Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора

Springfield, VA

Момичета, имам нужда от съвет. Преди година, когато сина ми беше бебе още, съм чела теми, от този род и имах желанието да затвърдя подхода към даден  проблем, така че като ми дойде до главата да знам как да реагирам. Сега обаче наистина ми дойде до главата,а прочетеното е само спомен..и то не много ярък.

По същество:

Сина ми е на година и 4 месеца. От известно време започна да рита топката, с която играе. До тук добре. Но след топката, той пренесе ритниците си върху кучето и върху нас (рита ни в глезените).Вдига краче и с един такъв тон, все едно ни наказва вика "на, на..." Shocked

Започна също да раздава и шамари.А всички занят, че аз не си бия детето.Нито пък някой друг го бие. Дори не  е удрян  Thinking И пак така, като налага вика назидателно "На, на.."

И много лошо като го гушкаш и току те плесне по лицето. Знае, че не трябва, щото като му кажа"какво правиш?!" и той вече разсърден и виновен, но после пак същото..

Също и скубе.хваща ме за косата и ме дърпа  Tired

Въпроса ми е такъв: какъв е правилният подход към тази деликатна ситуация? Трябва ли да му се казва, че така неможе?Да му се скараме. Или трябва да се остави без нищо да му се каже и да се подмине, понеже като знае, че така не може и ще го прави нарочно На пук?

Какво мислите?
И също, коя е правилната книга, която мога да прочета в тази насока?Ако не е Бг книга, а е Американска примерно, не е проблем, защото майка ми е там и ще ми я прати  Peace
Цитирай

След завоя в дясно

И също, коя е правилната книга, която мога да прочета в тази насока?Ако не е Бг книга, а е Американска примерно, не е проблем, защото майка ми е там и ще ми я прати  Peace

Препоръчвам "Secrets of the baby whisperer for toddlers"- Tracy Hogg
Много е говорено за авторката тук, мисля че я няма преведена на български
Успех!
Цитирай

Springfield, VA

Да, знам я. С една приятелка я четохме книгата и -Бейби уиспърър.Виртуална книга беше де.. Ще я поръчам на майка ми сега тази, да я имам.Дано ми помогне в правилния подход.

Все пак чакам мнения на мами, минали по този път  Confused
Цитирай

и аз харесвам трейси хог
бубе, погледни тук, когато имаш време
http://www.babywhisperer.com/smf/index.php?board=54.0

нейна книга преведена на БГ и аз не знам да има  Confused
Цитирай

Ами реагирай нормално, покажи му, че това, което прави ти причинява болка и не ти е приятно. Той не осъзнава, че ритането, дърпанито на коса и удрянето те наранява, ако не реагираш, няма и да рабере.

Цитирай

София

Бубе децата преминават през различни периоди по време на растежа си и това, което се случва с твоя син е съвсем нормално. Аз също като теб се чудех от къде тези бойни навици у големия ми син! Когато стана на година и 2-3 месеца започна да се бие и да посяга на всеки. Веднъж на пясъчника едно момиченце горе-долу на неговата възраст просто си стоеше до пързалката и гледаше децата, когато моя хулиган отиде до нея и й заши такъв шамар, че детето се преметна назад.... бях шокирана и изключително притеснена! Добре, че майката на момиченцето имаше по-голям син и знаеше за тези побойнически периоди. Това продължи известно време (3-4 месеца- не помня точно) и влязохме в собственическия период. Всичко беше негово! Не даваше на баба си (майка ми) да стъпва на килима, защото бил негов, та майка ми стоеше на паркета само, защото той иначе ревеше не на шега! След известно време дойде и стиснярския период- никой друг освен него не можеше да си взима банан или шоколад или каквото и да било! Като му купувахме чипс, от който обикновено ни черпеше, изведнъж започна да се затваря в стаята и скрит зад леглото си го изяждаше целия! След това всички периоди ни завъртяха по още веднъж, та... до сега- чудесно почти 7 годишно дете, което обожава малкото си братче и което, независимо, че вече не съм бременна, все още ми носи парченце от всяко нещо което са му купили баба, дядо или тати! Няма и следа от онзи хулиган, който се бие, всичко е негово и нищо не дава!
Важното е не само да кажеш на детето да не удря, а и да му обясниш защо! Моя син много го беше страх да не му потече кръв (и все още го е страх), та му казвах да не пипа ютията, например, защото ще го изгори и ще му потече кръв! Това му беше достатъчно- стои далеч от ютията, но ако му бях казала да не я пипа без никакви обяснения, той със сигурност щеше да пипне за да провери какво ще стане!
Когато ме удряше аз се правех, че плача и че много ме боли, а после бях сърдита.... той се гушваше в мен и след още 2-3 "разплаквания" на мама, той разбра, че не е хубаво да се удря!
Имай търпение, всичко това е част от развитието на детето и ще отмине бързо!
Успех!  bouquet
Цитирай

Стани, дръпни се от него и му кажи, че няма да седиш при него, защото те удря и хапе. За по-ясно кажи, че ще седнеш пак, ако те гали или си седи кротко.
Поне при мен е помагало  newsm78
Цитирай

Bath, UK / Варна

При нас този период закъсня, почти си мислех, че "моето дете не е такова"  Rolling Eyes  С тази разлика, че боят не е придружен от такова назидателно "на-на". Според мен това би трябвало да го е видял от някъде - тв, други деца, т.н.
Иначе за боя - Виктор го откри случайно и като се почна... Ритане, бутане, шамари. В началото беше безобидно и леко, на игра, обаче после загрубя. Според мене ни изпитваше докъде може да стигне. Освен това започна заедно с тръшкането и изпадането в истерии. Също така някои пъти е с цел привличане на внимание. Затова съм много внимателна като реагирам. Ако иска да му обърна внимание, не му се карам, и като седна до него, не ме бие. Ако пък се лигави, и ме бие, ставам и казвам, че се сърдя и ще си играе сам. Понякога му отвръщам на удара (с неговата сила и напълно безобидно), но да види, че е обидно.
Иначе Виктор съм го шляпвала по ръката и по пампата, така че знае що е то насилие. Знае също, че то се използва, когато нищо друго не помага - 100 повторения за нещо, с което може да се нарани примерно. Или си изпусна нервите, за съжаление. Знае също, че има бой на игра - борене, стреляне с пушки и т.н., когато всичко е наужким и се преструваме.
Според мен детето в момента не знае за какво служи боя, открил го е случайно, и го изучава. Сега му е времето да му се даде инфо що е то, кога (ако въобще смяташ) и как се прилага, с каква цел и т.н.

Така мисля аз.
Цитирай

Хващам ръчичката, с която удря/скубе/дърпа и започвам да милвам като повтарям 'о-о-о, мамо/тате/цветенце/книжке', абе който там е потърпевш. Гтвличам вниманието в момента, в който започне да буйства, с играчка, храна, телевизия, каквото дойде. И много говоря, клякам на едно ниво с него и говоря. Успех!
Цитирай

в гората

Незнам дали е правилно или не, но когато Симона почна да ме скубе я дръпнах леко за косата точно на същото място, където ме беше дръпнала и тя мен...

Погледна ме точно така #Crazy ..попитах я дали я боли и тя каза да....Тогава и казах, че и мама я боли и от тогава не ме е скубала.

Незнам дали при вас ще има ефект, защото всяко дете си е различно, но пробвай всичко възможно, което прочетеш или чуеш..все едно ще има успех Peace

Виж при нас проблема е хапането, но аз разбрах, че ме хапе САМО когато съм на компютъра или не и обръщам внимание.

А колкото до шамарите..незнам дали са точно такива, но при Мони установих, че се опитва да ме гали...но неможе да се контролира...

Сега вече може да гали, но преди се бях уплашила много..

Проследи го защо и кога прави всичките тези неща...може би се чуства засегнат от нещо или както каза  iv100yanova търси внимание....знам ли newsm78
Цитирай

sofia

Незнам дали е правилно или не, но когато Симона почна да ме скубе я дръпнах леко за косата точно на същото място, където ме беше дръпнала и тя мен...

Погледна ме точно така #Crazy ..попитах я дали я боли и тя каза да....Тогава и казах, че и мама я боли и от тогава не ме е скубала.
Моя мъж го приложи този метод, само че не спря.
Налита ни, когато е в еуфория, беснее му се и стиска "злобно" зъби и с удари и скубаници изразява радостта си - откачена работа Crazy
Никакво говорене, нищо не помага....само някоя анимация или друго дете
Цитирай

София

Ние правехме като Мюриелайн - сега малкият /вече е почти на 4/ изненадващо започва да гали някого или нещо - преди ден-два почна да ми гали крака - стана ми много смешно и хубаво:) Успех!
Цитирай

Все на втория етаж

Аз имам същия проблем с Алекс, само дето са всички екстри  накуп- бие, скубе, драска, хапе, само не рита. Опитвам се да й обясня, че това, което прави е лошо и , че нас ни боли-та тя понякога разбира и започва да ме гали, но друг път реагира още по-бурно. Незнам какво да правя вече, защото и на други деца налита да ги хапе, рядко се случва, но когато някой й вземе играчката, примерно племенницата и отива й я захапва до кокал за ръката.
Цитирай

Тук периодично се оплакваме кое дете кога е почнало да скубе, рита, бие шамари и т.н. Не че ще те успкоя, но аз приемам всички такива неща за нормални. Моята фурия на вашата възраст само целуваше и прегръщаше децата наред, без да подбира. След няколко месеца се научи (може и сама да ги измисли, може и да го видя от децата по плошадките - не знам?!) да бута и блъска...... От една седмица плюе срещу всеки, който я погледне и после доволна се хили......
Преслава кара някакво ужасно детско юношество. Изчетох Додсън - "изкуството да бъдеш родител" още в любвеобилния й период и бях теоритично подготвена какво се прави. От месец насам пак си лягам с Додсън в ръка, обаче ела да ме видиш дали успявам да изпълня препоръките му, които намирам за чудесни.....но аз не съм от желязо и не издържам винаги......

Може да изчетеш много книги, друг е въпроса дали ще успееш да приложих на практика съветите в тях. Аз не съм от най-търпеливите и не успявам винаги Confused
В твоя случай съм си позволявала шляпване по ръката, после и аз клякам до нея, гушкаме се и обсяснявам колко е лошо това да се удря. В лошия вариант й се навиквам с 2-3 изречения и я оставям.....Единствено успешно ми се получава, когато Преслава прекали и почне да се тръшка за някоя щуротия: аз ставам като стената - млъквам, сядам някъде и изчаквам да й мине нервата. Поне този принцип - "представлението свършва, когато си отиде публиката" - действа.

Успех! И имай предвид, че сега се почва Wink
Цитирай

sofia

И моят метод беше като на Вини и помогна.
 Справихме се с този проблем.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора