Най-после се разбрахме с гърнето!!!

  • 1 392
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407

Второ да кажа, че имам една приятелка, дето казва, че аз съм ЗАКЪСНЯЛА, щото сина ми е на година и 4 и още е с памперс.Да не говорим, че въобще не съм го мъчила на гърне.

Тя каза как като била с детето си в болницата (имаше проблеми с отделителната с-ма детето  Confused) и лекарката и се скарала КАК МОЖЕ ОЩЕ ДА Е С ПАМПЕРС  #Crazy А детето беше на година и 2 месеца тогава  #Crazy Та тя слушайки тази лекарка е започнала да приучава дъщеря си на гърне и според нея аз понеже съм закъсняла, после щяло да ми бъде много трудно..


Бубе, много е правилно е постъпила таз товоя приятелка, като е послушала лекарката. Аз, като майка на дете  с проблеми, не смятам за редно да ми се мъкне с памперс. Специалистите препоръчват махането му след годинка, горе- долу след като проходи. Въпрос на избор, все пак, и маалко усилие Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 615
И аз първо да поздравя успелите! Simple Smile
Сега искам да ви кажа и за моя скромен опит.Дъщеря ми я слагах от 9-10 месечна на гърне.И аз като някои майки си мислех,че колкото е по-малко детето и  се свикне на гърне,толкова по-добре.Да ,ама не!До 2 години нямаше никаква полза-ако я хванех,си ходеше в гърнето,ако не-в памперса и въобще не си казваше.Миналото лято обаче номерът стана-и това няма нищо общо с ранното слагане на гърне(само си мислех,че върша работа-дрън-дрън).Сега синът ми въобще не го слагам на гърне,ще си помисля лятото дали да не махна направо памперса,но няма да го мъча и да се напъвам с него ,и после да пляскам и викам за добре свършена работа.Когато си му дойде времето,ще сме вече само с гащи! Wink(е ,надявам се да е преди първи клас Simple Smile)

# 17
  • Мнения: 369
Първо браво за успеха  newsm10това си е голям напредък в развитието на детето .Аз мойта почнах да я слагам на гърне след деветия месец щом започна да си годи сама . според мен не  редно да се приучава по рано то още не разбира точно какво става и не са м у укрепнали достатъчно костите.А за памперса така се случи махнахме след 1г и 2м  Naughtyно беше лятото.Ако б еще сруг сезон щях да поизчакам поне за навън ,нищо че щеше да стане по голяма все пак няма голямо дете което да се напишква в гащите освен ако няма някакъв проблем. newsm03

# 18
какво да кажа аз след като моята хубостница е на близо 2и половина г и е с памперс.Не иска да го махне и това си е.Пикае до гърнето пикае и слага отгоре гърнето.Даже и в яслата не можаха да я отучат.Направо ме е срам да казвам на колко е и носи още памперс.Скаката нямах никакви проблеми.На две години махнахме и нощния.Но днес нещо и прищрака и цял ден стои и пикае на гърне.Като че ли и ска да ми покаже че тя си решава тези неща сама.

# 19
  • Мнения: 1 608
Ето как се научихме ние: Когато големият ми син стана на 6 м. започнах да го поставям на гърне. Всеки ден, веднага след всеки сън и всяко хранене върху затоплено гърненце,  на което няма никакви занимавки. Слагах го за не повече от 5 мин.  На 9м. вече знаеше за какво служи гърнето след като свърши работа отпълзяваше нанякъде. На 11-12м. започнахме да сваляме памперса за разходките навън, времето го позволяваше. На 1г.3м. започна да си казва и постепенно на 1г. 5м. остана само нощния памперс.
Знам че много сте прочели за това, но моят опит в обобщение е : съобразяване с възраста на детето, никакво насилване и поставяне без нужда на гърне.
Успех!

# 20
  • Мнения: 1 393
Честито!И блазе ти!Ние за сега не можем да свикнем с пустото му гърне Sad

# 21
  • Мнения: 1 608
Бубу, само спокойно и никакво насилване, всичко с усмивка и обясняване.

# 22
  • Мнения: 603
Поздравления!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт