. Огромното ми любопитство се засити за има-няма 100м.

# 104
  • Мнения: 146
Момичета, току що запазих ето този хотел : https://www.wakeupcopenhagen.com
Намира се зад двореца Розенборг. Локацията ми изглежда ОК, дано да е така, че ще сме с бебето Simple Smile
Който е бил в Копенхаген вече да даде мнение Simple Smile Да го канселирам, докато може Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт